Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.Ferenc

    csendes tag

    Üdv!

    Gagyi, 10 Mbites UPC vezetékes netet szeretnék megosztani. Jelenleg a UPC által biztosított Zhone ADSL2+ modemhez csatlakozik egy Zyxel NBG4615 router. Az egész cucc fent van az emeleten. (2 szintes régi téglaépület)

    Ezt szeretném kiváltani egy modem-routerrel. (Annex A-t tudnia kell)
    A jelenlegi Zyxel csak egy sima router modemrész nélkül. A mostani becsatlakozást át kell raknom a földszintre, de ott nem igen van lehetőség 2 külön készülékre, ezért akarok egyben modem-routert. Viszont az emeleten is szeretném ugyanazt a sebességet (vagy inkább nagyobbat :) megkapni a lakószobában, ahol vezetékkel kötnék be két számítógépet. Az egyik játékgép. A wifi meg a mobiltelefonokhoz kellene. A lényeg, hogy szükség esetén a VEZETÉKES hálózat a végponton (emeleten) hozza a UPC "maximumot".
    Az irodai wifi sebesség nem annyira lényeges (böngészésre kellene), ott is maradna a vezetékes csatlakozás a gyorsabb igényekre. Persze wifi stream adatfolyamhoz lehet, hogy kellene a 300-as router lentre is.

    Mi ilyenkor a megoldás? Arra gondoltam, hogy két router lenne vezetékkel összekötve a földszint és az emelet között. A mostani Zyxel lenne az emeleten a "végpont". Tehát vennem kellene egy egyszerűbb ADSL2+ képes routert az irodába, ami az apró 3x3 m irodát befedné wifivel, de képes együttműködni vezetéken a 6 méterre levő Zyxel routerrel úgy, hogy a mostani sebesség megmaradna.

    ADSL csatl. -> wifis ADSL router -> ca. 6 m kábel -> Zyxel NBG4615 wifi router az emeleten

    Ránézésre tetszik az ASUS DSL-N10 készülék. Használtan már láttam 2600 Ft-ért. Ez megfelelne a célra
    vagy valami mást ajánlotok? Egyáltalán mi a választék?

    Látok pl. ZyXEL P-660HW-T3 routert is, de 12 E forintot nem akarok kiadni, akkor inkább marad a jelenlegi Zhone modem + külön wifi router, valahogy majd összedobozolom a két készüléket minél kisebb helyre.

  • P.Ferenc

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #43782 üzenetére

    "Egyáltalán nem ajánlott a modem-router kombo eszközöknek a használata. "
    "Mivel a jelenlegi eszköz gigabites portokkal rendelkezik így inkább neki kellene lenni az elsődleges eszköznek."

    Akkor viszont maradna minden így, csak egy normálisabb router kellene az emeletre végpontnak.
    Tehát akkor két router összekötése "normálisan" megoldható ??

    UPC -> eredeti Zhone modem -> jelenlegi Zyxel -> 8m Cat kábel -> új wifi router az emeleten

  • P.Ferenc

    csendes tag

    Találtam ezt a Zyxel WAP3205 v2 Wireless N300 Access Point készüléket.
    [link] Meg találtam rajzokat a neten, de egyiken sem látok olyat, hogy a routerrel vezetéken tartaná a kapcsolatot.
    Egy ilyen AP-t vezetékkel nem is lehet a routerrel összekötni? Csak wifi kommunikál? Mert azt látom, hogy van két LAN port rajta. Vagy csak EZ konkrétan ilyen típus?

  • P.Ferenc

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #43811 üzenetére

    "Találtam ezt a Zyxel WAP3205 v2 Wireless N300 Access Point készüléket."

    #43810 P.Ferenc
    A kinézett tudja amit szeretnél, ... amikor az eszköz vezetékkel kapcsolódik a router-hez.

    Jól sejtettem, furcsa is lett volna ha csak wifin venné a jelet, de inkább megkérdeztem :)
    Akkor, ha jól találgatok: az egyik LAN portba a router vezetéke megy és még marad egy üres csatlakozó mondjuk a számítógépnek, ha vezetékkel akarok csatlakozni. És még szórná a wifit is az egyik helységben.
    Nem is lenne rossz, mert árulnak egyet 4 ezerért.

Új hozzászólás Aktív témák