Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • No M Tobi

    csendes tag

    Üdv, wLan routert szeretnék venni print serverrel, és legalább 2 ethernet porttal. max 20-22 ezerig.
    Hirtelen D-linkben találtam ilyet, de ahogy látom arról nem vagytok túl jó véleménnyel :)
    mondjuk az se hátrány, ha nemm túl bonyolult konfigolni (SMC-t, és D-Linket használtam idáig, azzal nem volt gondom, de a haveromnak kihullott a haja valami MSI példánytól :) )

    Előre is köszi!

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    Sziasztok,

    ajánlanátok nekem egy megbízható, gyors routert a következő tulajdonságokkal:

    A leges-legfontosabb: Stabil, relatív erős, problémamentes működést szeretnék a lakáson belül. Ne dobáljon le, ne kelljen naponta 3x ujraindítgatni, youtube stb videók normálisan töltődjenek (az előző őskori routeremnél ez utóbbi dolog például borzalmasan idegesítő volt). Csendben, észrevétlenül, megbízhatóan tegye a dolgát.
    totál nem vagyok képben, uh nézzétek el nekem, ha 2014-ben ilyesmit már nem szükséges ideírni, de: 802.11n support :)

    A második legfontosabb szempont: 20 ezer forintnál többet nem tudok rááldozni, igazából már az is fájna, de ha ennyibe kerül egy a fenti paramétereknek megfelelő masina, akkor legyen. Persze ha van 4ezerért is ilyen, akkor ne 20k-ért ajánljatok :)

    A harmadik legfontosabb szempont: kitaláltam, hogy milyen jó lenne, ha az 1TB-s my passportomat rá tudnám dugni a routerre, a uTorrent direktbe töltene le rá, és Chromecast / CloudCasteren keresztül lőném róla a matériát a TV-mre, az se baj, ha a HD-t is elbírja, de ha esetleg mégsem, akkor azt is túlélem. A fentiek mellett az már gondolom alap, hogy a háztartásban lévő egyéb eszközökről is gond nélkül elérjem a my passporton lévő tartalmakat.

    Legkevésbé fontos: azt nem tudom, hogy az 5ghz-t szeretném e, mert nem értek hozzá, uh ezt döntsétek el ti helyettem :D valamint az se nagy baj, ha van rajta egy LAN dugó, ki tudja hátha jól jön még.. de ha nincs rajta nem para.

    Ha ez utóbbi nem fér bele a 20k-s keretbe akkor légyszi ajánljatok két routert is. Egy lehetőség szerint olcsó, de stabil versenyzőt, és egy ilyen multimédiás / cloud-networkinges, villámgyors csodát.

    Nagyon köszi előre is!

    Üdv,
    L

    [ Szerkesztve ]

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    és mégvalami: chromecasterem még nincs, szóval ha van jobb, célszerűbb, praktikusabb megoldás az általam fent körülírtnál, akkor örömmel hallom azt is.

    Köszi

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    válasz No M Tobi #33202 üzenetére

    Sziasztok,

    közben nézelődtem, és olvasgattam, úgyhogy picit tudok konkrétabbat is kérdezni:

    Asus RT-N65U

    ezek ugyan drágábbak, mint amit eredetileg rászánnék, de ez a legolcsóbb ami tud USB 3.0-át azok közül amit a topik elején az ajánlott routerek között találtam. A kérdésem, hogy szerintetek indokolt e ezért több pénzt kiadni? a külső vinyóm is támogatja az USB 3.0-át, de nem tudom, hogy ha wifin keresztül stream-elnék HD filmeket, akkor számítana e a gyorsabb USB kapcsolat. Ha nem, akkor elég egy USB 2-es router is. Sőt single band is, mert a chromecast sem tud 5ghz-t, a notebookokról pedig csak olvasgatok, netezgetek, úgyhogy oda sem látom indokoltnak a dual bandet.

    ebben az esetben mondjuk egy Asus RT-N14U.

    A legfontosabb még mindig, hogy atomstabil, megbízható legyen :)

    Köszi,
    L

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #33209 üzenetére

    hello - köszi a választ!

    pont erre lettem volna kiváncsi, akkor az USB 3.0 felejtős.

    40/20-as diginetem van, Huawei HG8242b modemmel.

    2 laptoppal és 2 mobillal lenne használva (ha netán számít: 2006-os macbook, lenovo thinkpad, iphone 4s, régebbi samsung galaxy), nem kizárt, hogy a közeljövőben a két laptop egy asztali és egy táblagépre lesz lecserélve.

    Megnéztem a routereket amiket ajánlottál. Azokat a funkciókat amikre szükségem van mindegyik tudja, az árat leszámítva számomra kizárólag másodlagos funkciók beli különbségek vannak :)
    Vannak közöttük minőség, megbízhatóság, stabilitásbeli különbségek? Van amelyiket inkább ajánlanád közülük vagy vegyem amelyik olcsóbb / több a gari / jobban tetszik a szine stb? :))

    köszi!
    L

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #33216 üzenetére

    haha köszönöm szépen, és elnézést az amatőr válaszért :)
    tégla építésű kertesház. viszonylag jó a rálátás a fontosabb helyekre (dolgozó, nappali, kert)... azaz itt 1 téglafalon/ablakon kell csak átmennie a jelnek. A pince, a gyerekszoba és a terasz az ami macerásabb egy fokkal, ezek kevésbé fontosak, viszont ott is működnie kéne.

    olvasgatok még róluk picit, és kitalálom, hogy melyik legyen, nagyon köszi mégegyszer! :)

    [ Szerkesztve ]

    even a bad reason is better than no reason

Új hozzászólás Aktív témák