Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tipcsi_1976

    lelkes újonc

    [kép] Sziasztok. Segítségre lenne szükségem az otthoni hálózattal kapcsolatban.

    Otthonról dolgozom. Dtp és grafika. E-mailezek non-stop és hetente 1-2-szer van csak hogy 300-500 MB fájlokat töltök fel/le. A Wifivel jelölt helyen jön be a HWR net, ami 250 Mbit/s kábel. Egy 8 éves Mac minivel dolgozok, ami kábellel van ott a routerre rákötve. Ez eddig rendben. Viszont a nappaliban az LG okos tévé (Netflix, HBO, Disney+) és a gyerekek Xbox Series S-e is szeretne netet. Illetve az étkezőasztalnál szoktak Ipadezni (1-2 éves Ipad-ek) így oda is kell net. Nekünk Poco X3 és Xiaomi Note telefonunk van (1-2 évesek a telefonok). Szerintem Wifi6-ot nem tud semmink. Eddig a netet úgy oldottam meg, hogy egy régi TP-Link Router volt a dolgozómban a kis kockával (Wifi) jelölt helyen. Aztán ezen kívül egy MI AC 1200 jelerősítő (2.4GHz és 5GHz) van elhelyezve a jelölt helyen. A TP-Link Router elég régi volt és csak 100 Mbit-et tudott, így 1-2 hónapja mikor bővítették a netet 250 Mbit-re, vettem egy Tenda AC8 AC1200-at. Itt azt tapasztaltam, hogy 5 Ghz-en gyorsabb, de szakadozik a router folyamatosan. 2,4 GHz-en pedig már a dolgozómban is közvetlen a router mellett 30 Mbit volt csak a letöltési sebesség wifivel. Így visszavittem ma a Tenda routert, mert ezt nem véltem normálisnak. És itt állok, hogy mit vegyek / mit tegyek?

    Társasházban lakunk, a lakás 1 szintes, 105 m2, 10 cm-es tégla válaszfalaink vannak (sárgával jelölve a belső falak és rózsaszínnel a külsők), 6 db lakás van a lépcsőházban, és kb 4-5 Wifi hálózatot látok ha körbe megyek a laskában. 4-en lakjuk a lakást, és a fent említett 8-10 eszközünk van. A cél az lenne, hogy a dolgozómban és a nappaliban is legyen folyamatosan stabil internet, amin TV-zni (stream) lehet és gyerekek sem panaszkodnak közben 10 percenként, hogy megszakadt a beszélgetésük és nincs net. Jó lenne ha meg lehetne úszni Mesh nélkül egy erősebb Routerrel és jelerősítővel (hogy ne kelljen szétfúrni a kábelezés és az áram miatt a lakást). Legalább is ez volt az elképzelés. Anyagilag úgy 50e Ft-ból szeretném megúszni. (Elméletileg a nappaliba is tudom kérni a bejövő kábelnetet, lehet az ideálisabb lenne, de akkor a dolgozóba kell vinnem a netet.) Köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés