Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Ducky92 #89476 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    A kulcsszó amit nem hangsúlyoztam ki (vastaggal és aláhúzással) eddig az a: Mesh .

    Azaz az AX73 itt hullott ki. Magában nagyon jó kis router - hardveresen Asus oldalon egy-az-egyben AX82U (ami önmagában is több, mint a kereted). Ugyanakkor a OneMesh -nek vannakj nagyon komoly limitáció - most csak nagyon kivonatosan: csak WiFi backhaul és Node -nak csak OneMesh -t támogató repeater -ek lehetnek (amik ráadásul drágábbak, mint a routeres megfelelőik). Azaz, ha fő router és még valami "buta" AP -nak lenne a terv, akkor elmehetne.

    Azonban javasolnám a mesh -t ethernet backhaul -al. Az pedig ebből a keretből CD6 -al (AC 2x2) menne. CT8 -ból (avagy éppen XT8 -ból ;] ) szó nélkül mondanám az egy-egy darabot a két legfelső szintre. Ugyanakkor CT8 akció már nincs. Mikor lesz? Mondjuk lehet egy hét múlva (nem valószínű) vagy egy év múlva vagy éppen kvázi soha többet ... Azért 60K HUF a normál ára - 30K HUF alattra szerintem gyakran nem fog benézni ...

    Egyébként sokkal többet tud - Tri-Band - amiből az egyik 4x4 AC, jobb lefedettség, van USB stb. stb.

    CD6 kérdés. Ebből két egységet nem ajánlanék Hozzád. Esetleg három esetén mondjuk kettőt a középső szintre és egyet a felsőre ... Ugyanakkor a 4 db jóval olcsóbb, mint a 3 db (arról nem is beszélve, hogy jobb eredményt ad). Akkor melyiket is válasszuk? ... Nehéz döntés - főleg így, hogy a keretedbe is belefér ... :)

    Amiket még küldtem - a mellett, hogy valóban kicsit "megszaladt a ceruza" az oldalamon - milyen esetre is írtam? "ha lesz cash és/vagy multigigabit -es internet". Ugye Te ambiciózusan nem álltál meg a 2/1 -es internet sebességnél, hanem többet is említettél ahogy elérhetővé válik. Javaslom akkor térjünk vissza arra a "combos központi egység" kérdéskörére ugyanezen topik keretein belül, ha aktuálissá válna (azaz nem most). Azt azért vegyük észre, hogy az említéseim (nem ajánlás igazából) törekedtem arra, hogy legalább egy multigigabit -es LAN portot tartalmazó eszközt említsek. Az első kettőnél egy db 2.5 Gbps port van - az utolsónál az ősbrutál SOC mellett van egy 2.5/5/10 Gbe RJ45 WAN/LAN, egy 10 Gbe SFP+ WAN/LAN, egy gigabit WAN és 8 db gigabit LAN port a Dual-Band AX 12 (4+8) stream WiFi -je mellett ...

Új hozzászólás Aktív témák