Új hozzászólás Aktív témák

  • .OM.

    aktív tag

    válasz Ed McLeves #52103 üzenetére

    Szia,

    Igen, ez ennyi.
    1 bő hónapja nem értettem hozzá és most sem lettem szakértő de végeredményben működik a VPN a DDNS-sel és elérem a távoli FTP szerverem.
    Annyi volt, hogy megvettem az RT-N18U routert és rádugtam egy WD 3 TB HDD-t.
    Bekapcsoltam a routert és böngészőből felléptem az admin felületre és az alábbiakat állítottam be:
    - WAN
    - WIFI
    - DDNS
    - VPN
    - FTP
    - DHCP

    Érdemes mindent lejelszavazni, illetve a MAC-cím szűrést és a DHCP-s fix IP címeket beállítani.
    Az FTP szerver távoli címe a DDNS-es címed lesz, ha FTP szerver klienssel keresed, ott megtalálja.
    A VPN és az FTP esetében is érdemes egyedi felhasználónevet és jelszavat beállítani. Távolról a router saját jelszavát lehetőség szerint ne használd erre a célra.
    Egyébként a router minden beállítása mellett/felette írja, hogy konkrétan mire kell kattintani.
    Szinte el sem lehet rontani - viszont így fejből nem is tudom a részleteket mert a fórum és a router help-ben olvasottak alapján állítottam mindent be.

    Ajánlom az asus oldalán a router emulátort, ott elég jól lehet látni mit súg erről az eszköz.

    Hajrá,
    .om.

    ex .Oldman.

Új hozzászólás Aktív témák