Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    Sziasztok,
    2 db WiFi router-re lenne szükségem, hogy 2 szintet lefedjek főleg internettel - 1/1 Gbit-es net; 2.4 és 5GHz-es antennák kellenének a WiFi-re - WiFi-n keresztül egy kertes, családi házban. Az elsődleges cél, hogy minimalizáljam az EMF-et amennyire lehetséges, ezért a szobámban levő Technicolor router-en kikapcsolom a WiFi-t és helyette lesz 2 másik helyiségben 1 - 1 WiFi router. (Így jobban lefedném a 2 szintet WiFi-vel, mint most az 1 db WiFi router-rel.)
    Már van egy "Huawei B535-232" WiFi router-em, amit jelenleg nem használok. Ez egyszerűen hozzám került. Ha célszerű, akkor ezt tenném a nappaliba, viszont ha nem, akkor vehetek 2 WiFi router-t is, nem probléma. (!) A lényeg, hogy stabil, megbízható számítógép hálózatot építsek, ne egy megbízhatatlan, problémákkal küszködő tákolmányt, amit igazi szenvedés és agyérgörcs használni.
    1) Tudtok ajánlani olyan WiFi router-eket és/vagy irányt mutatni, hogy merre kutakodjak, amelyeknél nem lenne probléma a WiFi hálózatok közötti gördülékeny, szakadás mentes váltás - akár a "Huawei B535-232" mellé egy másik WiFi router-t, ha meg úgy nem működne jól a dolog vagy bizonytalan lenne, akkor inkább 2 másik router-t, (!) a lényeg, hogy tényleg jól működjön? (snyper990 jelezte, hogy gond lehet 2 router közt a szakadás mentes váltás az én esetemben és javasolta ezt a fórum témát:
    "Ajánlott routerekért és routerekkel kapcsolatos infókért a milyen routert topikban érdemes keresgélni/kérdezni. Amúgy passz, kb. próba-szerencse. Általában nincs az ilyesmire túl nagy igény...
    Attól, hogy 2 router egyforma, nem feltétlenül lesz köztük seamless/fast roaming, de akár különbözőek között is megvalósítható lehet. Tudnia kell mindkettőnek az ezt biztosító wifi szabványokat (802.11 k/r/v), bár még akkor is közbeszólhat a különböző gyártók eltérő implementációja.
    De gyártókon belül vannak saját egyedi megoldások saját elnevezésekkel (pl. Asus - AiMesh), amik nagy valószínűséggel meg tudják oldani, ami neked kellene (Ethernet backhaullal). Szóval kérdezz rá a topikban, hogy melyik ajánlott, aztán olvass utána, hogy a kinézett típusban lehet-e állítani az adóteljesítményt")
    2) Ha tudjátok, le tudjátok írni, hogy az általatok ajánlott WiFi routerek-en lehet-e állítani az adóteljesítményt? Minimalizálni akarom az EMF-et. Az első ötletem az volt, hogy gyenge antennával szerelt WiFi router-t kellene vennem, mint pl. a "Huawei B535-232"-nek is 3.5 dBi-s antennái vannak, viszont szintén snyper990 jelezte, hogy célszerűbb lehet állítható adóteljesítményű eszközt venni és az adóteljesítményt beállítani az ideális szintre, ahol még megfelelő a WiFi lefedettség, így minimalizálva az EMF-et.
    Köszi.

    ---
    (Előzmények, hogy kontexusba helyezzük a dolgokat:
    Minimalizálni akarom az EMF-et, ezért a szobámban levő Technicolor router-en kikapcsolnám a WiFi-t, helyette 2 másik WiFi router fedhetné le nettel a házban levő 2 szintet még jobban, mint eredetileg az 1 WiFi mi közben pedig a 3 db Android beltérin mennie kell a TV-nek, nem állhat meg.
    Technicolor router az 1. emeleten a szobámban: WiFi off. Erre a Technicolor router-re rákötünk 1 db IGMPs switch-et és a laptopomat, így még 2 db RJ45 szabadon marad a Technicolor router-en.
    A Technicolor router-re kötött IGMPs switch-be bedugjuk a 3 db hálózati kábelt, amelyek a 3 db Android beltéri egységhez mennek, továbbá rákötünk még egy hálózati kábelt, ami a mellettem levő szobába megy, ahol lesz egy WiFi router és fenntartjuk a lehetőséget, hogy átvigyünk oda egy Android beltéri egységet.
    A nappaliban így lesz egy kábelünk, ami az 1. emeletről a szobámból jön az IGMPs switch-ből, ami a Technicolor router-re csatlakozik. 1) Ha a nappaliba teszünk egy IGMPs switch-et és ebbe dugjuk a hálózati kábelt, ami a szobámban levő IGMPs switch-ből jön. Aztán a nappaliban levő IGMPs switch-be pedig bedugjuk a Huawei WiFi router-t és az Android beltéri egységet, akkor a) fog menni a TV az Android beltéri egységen és nem fog megállni és b) lesz net a WiFi router-en és nem lesz elárasztva multicast csomagokkal?
    2) A mellettem levő szobába megy egy hálózati kábel az IGMPs switch-ből, amely switch a Techincolor router-re van kötve. Létezik olyan router, ami ugyan azt tudná elérni nekünk, mint ami a nappaliban is van viszont a nélkül, hogy kellene még 1 db IGMPs switch is a mellettem levő szobába és ha igen, akkor megéri ilyet venni 2 eszköz helyett és ha igen, akkor tudtok ajánlani konkrét eszközt? Lényegében az lenne a cél, hogy a WiFi hálózatot ne árasszuk el multicast csomagokkal, viszont ha véletlenül rá akarunk kötni egy Android beltéri egységet, akkor azon menjen a TV adás és ne álljon meg - lehet, hogy soha nem fogunk ide átvinni Android beltérit.
    3) Működőképes és ideális lesz a fent leírt hálózat vagy volna, amit máshogy csinálnátok?
    4) Kell-e bármit konfigurálni bármely eszközökön, swtich-eken, router-eken és ha igen, akkor tudtok legalább iránymutatást adni vagy hogy merre kutakodjak vagy mire figyeljek, hogy minden stabil legyen, ne ütközzön, ne álljon meg a TV, ne legyen multicast csomag áradat a WiFi-ken?
    Eszközök:
    IGMPs switch lehetne pl. a TP-LINK TL-SG105E, valakinek itt ajánlották, vagy bármi egyéb, ami a célnak megfelel, ha tudtok ajánlani.
    Van ugye a Huawei B535-232, ez mehetne a nappaliba.
    Meg kellene egy eszköz a mellettem levő szobába gyenge WiFi antennákkal - mint pl. a Huawei-en levő 3.5 dBi-sek -, vagy ha kell külön az IGMPs switch oda is, mint a nappaliba meg a szobámba, akkor lehetne összesen 3 db IGMPs switch.
    5) Az IGMPs switch-ek meg a többi eszközökhöz, ahol centiméteres távok vannak milyen kábeleket javasoltok?
    Update:
    1) "Az antenna nyeresége lényegében csak akkor releváns, ha maximális adóteljesítménnyel használod. A legtöbb SOHO routerben lejjebb lehet venni az adóteljesítményből, így egy kis próbálgatással beállíthatod azt a legkisebb adóteljesítményt, aminél még mindenhol megfelelő térerő lesz, ahol szeretnél wifit.": Le tudod írni, hogy vásárlás előtt miből tudok megbizonyosodni róla, hogy állítható-e az adóteljesítmény - angol, magyar elnevezés hasznos lehet -, és/vagy tudsz esetleg pár példát, amelyek ideálisak lehetnek a célra - 1/1GBit-es netlőfizetéshez; 2,4 és 5GHz-es antennákkal?
    2) "A 2 különböző routerből fakadó külön wifi hálózatokkal egyébként elég kényelmetlen lehet az együttélés, mivel a wifin lévő eszközök nem fognak tudni gördülékenyen, szakadás nélkül váltani a 2 hálózat közt, ha ez szempont.": Ha a 2 router, amelyek a WiFi-t szolgáltatják, egyformák az megoldja ezt a problémát, és/vagy tudsz javasolni jobb megoldást, ahol nincs ilyen gond és lehetőleg egyébként ideális a célra - EMF-et akarom minimalizálni, mellette viszont le kellene fedni nettel 2 szintet a kertes, családi házban a WiFi-kkel?
    Válasz:
    Angolul TX power.
    Ajánlott routerekért és routerekkel kapcsolatos infókért a milyen routert topikban érdemes keresgélni/kérdezni. Amúgy passz, kb. próba-szerencse. Általában nincs az ilyesmire túl nagy igény...
    Attól, hogy 2 router egyforma, nem feltétlenül lesz köztük seamless/fast roaming, de akár különbözőek között is megvalósítható lehet. Tudnia kell mindkettőnek az ezt biztosító wifi szabványokat (802.11 k/r/v), bár még akkor is közbeszólhat a különböző gyártók eltérő implementációja.
    De gyártókon belül vannak saját egyedi megoldások saját elnevezésekkel (pl. Asus - AiMesh), amik nagy valószínűséggel meg tudják oldani, ami neked kellene (Ethernet backhaullal). Szóval kérdezz rá a topikban, hogy melyik ajánlott, aztán olvass utána, hogy a kinézett típusban lehet-e állítani az adóteljesítményt
    Köszi. :) )

Új hozzászólás Aktív témák