Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Budget wifi AP vásárlásával bíztak meg a rokonok. A cél az lenne, hogy egy fedett, víznek nem kitett, de alapvetően kültéri AP legyen. A garázsból szórna wifit az udvar közeli szegletébe. Ha családi összejövetel van, legyen miről Spotify-t streamelni. Nagy igények éppen ezért hatótávban és sebességben nincsenek. Akár egy 2.4 GHz only AP is megtenné. Ami szempont lenne, hogy legyen rajta egy extra ethernet port egy kültéri kamerának.

    Szolgáltatói eszköztől kábelen kapna netet. Nem lenne hátrány, ha minél kisebb lenne, beépített antennákkal, de gondolom ez jelentősen ront a hatótávon. Amíg egy 20 nm téglalapnyi területet beszór, addig tökéletes szerintem.

    Mikrotik Hap AC2-n gondolkoztam AP módra konfigolva, mert van pár belőle és szeretem. Kicsit drága, de kicsi és stabil. Wifije nem a legerősebb, de támpontnak jó lehet, hogy milyen igényeim vannak.

    Még az lenne szempont, hogy lehessen hozzá pót tápot venni. Amikor Asusom volt, mind úgy halt meg, hogy a táp ment tönkre. Jobb lenne, ha nem kéne évente cserélni a routert a garázsban.

    ■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
    Garázsra felszerelve, műanyag dobozban, falak nélkül.
    ■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
    Egyidejűleg max 10-15 telefon, terhelve forgalommal nem nagyon lenne.
    ■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    50 Mbit/s le, 10 Mbit/s fel.
    ■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
    Max 26k.
    ■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
    1 ethernet csatlakozó egy kamerának. Legyen pót táp hozzá, vagy stabil legyen a gyári táp.

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák