Új hozzászólás Aktív témák

  • wowpegazus

    tag

    válasz koko52 #28282 üzenetére

    Szia!

    Amit korábban írtam msi afterburnerrel való levideózás, és szemmel csekkolás alapján írtam az első bios verziók egyikében volt. Azóta biost frissítettem 1.64-re, minden driver a legutolsó. Szerintem a 2133mhzs állapot feljebb kúszott majdnem 10 fpst (korábban 70 körül volt) - valószínű javítottak valamit. Videóra nem volt/lesz időm, de egy friss mostani MSI Afterburner logolt képet tudok rakni:

    Ez 2133-on:

    Ez 2933-on:

    A játék Mass Effect Androméda. A CPU-Z makacsul 3,4 ghznek látja a procit, pedig 32-es szorzó van rajta, biosban ellenőriztem ott 3,2 ghz. Na mindegy. Gtx 1070 kártyával van (az nincs húzva), 2x8 Gb Gskill Ripjaws 3000mhz ramokkal.

    2133-on az alja 63, a teteje 198 (ez valami menübe lépés lehetett). Ugyanaz a pályarész, talán kicsit kevesebb volt a harc. Nagy nyílt terület, ultra beállítások, nincs vsync. Átlagban olyan 83-85 között van. Sajna a progi nem számol átlagot, szóval megint csak szemre mondom - de most a grafikonból.

    2933-on az alja 74, a teteje 115. Itt az átlag 93-95 körül van, megint csak szemre. Több ellenfél töltött be, több volt a harc is. Durván 11-12% közötti az átlag fps eltérés, a minimumon kb. 17%. Ja még annyit, hogy ab350 Tomahawk biosban a ramot az XMP 1 profilból töltöttem be (ez a korábbi biosban még nem volt opcióként).

    Ezek már nekem is reálisabb különbségnek tűnnek, bár a 2933-on feltűnően kisebbek az fps kilengések - smoothosabb az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák