Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxelRed

    újonc

    Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni laptop/notebook vásárláshoz. Az összefoglalóban leírtak mentén:
    (1) Körül belül 1 hónapon - vagy annál kevesebben - belül vásárolnék
    (2) Kb. 150-180 ezer Ft között
    (3) Leginkább grafikai munkákra kivitelezésére használnám (így Adobe Photoshop és egyéb pixel ill. vektorgrafikus programok, amik alapkövetelménynek számítanak). Ehhez hozzá tartozik a Wacom digitalizáló tábla is.
    (5) Kijelző mérete: 15,6", felbontása: 1920x1080 (de 1366x768-as is lehet), matt
    (6) Naponta hordozom a mostani laptopomat is, így hát a leendő kiválasztottamat is ennek tenném ki :) ha út közben keveset is használnám, de hordozni mindenképp sokat fogom.
    (7) Operációs rendszer: nem muszáj rajta lennie, de ha van, akkor Windows.
    (8) Tárhely mérete, típusa: 1 TB, HDD; memóriánál fontos lenne, hogy 16 GB-ig bővíthető legyen; optikai meghajtó: nem támasztom feltételként, de jó ha van...
    (9) Egyéb: HDMI ami fontos
    (10) Csak új gép jöhet szóba.

    Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

  • AxelRed

    újonc

    válasz Khelben #115281 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a választ! Esetleg használt gépekből tudnál/tudnátok ajánlani minimum ilyen kritériumoknak megfelelőeket? :)

  • AxelRed

    újonc

    Megnéztem élőben egy IPS-es kijelzős, és egy TN-est. Aki nem tudja milyet vásároljon, az tegyen így: üljön le a két típus elé, és egyértelmű lesz a válasz... (persze ha nem kell grafikai cuccokat nyomatnia, akkor más lehet a helyzet)

    A Fujitsu A555G nagyon jónak tűnik nekem, köszönöm a javaslatot Khelben! Azonban árban nekem elég magas. Szeretném megkérdezni, hogy erről a HP-ról mit gondolsz/gondoltok (link) ? Ha vannak tapasztalataitok, akkor osszátok azt meg velem! :) előre is köszönöm!
    (a margóra: egyébként 5 éve HP 630-al tolom, és a kopáson kívül nem volt még problémám vele)

    Az igényeket - amit tegnap leírtam - bemásolom újra:
    (1) Körül belül 1 hónapon - vagy annál kevesebben - belül vásárolnék
    (2) Kb. 150-180 ezer Ft között
    (3) Leginkább grafikai munkákra kivitelezésére használnám (így Adobe Photoshop és egyéb pixel ill. vektorgrafikus programok, amik alapkövetelménynek számítanak). Ehhez hozzá tartozik a Wacom digitalizáló tábla is.
    (5) Kijelző mérete: 15,6", felbontása: 1920x1080 (de 1366x768-as is lehet), matt
    (6) Naponta hordozom a mostani laptopomat is, így hát a leendő kiválasztottamat is ennek tenném ki :) ha út közben keveset is használnám, de hordozni mindenképp sokat fogom.
    (7) Operációs rendszer: nem muszáj rajta lennie, de ha van, akkor Windows.
    (8) Tárhely mérete, típusa: 1 TB, HDD; memóriánál fontos lenne, hogy 16 GB-ig bővíthető legyen; optikai meghajtó: nem támasztom feltételként, de jó ha van...
    (9) Egyéb: HDMI ami fontos

    Utolsó feltételt módosítanám:
    (10) használt gép is szóba jöhet

    Köszi! :))

Új hozzászólás Aktív témák