Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Hali!

    Kolléganőm programozónak készülő fiának kellene egy laptop. Kitöltettem velük az összefoglalós kérdéssort. Ezek a válaszok jöttek. Vannak köztük elég érdekesek is. :D Meg így átolvasva, nekem ez inkább a fél millás tétel, mint a 300 ezres.

    Ajánlották nekik ezt az ötösfogatot, de ezekről egyből lebeszéltem őket. Nekem elsőre ez a Dell G5 ugrott be, de nem teljesen felel meg a lenti listának. Mondjuk ennyiért szerintem nem is lehet. De Ti biztos tudtok okosabbat is mondani.

    Előre is köszi! ;)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még áprilisban.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    max. 300.000Ft (plusz-mínusz kb 20.000)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Vegyes, programozásra inkább, de játék és renderelésre is alkalmasra gondolva. Főleg tanulás, de hobbi szinten is.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Olyan játékra, amelyek az elmúlt évek során kerültek ki a piacra. 1920x1080 felbontás minimum, de maximum 2560x1440. Közepes részletesség, vagy alacsony.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" a terv, de ha ennél nagyobb, az se gond. A felbontás a fentiekkel egyezik. Matt kijelző, és a panel teljesen mindegy, szerintem TN is megfelel.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Természetesen sokat lesz hordozva az egyetem miatt, és természetesen utazás közben is kerülhet használatra
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, stb.)
    Oprendszeren belül a Windows 10 Education/Pro Education/Enterprise 64 bites
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    lenne HDD is és SSD is. A HDD 1-2TB, az SSD pedig kb 240+GB, legalább 500-as olvasási és írási sebességgel. Minimum 8GB RAM amelyek kb 2133MHz frekvenciájúak. Optikai meghajtó opcionális.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, VGA, legalább 4 USB cstlakozó, melyből 2 db 3.0/3.1-es. Nem bánnám, ha külön lenne a Jack I/O csatlakozó és nem ComboJack csatlakozóval lenne ellátva.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Lehetőleg új gép.

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák