Új hozzászólás Aktív témák

  • whatnot

    őstag

    Sziasztok,
    Ismerős részére keresünk laptopot. Sok mindenhez értek gépek terén, arról viszont halvány lila gőzöm sincs, melyik gyártó melyik típusa minőségi, azaz pl. nem repedezik a ház egy-két év után, ezért kérek itt tanácsot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Mihamarabb, de annyira azért nem sürgős, hogy már holnap kell.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    Max. 260ezer Ft, nem feltétlenül kell kihasználni szerintem.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Játék, ilyen-olyan tervezés, renderelés mind kizárva. Mindennapi használatra kell: böngészés, filmnézés stb. Semmi intenzív CPU használat vagy bődületes RAM igény.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    Méretre azt mondta, 13,3-15,6 között. Jó neki a 14-es.
    Szerintem fogalma sincs, mi a TN/IPS. Én viszont IPS-t mondanék inkább.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Minimum 4 órát bírjon és ne legyen túl nehéz. Igen, vonatozás közben is lenne használva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Windows és akkor már természetesen Win10.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    Fogósabb kérdés. Én személy szerint SSD nélkül semmilyen gépet nem vennék.
    Rendszerlemeznek tehát kell egy SSD. Neki szerintem elég lesz a 128GB.

    Viszont kell neki HDD és optikai meghajtó is. Gondolom egy gépbe nem fér be mind.
    Javaslatokat elfogadunk. Szerintem ha van rá mód, a legértelmesebb talán az lenne, ha a HDD lenne a gépben és az optikai meghajtó lenne külső, tekintve hogy előbbi gyakrabban lenne használva.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

    -

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Használt is.

    Van lehetősége most szerezni egy ilyet:
    Dell Latitude E7440 - 14" - Core i7 4600U - 8 GB RAM - 256 GB SSD
    Ajánlott-e és ha igen, milyen áron?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák