Új hozzászólás Aktív témák

  • HdRew

    őstag

    Sziasztok!

    Ismerősöm szeretne vásárolni egy notebook-féleséget, ilyen 2 in 1-ben dolgot, tudom, szerintem ebből az árból nagyon nem jön ki semmi értelmes, de örülnék neki, ha tudnátok segíteni. Köszi!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nem sürgős, de legkésőbb júniusig.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    100 000 Ft körül, lehetőleg alatta. (Ár-érték aránytól függően kb + 10 000 fér még bele.)
    (3) Felhasználás?
    Jegyzetelés wordben órán, excelben táblázatok kezelése, e-mailfiók kezelése, útvonaltervezés, szálláskeresés, kapcsolattartás a rokonokkal skypeon, fényképek lementése fényképezőgépről, esetleg filmezés – az első kettő napi rendszerességgel, utóbbiak ritkábban (csak ha az elsődleges számítógép nem áll rendelkezésre pl.: külföldön tartózkodás miatt).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem tervezem játékra használni.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A kijelző méretét tekintve kb 10”-13"-ra gondoltam, a többi paraméterrel kapcsolatban nincs preferenciám.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Rendszeresen tervezem hordozni, elenyésző számú alkalommal akár utazás közben is szükségem lehet rá.
    (7) Operációs rendszer?
    Windows 10 (vagy azzal kompatibilis).
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely 64GB, memória 2 GB RAM-tól, optikai meghajtó nem szükséges
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Érintőképernyőset keresek, leválasztható billentyűzettel, webcamera előny, de hiánya nem kizáró ok.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Inkább új, mint használt, de nem zárkózom el teljesen a számlával és garanciával rendelkező használt elől sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák