Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Valószínűleg inkább költői lesz a kérdésem, de már jó ideje gondolkodok monitor cserén, viszont mivel hosszú távra tervezek, igen magasak az elvárások.

    Játékra és filmnézésre egyaránt használva lenne, de a jó színeket és főleg a jó feketét előnyben részesítem a késleltetéssel szemben addig a határig amíg a késleltetés nem válik nagyon szembetűnővé / zavaróvá. Ez sztem valahol 8ms felett lehet.

    Tehát:
    - 21:9 (3440x1440)
    - 30-34"
    - fenti miatt VA, vagy esetleg talán nagyon jóféle IPS panel
    - max 8ms késleltetés
    - normális, masszív, állítható állvány (pl. amilyen egy Dell U2311H-nak van, imbolygó és/vagy csirkelábas hulladékok kizárva)
    - FreeSync támogatás 40Hz alatti minimummal (elvétve láttam 32Hz-eseket, az már jónak tűnik).
    - A maximum képfrissítése nem nagyon izgat, 60-90Hz már bőven elég, nincs igény 144Hz-es "csodákra".

    Gyanítom hogy nem is az a kérdés hogy miből válogathatok a fenti igényekkel, hanem az hogy egyáltalán létezik-e ilyen monitor?? :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    LG 29UC88-B -ről van valakinek tapasztalata? Esetleg valami értelmes tesztet látott róla bárki (ha véletlen találok is valamit, az japán, pöppet nem értem)

    Esetleg jó alternatívái vannak? (hasonló képességekkel, hasonló áron)

    FreeSync, 21:9, IPS vagy VA és egy normális állvány a fő szempontok.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem még nincsenek nagyon konkrét elképzeléseim, inkább véleményekre volna szükségem:
    pécsiként nincs lehetőségem élőben megtekinteni komolyabb monitorokat, egyedül MediaMarkt-ban van kiállítva pár darab, azok is gagyik, nem az a szint ami engem érdekelne.

    Jelenleg egy Dell U2311H-m van, amit egyébként szeretek és valószínűleg maradna is másodlagos monitornak, viszont kellene mellé valami ami... hát leginkább nagyobb. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

    1. 29" 21:9-ben szerintetek van értelme az ívelt kijelzőnek vagy ez még túl kicsi ahhoz? Nagyon szeretnék látni egy ilyet élőben de nem találok sehol...

    2. Ez a Dell amim van ez IPS paneles, és alapvetően tök jók a színei is, betekintési szögei is... viszont sokszor játszok vagy épp nézek filmet rajta, és mindkét esetben elég zavaró hogy a fekete az elég messze van a feketétől...
    E miatt a VA panelek felé terelődött a figyelmem, de újfent abba a problémába ütköztem, hogy nem láthatok ilyet élőben. Játékra (akár gyorsabb játékra is, pl. BF1) szerintetek van értele VA paneles monitort venni, ill. valóban jobb annyival a kontrasztaránya ill. feketéje hogy megérje ilyet keresni, vagy az újabb, LED-es ill. dinamikus háttérvilágítású (??) IPS panelek is láthatóan többet tudnak már ezen a téren a CCFL-es 2311H-nál?

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz N.Szil #70076 üzenetére

    Magáról a monitorról sokat nem tudok mondani, bár iPon-on nem rég tesztelték a kistesóját: LINK

    Viszont ha akarod használni a G-Sync-et akkor a FreeSync-es monitor nem épp neked való...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Hmm, hát ezzel eléggé elijesztettetek a VA paneltől... :(

    Látom szóba jött viszont a FreeSync is. Ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem:
    Nyilván egy hagyományos 60Hz-es monitor mellé állítva már egy "gagyibb", mondjuk 75Hz-en maximalizált FreeSync-es monitor is látható különbséget mutat. Viszont:
    mi van a 144Hz-es monitorokkal, ha azokra bekapcsol az ember egy V-Sync-et? 60Hz-en ugye az a V-Sync-el a baj hogy a képkockák elkészülte sokszor nagyon nem esik egybe azzal amikor a monitor akar frissíteni, viszont egy 144Hz-es panel esetében ezek az időeltérések kevesebb mint a felére csökkenhetnek, már ha jól értem az egésznek a technikai hátterét.
    Nem lehet hogy a 144Hz és a V-Sync kombinálása gyakorlatilag kiválthatja az AdaptiveSync technológiákat? Persze nyilván nem ugyan olyan jó mint azok, de mégis ha sokat javít ugyan azon a problémán és cserébe nem köt téged egyik GPU gyártóhoz sem... az azért megfontolandó lehet...

    :F

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz forgonati #70087 üzenetére

    Igen, időközben feltűnt hogy ezeket TN panelekkel szerelik...

    Nem mintha a TN panel önmagában egy olyan nagyon rossz dolog lenne, pl. meggyőződésem a réges-régi Samsung 930BF-em TN panelje a mai napig gúnyosan meggyaláz minden olcsóbb IPS/VA megoldást, ám a felől vannak már kétségeim hogy a gyártókban mennyi hajlandóság maradt normális TN panelek kiadására...

    Tudnak abból jót csinálni, ha akarnak, csak nem tudom akarnak-e még... Az utóbbi években láttam néhány olyan gyalázatosan rossz képminőségű TN paneles monitort amik eléggé elijesztettek technológiától. Kicsit olyan érzés mintha a gyártók elkönyvelték volna magukban hogy a TN panel az olcsó és a "gamer" monitorok sajátja, és ebben a két kategóriában nem számít a képminőség. (amivel nagyon nagyon nem értek egyet)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz forgonati #70090 üzenetére

    Hmm... azért ez elgondolkodtató... Az XF270H az mindenben full tök ugyan az, csak szimplán nagyobb, igaz? Nincs mögöttes trükközés, hogy pl. más gyártótól van a panel és gagyibb, vagy ilyesmi?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz N.Szil #70093 üzenetére

    Hasonló áron nem, a G-Sync feláras extra. Amúgy én annyira nem értek a monitorokhoz, jobb lenne ha más segítene, de szerintem Acer háza táján lenne érdemes körülnézned.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Brekk #70100 üzenetére

    Hmm, esetleg LG 29UC88-at láttál már? Nem nagyon van róla teszt sehol, talán túl új még?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Brekk #70103 üzenetére

    Hmm... na igen, attól féltem hogy túl kicsi / túl alacsony lesz 29"-on a 21:9... viszont a 34"-os meg már a ló túloldala számomra.
    Nagyon drágán mérik és 2560x1080-as felbontásban feltételezem nagyon pixeles is lehet már... nem?
    Persze mondhatnánk hogy akkor meg ott van a 34"-on a 3440x1440, de ezek a monitorok meg aztán végképp horror áron mennek és játék esetén a videokártyának is komoly gondot okozhat...

    Miért nincs a kettő között semmi? 31-32"-on még elviselhető lenne a 2560x1080 ppi-je is meg talán még az ára is, és nem gyilkolná le a videokártyát sem.

    Nincs semmi jó / köztes megoldás? Vagy felejtsem el a 21:9-et úgy ahogy van?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz giornalista #70113 üzenetére

    Hmm... na jó, és BenQ XR3501-t látott már valaki közelről?... Vélemény?

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Brekk #70155 üzenetére

    Láttam hogy van nálatok ilyen AOC C3583FQ esetleg bontottátok már ki ill. láttátok már?

    A borzasztó PPI és a még borzasztóbb talp az "oké", de ezen túl maga a kijelző, színek, sebesség, betekintési szögek tekintetében milyen?

    Gyanús hogy ennyivel olcsóbb a közvetlen ellenfeleinél, feltételezem van neki valami rettenet hátránya... de mi az?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    34UM68-P-t látott már valaki?
    Ipon-on találtam róla tesztet, ott jókat írtak, de konkrétan a késleltetésére pont nem tértek ki részletesen...

    No meg 34"-on a 21:9 már kívánná az ívet nem?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #70200 üzenetére

    E miatt kérdem, bár ekkora méretben eddig csak az ívelt monitorok érdekeltek, de... ennyi pénzért... :F

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz kisza25 #70268 üzenetére

    Te:

    "hogy mikor elsőre bekapcsolom a gépet, jobb alul nem világít a monitor"
    "és ha bemelegedett a gép akkor, ha kikapcsolom és vissza, már nem jelentkezik a hiba"

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Van valami titok-site ahol meg lehet tudni hogy melyik monitorokban van ugyan az a panel, vagy ti honnan szoktátok szedni ezt?

    Pl.:
    AOC C3583FQ
    BenQ XR3501
    Acer XZ350CU

    Ez 3 tök külön fejlesztés vagy ugyan azt a panelt rejtik?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Jöttem tovább rontani a levegőt... :)

    Valószínűleg hülye kérdés, de:
    elkezdtem PPI-t számolgatni hogy abból következtessem ki mennyire is lenne zavaró egy nagy, de hozzá képest alacsony felbontású monitor... ééés hirtelen ötlettől vezérelve úgy gondoltam kipróbálok egy ahhoz közeli PPI-t a meglévő monitoromon, értsd. lejjebb veszem a felbontását.

    Így sikerült az U2311H-mat használni 1600x900-as felbontáson egy fél órát (77,8 ppi), és azt kell mondjam hogy bár eleinte szokatlan mindennek a mérete, de kifejezetten bántónak még nem mondanám... viszont, sok dolog, pl. főleg ikonok és bizonyos betűméretű (?) szövegek elég homályosak voltak így.

    A kérdés az lenne, hogy ez elsősorban annak köszönhető-e hogy a monitor nem natív felbontáson üzemelt, így a kép pixelei nem estek egybe a panel pixeleivel és ennek a különbségnek / elcsúszásnak köszönhető az életlenség?
    Vagy pl. egy FHD 27" monitor kb. fél méterről nézve amúgy is szembetűnően életlen képet ad, natív felbontáson is?

    Ha már szórakoztam vele, itt van egy kis PPI infó, hátha másnak is segít:

    1280x1024 (5:4)
    17" - 96,4 ppi
    19" - 86,3 ppi

    1920x1080 (16:9)
    23" - 95,8 ppi
    23,6" - 93,3 ppi
    24" - 91,8 ppi
    27" - 81,6 ppi

    2560x1440 (16:9)
    27" - 108,8 ppi
    32" - 91,8 ppi

    2560x1080 (21:9)
    29" - 95,8 ppi
    34" - 81,7 ppi
    35" - 79,4 ppi

    3440x1440 (21:9)
    34" - 109,7 ppi
    35" - 106,6 ppi

    Az én szememnek durván a 90 ppi a megszokott, ill. a hosszú évekig kapható monitorok ehhez szoktattak. Szerintem sok weboldal, játék, vagy épp maga a Windows felületét is kb. ehhez méretezték.
    Ennek függvényében érthetetlen számomra hogy mi a jó istent csinálnak a monitorgyártók az újabb ill. terjeszteni próbált felbontásokkal és a hozzájuk kötött panelméretekkel... mint akiknek totál elmentek otthonról. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz ooloo #70355 üzenetére

    25"-on a WQHD felbontásnak 117,5 ppi a képpontsűrűsége. Ez annyit tesz hogy durván 22%-al kissebb rajta minden, mint egy szokványos 24"-os FHD monitoron.

    Ha az átlagosnál jobb látásod van, vagy ha kifejezetten közel ülsz hozzá akkor jó lehet, egyéb esetben szerintem nagyon gyorsan elfáradna tőle a szemed.

    A Dell egyébként jó.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Ez kicsit off, de Brekk-nek és rajta keresztül az Oázis Computer-nek nagy piros pont, ajánlom mindenkinek!

    Ma voltam bent náluk, épp Brekk volt ott, tök segítőkészen megmutatta bármelyik monitort ami felől érdeklődtem, ill. kipróbálni is engedte őket.

    :R :R :R

    Némi tanakodás után végül egy Asus PB328Q-val távoztam, bár ezzel így estére sikerült csak hazaérni, szóval tapasztalatok majd később...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Fülig Jimi #70558 üzenetére

    Hm, egyelőre túl sokat nem tudok írni róla (PB328Q), hosszabb távú használat után jönnének csak ki rendesen a tapasztalatok.
    Egyelőre még ott tartok hogy "bazeeeee ez hatalmas". Mikor vettem ott az Oázisban a többi félház méretű monitor mellett nem tűnt olyan kirívóan nagynak, de így itthon a megszokott méretarányok közt óriási.

    Ami eddig lejött:

    Pozitív:
    - 24"-os FHD monitorokéval azonos PPI-je van, ami miatt minden akkora rajta és ugyan annyira éles mint ahogy azt az ember már megszokta
    - A "2K" felbontással ezidáig egész jól megbírkózik a videokártyám (390), valószínűleg ez az arany középút az FHD és a 4K közt.
    - 75Hz (bár ez lejjebb negatívmum is), mert a többi WQHD 32" monitor amit láttam mind megrekedt 60-on.
    - Jó kontrasztarány, jobb sötétek (mégicsak egy VA panel)
    - VA-hoz képest egész jó a pixelek válaszideje. Persze nem egy TN panel, de pl. egy másik kipróbált monitor (AOC C3583FQ) sokkal látványosabban szellemképesedett, overdrive-al is. Ez VA-hoz képest tök jól kezeli ezt a problémát, de tökéletességet azért ne várj. Nekem már az ingerköszöböm alatt van, szerintem amennyit ez "húz" a képen az már belefér (de látható)
    - Hatalmas
    - 3 év háztól-házig garancia
    - Az állványa... fogadni mernék hogy a World Trade Center bontásából származó acélgerendákat vásárolta fel az Asus és abból van. Ezenkívül szép osztásokkal van jelölve az állvány oszlop és a monitor felfogatás is (tehát minden része ahol forogni tud), ami nekem segített megtalálni a vízszintet...
    - Jó felszereltség, minden létező kábelből amit bele lehet dugni adnak is hozzá egyet (nem tudom ez ebben az árkategóriában már lehet hogy normális, de lejjebb határozottan nem), meg egy tök menő kis kábelkötegelőt is
    - Összességében egy kifejezetten minőségi termék benyomását kelti, jól össze van rakva, szépen meg van designolva, jó az anyaghasználata, odafigyeltek apróságokra is (pl. a power led abszolút nem vakít)
    - Kezelőszervek: a sok tesztben agyon-dícsért LG joystick-nak megfelelő valami van ezen is. Eleinte kicsit furcsa de könnyű megszokni és tényleg tök jó
    - Ezt ha jól emlékszem a hivatalos oldal meg se említi, de bele van gyógyírva egy 4 portos USB 3.0 Hub és amúgy az integrált hangkeltői is egész jók

    Negatív:
    - a horizontális látószögei nem a legjobbak, homogénebb felületeken észrevenni hogy a képernyő két szélén kicsit fakóbb már a kép. Játék és filmek közben nem igazán tűnt fel eddig, böngészőben igen. Kimondottan zavarónak nem mondanám (persze ez erősen szubjektív), de határozottan észrevehető.
    - bár a színhelyessége gyárilag is meglepően jó, ha már korábban hozzászokott az ember szeme az IPS panelek élénkségéhez azért el lehet küzdeni a beállításokkal egy ideig mire eléred a kívánt hatást... viszont el lehet, legalább is nekem sikerült. Gyári színbeállításaival jóval fakóbb egy U2311H-nál, már ha a fényerőt leveszed. Ha nem veszed le akkor szép minden csak kb. olyan érzés mintha Mike Tyson pöckölgetné a szemgolyóidat (van fényereje rendesen)
    - 75Hz, na nem mintha ez kifejezetten kevés lenne, de VA panelekből mostanában különösebb erőlködés nélkül kifacsarnak 144Hz-eket vagy még többet.

    Egyelőre ennyi, de hogy egyéb tapasztalataimról is megemlékezzek:
    - Eleinte 21:9-et akartam. Nos ezekből a 29"-os az egy csík. De így f*szán, egy csík. Szerintem tök felejtős. 34-35"-on sok más baj van velük. Az 1080p PPI-je túl alacsony rajta, ami meglepő módon nem Windowsban, ill. nem szövegeken tűnik fel (talán azt a TrueType elsimítja?) hanem játékokban a nagyon kotrasztos részek határvonalai pl. látványosan pixelesek. A másik az 1440p, aminek 21:9 34"-on túl magas a PPI-je szerintem. Filmezésre nagyon jók lehetnek ezek, azt aláírom.
    - Néztem ívelt kijelzőt is... tényleg van egy varázsa, érdekes dolog, megértem azokat akik beleszerelmesedtek... deee a "WOW!" faktor számomra elmaradt. Jó, jó, de szerintem simán lehet élni nélküle.
    - Sokáig FreeSync-es monitort akartam, de: igazából a fene tudja hogy a Vega GPU jó lesz-e, ha nem akkor cseszhetem a FreeSync-et ott ahol van, a G-Sync meg már magukon a monitorok árain is annyira sokat dob hogy önmagában felejtős... Ezenkívül csak exkluzív fullscreen módban működik mindkettő, én meg jellemzően nem úgy játszok (fullscreen/borderless window). 32" WQHD-ban az akármi-Sync és a magas képfrissítési ráta is ismeretlen fogalmak egyelőre (?), így letettem róla.

    Összességében eddig nem bántam meg a PB328Q megvásárlását, főleg hogy hazaérve rákeresve kiderült hogy épp az Oázisnál volt a legolcsóbb az egész országban. :))
    Nem mondom hogy abszolút tökéletes, azoknak manapság már elég vastag ceruzával írják az árait (300e-től felfelé), de úgy érzem 'hosszú és boldog kapcsolatban fogunk együtt élni'. :B

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Teaway #70585 üzenetére

    Végül is "önhibáján kívül" dőlt össze, előtte meg a világ egyik legnagyobb épületét (ill. épület párosát) tartotta... :)
    Eddig csak a Dell-től láttam ennyire meggyőzően stabil állványt mint ez.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Fülig Jimi #70599 üzenetére

    Inkább azt mondanám hogy a színeinek az élénkségét sokkal inkább befolyásolja a fényerő/kontraszt mint egy IPS panelnél. De amúgy (jól eldugva persze) a menüjében elég beteg szín-kalibrálási lehetőségek vannak, kb. a feléről nem tudnám megmondani mire való... na azokkal lehet bele már-már IPS szintű életet lehelni.

    [link] - próbáltam egy képet csinálni, azért ilyen k...va zajos mert csak mobillal tudok fényképezni és valójában ennél sokkal sötétebb volt itt, csak ez így kivilágosította.
    Balra egy U2311H, jobbra egy PB328Q (idiótán állnak, de a hozzájuk való asztal még úton van), jól látható hogy az IPS panel feketéje sokkal világosabb, és ez játékok alatt elég feltűnő. Pl. Armored Warfare éjszakai/sötét pályái egészen máshogy néznek ki VA panelen.
    Megfigyelhető viszont a PB328Q legnagyobb hibája is, mi szerint csak pontosan szemből nézve látszanak a pixelek olyannak amilyennek lenniük kell. A szélek felé sokkal fakóbb már minden (és ez nem a panel bevilágítása, ha oda hajolok ill. oda tartom a kamerát akkor (pontosan szemből már) tök jól néz ki a képnek az a része is. Ez így homogén felületeken nagyon feltűnő, játékok, filmek alatt nem igazán - feltételezem VA betegség, az IPS semmi hasonlót nem csinál.

    Ami időközben még így negatívumként előjött a PB328Q-ban az az, hogy valószínűleg a tervezői azt gondolhatták hogy fal lesz mögötte... Nos, nálam pont nincs, így viszont a hangszórói által keltett zaj kicsit elveszik az éterben, konkrétan a monitor mögött állva sokkal hangosabb mint vele szemben ülve. Nem katasztrófa, inkább csak nevetséges kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Mit kell csinálni hogy a Windows rendesen felismerje a monitorom?
    Itt van ugye ez az Asus PB328Q és a Windows (DP-n) azt mondja rá hogy "Generic PnP display". Kerestem az Asus honlapján drivert de semmi.

    Az ezer éves U2311H-ra meg mindenféle driver vagy bűvészkedés nélkül kiírja pontosan hogy "Dell U2311H (Digital)".

    Mindkettő DP-vel van csatlakoztatva a géphez, de az Asus-t próbáltam HDMI-vel is, akkor is generic marad, mint valami 20 éves analóg monitor... :F

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Fülig Jimi #70670 üzenetére

    Nem zavaró nálam sem. Nagyon homogén felületeken látható, de idővel hozzá is szokik az ember szeme. Mondjuk nekem magát a monitor méretét is volt vagy 3-4 nap megszokni, eleinte mindent húzkodtam kissebbre meg középre, annyira furcsa volt hogy olyan nagyok a távolságok.
    A színbeállításokkal meg a gammával is szórakoztam sokat, de igazán a monitor gyári profiljain ill. a hozzájuk tartozó fényerő és kontraszt mellett nincs ezekkel gond. Csak - ahogy írtam - úgy veszem észre hogy a VA panel színeinek élénkségét a fényerő-kontraszt páros sokkal jobban befolyásolja mint egy IPS esetén, én meg így félhomályban töltöm a napjaim, most is épp 8/100-on van a monitor fényereje... ezért kellett megpiszkálnom.

    Az utóbbi két estét meg épp a Battlefield 1-el töltöttem ezen a monitoron (nyilván ott nem a sötét profillal használom), hát... kurvajó! :D Mondjuk a BF1-ben ugye nincsenek olyan nagyon sötét, nagyon kontrasztos helyek mint egy horror-fps-ben, de így abszolút semmi szellemképesedést nem tapasztaltam benne. Input lag se érződik rossznak (na nem mintha értenék hozzá), tök jó.

    Egyébként én is úgy jutottam a 32"-ig, meg az ívelt 21:9-es kijelzőkről is nagyjából azzal beszéltem le magam, hogy a nap nagyobbik felében én is dolgozok rajta, konkrétan egy Visual Studio-t bambulok naphosszat, és arra ez a 16:9-es síkképernyős megoldás jobb, mellette meg a játékokban nem éreztem a 21:9-nek akkora hozzáadott értékét hogy megérje.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Brekk #70680 üzenetére

    Igen, Win10. Fura...

    Amúgy nem veszek észre semmi negatívumot, csak úgy az ember egójának fáj egy kicsit mikor a Battlefield-ben azt látja hogy ...high...high...ultra...high... 2560x1440@75Hz... igen... ééés Generic PnP display. Miiiiiiii??? :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cukorka #70686 üzenetére

    Mondjuk ez rajtad nem segít, de így érdekességként a PB328Q pont tud ilyet. :)

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz WO_Zolee #70691 üzenetére

    Áresésről nem tudok, de az AOC C3583FQ-t láttam az Oázisban ill. ott meg lehet nézni.
    Az alacsony PPI-je szerintem nem zavaró, bár van ahol észrevenni de nem súlyos. Szövegeket pl. szebben jelenít meg mint amire számítottam.

    Ami nem tetszett benne az az volt hogy a pixel válaszideje elég rossznak tűnt (mennyi is a gyári érték? 4ms? az kamu), láthatóan szellemképesedett még 'Medium' overdrive-al is. Mondjuk ha nem akarsz rajta FPS játékokat tolni akkor ez valószínűleg nem fog zavarni / feltűnni.
    Ezt leszámítva nem tűnt rossznak, érdemes lehet megnézni.

    Amíg foglalkoztatott a téma az XR3501-et találtam én is mint következő lépcső, de végül azt nem néztem meg. (azt hiszem van náluk az is).

    Visszatérve az árakra, talán Brekk-et lenne érdemes megkérdezned (priviben), hátha tudja már mi várható a Black Friday-en.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz WO_Zolee #70695 üzenetére

    Lehet hogy téged nem zavarna amennyire ez szellemképesedik, vagy lehet hogy a XR3501 már jobb, nem biztos hogy 300 rugót rá kell szánni...

    Én a helyedben elmennék megnézni őket :P

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz abridabri #70698 üzenetére

    Én is ugyan ezzel szívtam, de nincs "jó" 21:9 monitor.
    A 29" túl kicsi, láttam élőben, gyakorlatilag egy csík az egész. A 34" tök jó lenne de annak meg a PPI-je hagy kívánni valót maga után 1080p-vel, a 21:9 / 34" / 1440p kombinációnak meg már túl magas a PPI-je, az ára is, meg egy középkategóriás gép se elég alá...

    Nem értem mi van a monitorgyártókkal, tiszta hülyék, vicc hogy a kettő között semmi sincs.

    Én végül egy PB328Q-nál kötöttem ki, ott egye meg a rosseb a 21:9-et, száradjon is rá mind azokra az együgyűekre akik gyártják őket... (mondjuk ez meg nem IPS szóval neked nem lenne jó)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Bő 5 hét használat után az új PB328Q-m beadta a kulcsot. Röhely, 184 ezer Ft-ért jobb minőséget várna az ember... Húzott nekem egy szép lila oszlopot a kép közepére... [link] :W :W :W

    Most várom hogy az Asus RMA reagáljon valamit...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Lett egy Acer Z321QU-m, de mivel se erről se az XZ321QU-ról (olyanom is volt 1 egész napig) nem lehet értelmes infókat találni, gondoltam hagyok itt egy commentet.

    Ha valakinek valamit meg kéne rajta nézni, infót kér, pm-ben kereshet. (lehet ide is vissza-vissza nézek majd, de nem 100%)

    Ezenkívül ha valaki tud olyan szoftvert / módszert amivel ki lehet deríteni pontosan milyen panel van benne az is érdekelne, mert másoknak is fontos lehet. (még a vásárlás előtt keresgéltem össze-vissza, de erről sem találtam semmi infót, csak tippeket hogy valószínűleg Samsung (C32HG70 panele talán))

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cobra652 #88230 üzenetére

    Láttál már adaptive sync-et élőben, működés közben?...

    Ha már van egy 1080 Ti-d és ha megengedheted magadnak a G-Sync felárat, én a helyedben inkább ragaszkodnék hozzá... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cobra652 #88237 üzenetére

    Nem feltétlen input lagra gondoltam én sem, ha játszok is online általában nem first person shooterekkel. (meg nem is DOTA klónokkal)
    Egyszerűen csak folyamatosabb a kép adaptive sync-el, ill. nélküle lehet hogy kell mondjuk 120 fps hogy azt a folyamatosságot elérd amit adaptive sync-el mondjuk már 60-80-nál megkapsz, legalább is az én szememnek jobban néz ki.

    Igazán ha van mondjuk egy 144Hz-es monitorod meg 110 fps-ed, akkor is már sok olyan képfrissítést csinál a monitor amihez nem kapott új frame-t, így az előzőt ismétli meg, ami miatt folyamatosan ingadozik az érzékelt frame-time, ill. a mozgások folyamatossága meg-megtörik.

    Nyilván ez ebben a tartományban már sokkal kevésbé észlelhető mint pl. egy 60Hz-es monitoron valami gyenge vassal alatta, de ettől a probléma még nem szűnik meg. Adaptive sync-el viszont igen, ott a frame-time-ok ingadozásáért már csak a videokártya teljesítménye felel, külön a monitor nem tesz rá még egy lapáttal.

    Van akinek ez fontos, van akinek kevésbé, én spec. nagyon örülök hogy elterjedt ez a technológia.

    34-35" monitorokban viszont nem vagyok otthon, én szándékosan maradtam a 16:9 vonalon (32"), de asszem ha a pénz nem akadály akkor ez az Alienware egy elég jó választás.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Genji #88240 üzenetére

    Hát így ezt az árlistát elnézve én a helyetekben megrohamoznám az Oázist, de így minimum tankokkal... :D

    Egyébként valahol vicces hogy én is épp a héten kötöttem ki egy Z32 mellett; mármint az vicces hogy hosszas nézelődés után valahogy az Acer mellett kötnek ki az emberek, holott ők nem is gyártanak monitorokat... mármint, a kijelző panelekere gondolok, ami ugye a lényegi része az egésznek...

    Ők ilyet nem gyártanak hanem másoktől veszik, amin ugye egyszer már elbukják annak a gyárnak a hasznát, aztán ezt megkoronázzák egy viszonylag jó felszereltséggel, meg a szokásos 3 év helyett még 5 év garanciával is. Nem nagyon értem hogy csinálják, de én így friss Z32 tulajként egyelőre azt mondanám, hogy megérdemli a többi gyártó, hogy ne őket válasszátok.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Genji #88242 üzenetére

    Mármint mi baj van a felbontásával? 32"-on a 2560x1440 az pontosan ugyan az a PPI mint 24"-on a 1920x1080, ennél közvetlenebb utódja a régen megszokott monitoroknak nem is lehetne. Az azonos PPI miatt minden elem, betűk, ikonok, stb. pont ugyan akkorák mint régen, csak a rendelkezésre álló területük jóval nagyobb.

    Igazán ponthogy a 21:9 monitoroknak vannak nagyon elb*szott felbontásaik, hogy a 27" 4K monitorokat ne is említsem, amik még elcseszettebbek. Windows DPI Scaling-al kell helyre rakni őket hogy használhatóak legyenek, szerintem ez így elég röhelyes...

    Vagy magával a 16:9 képaránynál maradással van baj? Szerintem ez mellett is több indok szól mint ellene. Pl. egy 32" 16:9 monitor képernyőjének területe 2823 cm2, míg egy 35" 21:9 monitoré 2815 cm2. A 32-es valójában nem kisebb a 35-ösnél, csak az arányai mások. Az ultraszéles képarány szerintem nem jobb a "hagyományos" szélesvásznú képaránynál.

    Szokták mondani hogy játékokra jobb a 21:9, de nem feltétlen. Van néhány kategória amelyikre talán igen, pl. versenyautós vagy first person shooter játékok, amik kihasználják a szélesebb látómezőt... de van számtalan olyan játék is, amikben nem jó az hogy a vertikális látótered ennyire kicsi, ill. nem tudja ellensúlyozni azzal hogy a horizontális látótered nagyobb. Pl. MOBA, RTS, RPG játékok, nem igazán jó bennük hogy csak egy síkban látsz sokat, egy másikban meg kevesebbet a kelleténél, pláne hogy az interfész ugyan úgy abból (a vertikálisból) fog kitakarni részeket.

    Szokták azt is mondani, hogy filmekre milyen jó... igen ez igaz, mozifilmek esetén, de ha belegondol az ember milyen filmeket néz otthon, hamar rájön hogy költői túlzás ez is. Ami tényleg érdekel a mozifilmek közül, azt úgy is megnézed a moziban, a maradék új tartalom meg jellemzően amerikai TV csatornákról, vagy épp Netflixről érkezik, mittomén pl. Westworld sorozat. És ezeknek mi a képarányuk? 16:9.

    E mellett ha netán még dolgozni is akar rajta az ember mint én, ott a szöveg (vagy épp programkód) szerkesztéshez szerintem előnyösebb, ha a monitor vertikális területe/mérete nagyobb, mert nagyobb szeletet látsz át a szövegből, a szélességen pedig nem nyernél ennyit, mert a sorok ált. úgy is úgy vannak tördelve hogy egy 24" FHD monitoron is elférjenek még.

    Fentebb azért írtam hogy szándékosan maradtam a 32" 16:9 méretnél, mert szerintem általánosan ez sokkal használhatóbb mint az általam csíkmonitornak csúfolt 21:9-es ellenfeleik. Persze ez nagyon szubjektív, meg nagyban függ attól is hogy pontosan mire fogja az ember használni...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz AxBattler #88248 üzenetére

    Miért is fals?...

    https://www.sven.de/dpi/

    Amúgy én meg láttam az Oázisnál beüzemelve ilyen 21:9-es 29" LG-t, nem tudom már pontosan melyiket, de lehet pont ez a 29UM68 volt... nem tudtam eldönteni hogy sírjak vagy nevessek, egy csík az egész.

    34-35" méretben már nem néz ki nagyon idiótán és használhatatlanul a 21:9 sem, csak ott meg a lehetséges felbontásokkal van probléma... vagy akkorák a pixelek mint egy génkezelt krumpli, vagy olyan picik hogy húzhatod utána a DPI scaling-et...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz AxBattler #88252 üzenetére

    A 29"-es PPI-je közel van az 'etalon' 24" FHD-hoz, ez igaz, de akkor is egy csík az egész. Konkrétan a kijelző magassága kisebb mint a 24" FHD-é... oké hogy szélesebb, de a magasság rovására. Nem látom benne a hasznot, néhány tartalom talán kicsit feelingesebb rajta, de az érdemi előrelépés elmarad.
    Ahogy az eredeti hozzászólásomban is írtam ez szubjektív, nekem nagyon ellenszenves volt. Csíkmonitor és kész. :P

    A 34" 3440x1440-et miért is a 27" 2560x1440-hez hasonlítjuk? Végig arról beszéltem hogy a 24" 1920x1080 PPI-jét veszem alapul, nekem az a normális, én azt szoktam meg mert hosszú évekig az összes valamirevaló monitor ekkora volt - szerintem elég sokan lehetünk még ezzel így, ha végignézel a topic-on a legtöbb ember épp ilyenről készül váltani. (a 23"-as monitorok jó része egyébként 23,6"-os volt valójában)

    A 29" 21:9 számomra nem létező kategória, tényleg nem tudtam eldönteni hogy ez egy vicc-e amikor megláttam.
    A 34-35" 21:9 monitorok olcsóbbik fele 2560x1080 felbontású, ami ekkora képmérettel már nagyon pixeles. A másik felük 3440x1440-es, amivel meg átesnek a ló túloldalára; ha jól emlékszem ilyen monitor használata esetén kapásból 125%-os DPI Scaling-re default-ol a Windows 10 ahogy meglátja a kijelzőt. Szerintem ez önmagában elég sokat elmond, de akkor még egyszer számokkal is:
    24" 1920x1080 = 91,79 PPI (továbbra is ezt tekintem etalonnak)
    34" 2560x1080 = 109,68 PPI
    34" 3440x1440 = 81,72 PPI

    Tehát a már értelmes méretű 21:9 (34") monitorok pont körbelövik azt a PPI-t amire korábban az ipar akaratlanul is rászoktatott majd' mindenkit. Ezzel szemben a 32" 2560x1440 pont telibe találja.

    Mit nem lehet ezen érteni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Genji #88255 üzenetére

    Nem volt célom rábeszélni senkit semmire, azért írtam hogy "szerintem", meg hogy ez "szubjektív". :P

    A felhasználás módja kell hogy döntsön, meg az hogy neked épp mi tetszik. Persze ha ilyen irányból sikerült véletlen rávilágítanom hogy több olyan tartalmat fogyasztasz aminek a 16:9 kedvezőbb, akkor örülök. :)

    Nekem ez még csak a 3. napom a Z321QU-val, (korábban is 32" volt így méret/arány nem új már), eddig azt kell mondjam napról napra egyre jobban szeretem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cobra652 #88258 üzenetére

    Jah, az felcserélődött... mondjuk a lényegen nem változtat...
    Ez az 5 percig lehet hsz.-t szerkeszteni egyre idegesítőbb...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz AxBattler #88266 üzenetére

    Basszki leírom minden hozzászólásomban hogy ez az egész szubjektív, meg hogy nekem és szerintem sok más embernek a 24" FHD az etalon mert olyan monitorokról váltanak most, még ki is másolod az egyik ilyen részt, aztán belém kötsz hogy én másokra erőltetem az akaratom meg kb. még én vagyok a hülye... Nooormális? :F

    A 34" 1440p oké hogy a 27" 1440p szélesebb változata, de a 27" 1440p pont ugyan úgy eltér PPI-ben a "kívánatos" kb. 92-től, szóval nem igazán értem mit igazol ez?
    27" méretben még talán jó az a kb. 108 PPI ami ezeknek van, mert max. kicsit közelebb ülsz hozzá, de ha a 34"-hez ülsz olyan közel akkor meg már nem látod át mert túl nagy, szóval jön megint az hogy távolabb rakod aztán DPI Scaling. Részemről erről szól ez az egész problémakör, hogy a DPI Scaling-et elkerüljem, de gyanítom most se fogod megérteni, hogy már vagy harmadszor írtam le...

    35" 2560x1080 (AOC C3583FQ) monitoron játszottam. Egyszer. Elég is volt. Igenis pixeles.

    Részemről ez a vita befejezve, van jobb dolgom is mint értetlenkedőkön idegelni magam.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok,

    előre is elnézést mert ez félig off-topic, ill. a válasz függvényében térnék csak rá aztán a "milyet vegyek?" kérdésre...

    Szóóóval, reményeim szerint vannak itt nálam sokkal jobban informált emberek: látott bárki arra utaló jeleket/híreket, hogy idén megjelennének 32" + 2560x1440 + min. 100Hz + IPS paneles monitorok?
    Szinte kizárólag csak a VA-t nyomják ebben a kategóriában. Lesz változás idén, vagy csak a meglévő VA paneles kijelzők közül válogathatok?...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Qtya123 #97232 üzenetére

    Nekem Asus monitor játszotta el kb. ugyan ezt, csak 1-2 pixel széles full lila csíkot kaptam, de így függőlegesen középen, és 1-2 hónappal a vásárlás után...

    Ott magyarországi szervíz volt, de azzal is 2-3 hétig tartott mire visszakaptam, és nem járt addig cserekészülék hozzá. És igen, az eredetileg pixelhiba mentes panel helyére én is olyat kaptam amin volt középtájt egy sub-pixel hiba, amire közölték hogy IJB.

    Persze lehet mondani hogy egy sub-pixel hiba nem zavaró, végül is játék meg film közben tényleg nem az, de szintén ugyan az volt a helyzet mint nálad, hogy dolgoztam (is) azon a monitoron, és a Visual Studio szép nagy fehér szöveg-hátterén azért elég észrevehető volt...

    Azóta kizárólag Oázisnál nézem a monitorkínálatot, semmi más ajánlat nem érdekel, és ott mindig külön pixelgaranciával veszem - bár ha a szervíz b*ssza el azzal ők se tudnak már mit kezdeni, de alaphelyzetben azért bőven segítőkészebbek/rugalmasabbak mint egy átlag bolt. :K

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz pokers #97238 üzenetére

    Hm, és azóta inkább nem használod a FreeSync-et, vagy az LG monitorok (mint amid most van) nem csinálják ezt?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Qtya123 #97251 üzenetére

    Nekem javítható volt, igaz úgy hogy komplett panelt cseréltek benne, ami sztem a kijelző értékének minimum 80%-a és elég melós is lehet... de nem másik monitort kaptam helyette, hanem javították, így az Oázishoz nem volt köze a történetnek... ill. annyiban igen, hogy a márkaszervíz helyett (!!) ajánlottak egy ideiglenes cseremonitort, persze nem ugyan olyat mint az enyém volt, csak valami random használt 24" FHD-t, hogy egyáltalán használni tudjam a gépem addig... de ilyenem volt itthon is, így nem éltem a lehetőséggel, meg szerintem ez nem is általános szolgáltatás náluk, csak ha épp van elfekvőben valami használt cuccuk akkor kerül szóba - minden esetre már maga a gesztus is sokkal több volt mint amire egy átlag bolt hajlandó... ;)

    Olvasni amúgy róluk is elég vegyes értékeléseket, de nekem eddig nagyon pozitívak voltak velük a tapasztalataim. Mondjuk kezdek tényleg úgy hangzani mint egy beépített reklámember, de annyi ál-magyar sz*rházi hardverbolt megszivatott már az évek alatt ezzel-azzal, hogy kész felüdülés volt rájuk találni. Remélem nem fog soha megszakadni velük ez a "winning-streak" *hint* *hint* :B

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Lehet ez inkább költői kérdés lesz, nem tudom van-e itt bárkinek is elég infója/tapasztalata ezekről, de azért megpróbálom...

    Szóval az alap igény egy 32" 2560x1440 gaming monitor lenne, FreeSync támogatással és ívelt kijelzővel.

    Az egyik leggyakrabban ajánlott opció az LG 32GK850F-B lenne, csakhogy ez nem ívelt, e miatt a VA panel gyenge betekintési szögei jobban kiütköznek, és a kép szélei/sarkai felé tompábbak a színek. Volt már sík 32" VA panelem az Asus PB328Q személyében, ugyan így zavaróan tompult a kép a sarkai felé... a VA paneleknek sztem nincs elég betekintési szögük ekkora mérethez, az íveltség viszont jó ennek ellensúlyozására (tapasztalatból mondom ezt is).
    Ezenkívül ennek az LG monitornak úgy alapból is több tesztben panaszkodtak a színeire. Pozitívum viszont, hogy talán ez az egyetlen olyan példány a mezőben ami a FreeSync - LFC tartomány közti váltásokkor nem válik stroboszkóppá (lásd lentebb).

    A másik elterjedtebb versenyző a Samsung C32HG70 lenne, ami első nekifutásra tök jónak tűnik, és minden teszt szerint messze ennek a legszebbek a színei ebben a kategóriában. Viszont több tesztben (és asszem itt a topicban is) panaszkodtak rá, hogy nagyon erősen ghosting-ol gyors mozgásra. Bár ez épp a 27" kistesója, elvileg a 32" verzió is ugyan ezt csinálja, és ez még a kisebb baj vele!... A nagyobb az iménti videón szintén látszik: PWM-es, innentől nekem ingyen se kéne. Ha ez nem lenne elég, az LFC tartomány határa körül össze-vissza villog. (ez egy másik Samsung monitor, de a C32HG70 is szenved a hibától csak erről volt jó videó YT-on) Volt egy Acer XZ321QU-m ami ugyan ezt csinálta, többet nem kérek belőle, köszönöm...

    Aztán ott van az Asus XG32VQR, amit úgy egy az egyben nem értek - ezt valaki magyarázza már el. Elviekben ők a Samsung-tól vásárolják ezt a panelt, konkrétan ugyan az van benne mint a C32HG70-ben, ennek ellenére a háttérvilágítása DC (tehát jó, nem PWM), viszont csak alap 8bites (nincs +FRC mint a Samsungnál) színekkel dolgozik. Ha ugyan az a panel, hogy térhet el ennyire?
    Ezenkívül a FreeSync implementációjáról semmi érdemi infót nem találtam, nem tudom szenved-e a Samsungnál linkelt villogástól, továbbá a pixel response time-jairól is elég megoszlóak a vélemények, némelyik teszt szerint egész jó, másikak szerint gyenge és a Samsunghoz hasonlóan ghosting-ol ami végül is logikus is lenne, ha tényleg ugyan az a panel... :F

    Éééés kb. a fenti 3 monitor az ebben a kategóriában, amikről egyáltalán valamennyi lényegi infót lehet találni neten... Mellettük vannak még ilyen versenyzők mint az BenQ EX3203R, vagy az AOC AG322QC4, de ezekről aztán semmit nem tudni a gyári specifikációkon túl... PWM-e, pixel response time, freesync flickering, semmi...

    Esetleg valaki járt már ebben a cipőben, vagy tudna tanácsot adni? Mert jelenleg úgy érzem, hogy ha azt mondanám "a pénz nem számít!" (ami nem így van de tételezzük fel egy pillanatra hogy mégis), akkor sem találnék jó monitort. Mindegyik olyan betegségektől szenved amiket már évekkel ez előtt javítaniuk kellett volna a gyártóknak. A TV piac rohamléptekben fejlődik, a monitor piac meg egy helyben toporog, és gyakorlatilag ipari hulladékokat akarnak ránk sózni minél drágábban. Ez mi??? :F :W Már rég az OLED-nek kéne uralnia a felsőbb kategóriákat...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz JSandor #97263 üzenetére

    Hát amúgy az XZ321QU egy viszonylag jó monitor, de kicsivel öregebb panelre épül mint pl. az említett AOC, és ez a pixel response time-jain meglátszik azért. Nem nagyon rossz, csak nincs az élmezőnyben... A színeivel én jól el voltam, szerintem az állványa, extrái is jók, a betekintési szögével sem volt gondom (így az ív miatt)... alapvetően nem rossz választás, pláne hogy az egyik legolcsóbb versenyző, de ha az fps-t nem tudod konstans ~50 felett tartani, beleértve loading screen-eket meg mindent, akkor villódzni fog.

    Igazán a mai napig nem tudom hogy ez a monitorok hibája-e, vagy maga az LFC ilyen rossz, de amikor a FreeSync alsó tartományának ill. az LFC aktiválásának határán táncol az fps, az nagyon nem kellemes. Már azt hittem minden monitort érint ez a probléma, de állítólag az LG-t nem...

    Az AG322QC4-t én is nézegettem, van is róla teszt, csak az előbb elvétettem, mert volt neki tavaly egy AG322QCX nevű elődje és azzal összekeveredik sokszor...
    Mint kiderült ebben is ugyan az a Samsung panel van ami a C32HG70-ben és az XG32VQR-ben, de az AOC inkább az Asus-hoz hasonlóan vezérli. Az eredeti Samsung megoldással ellentétben nincs PWM, másrészt viszont van pixel Overdrive (amije a Samsungnak nincs)... viszont ez az Overdrive csak akkor ad kimagasló eredményt, ha 144Hz-en fut a monitor. Ha FreeSync-el leesik mondjuk 60Hz-re, ott már össze-vissza maszatol mindent (lásd linkelt teszt)...

    Mondjuk így a Samsungnál bőven jobban tetszik, csak így az a nagy kérdés, hogy az Asus vajon mit tudott kihozni ugyanebből a panelből, mert az XG32VQR-ről nincs teszt... csak a tavalyi elődjéről, az XG32VQ-ról... ami alapján mondjuk így tippre azt mondanám hogy nem éri meg az Asus a felárat (feltételezvén hogy nem fejlődtek sokat, csak rányomták a HDR400 plecsnit és kész az új termék)...

    A nagy kérdés így még mindig a BenQ EX3203R ami elvileg nem arra a Samsung LSM315DP01 panelre épít mint a többiek, hanem talán az AUO M315DVR01 valamilyen variánsára, de hogy ez jobb vagy rosszabb lehet-e azt max. a jó ég tudja... Minden esetre ez az AUO panel van az LG32GK850 szériákban is, csak ott nem ültek rá hogy meggörbüljön... :)) Az LG tesztje alapján 'pixel response time'-ban nagyságrendileg azonos a többiekkel...
    ...csak itt ugye felmerül a kérdés, hogy mit tudhat ez a panel a BenQ-ban, meg hogy az állítólagos LFC-villódzás-mentesség a panel érdeme lehet-e, vagy az LG-nek van valami fasza vezérlője monitor oldalon, ami ezt kiküszöböli...

    Szóval most ott tartok épp hogy AG322QC4 vagy EX3203R, de ha agyonlőnek se tudnék dönteni...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    AOC CQ32G1-et látott már valaki közelebbről? Vélemény?

    Valószínűleg max. 1-2 évre kéne csak, amíg el nem terjednek a nagy méretű, HDR+FALD, 144Hz+ IPS panelek, ill. amíg azok le nem másznak a 400e Ft feletti árkategóriából...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák