Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz etejedu #76199 üzenetére

    Szerintem simán az LG. Nemrég írtam róla egy pár sort, nem "túlságosan" technikai szemszögből, ha érdekel, olvasd el.

    Az AOC csak párezer forinttal olcsóbb, annyi plusz, hogy FreeSync és Szokol-hangszórok, ellenben a színei rosszabbak és előfordulhatnak vele ilyen-olyan gondok (főleg FW-vel kapcsolatos, bár úgy tudom, nagyrészüket már javították). Ahogy utánamásztam, azzal szembesültem, hogy a felhasználói tapasztalatok nem egyöntetűek, nincs egyértelmű konszenzus, hit or miss; vagy bejön vagy nem.
    Egy normálisabb teszt.
    Sokáig én is ezt akartam venni, mert szimpatikus volt, hiszen papíron kellemes, sok csati, multimédia, remek response time, FreeSync, értelmes talp, ez kb. a legolcsóbb - viszont néhány hosszabb thread átnyálazása és 3 hónap huzavona vergődés (:DDD) után úgy döntöttem, hogy inkább kihagyom, biztos, ami biztos.

    Az ASUS is egy jó kis moncsi, vannak extra dolgok, mint pl. 3D, hangszórók, jópofa ASUS OSD-cuccok (Asus GamePlus). A 3 közül a legdrágább, a másik kettőhöz viszonyítva kevesebb bemenet.
    Sok quaker használja, ellenben 2013-as modell és még PWM-es, így van villódzás; az arra érzékenye(bbe)knél tartósabb használat folyathatja a szemet és / vagy fejfájást indukálhat. A magam részéről főleg emiatt tettem le róla.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Kal-El #76211 üzenetére

    Szinte biztos, hogy volt, csak nem vetted észre / nem zavart / nem tudtad, hogy az az, amit látsz.

    Másra nem nagyon tudok gondolni. Azért mondom ezt (annak ellenére, hogy nem ismerlek), mert alapból abból indulok ki, hogy az ismerősi körömben rendszeresen rendezett LAN-okon (8-12 fő) az emberek 90+ százaléka nem érti, hogy miért szoktam permanens nyáladzó ideggörcsöt kapni az ottlévő 60Hz-es, olcsó LCD-ktől CS 1.6 alatt. :DDD Nézik, nézik, aztán "Hö, mivan? Jóvanaz, miről beszélsz?" - pedig a képi "élmény" már a látóideget karistolja.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz AxBattler #76213 üzenetére

    Köszi. Sajna nem túlságosan technikai-jellegű. Szóval nem egy tftcentral / prad.de review, mivel ANNYIRA nem mélyedtem el a témában, hogy hasonszőrű teszteket futtassak (bevallom, leginkább érdeklődés-híján - ha a lustaság fájna..) - meg aztán némi műszerezettség is hiánycikk a sufni tövén, így inkább felhasználói szemszögből próbáltam közelíteni, amennyire tudtam.
    Inkább olyan decent nerd, mintsem full geek szemlélettel. : >

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz -FreaK- #76220 üzenetére

    Ó, persze, Vsync. Ezt a lehetőséget nagy naívan ki is felejtettem.

    Az ok mondjuk prózai: ismerve a hatásait az életben nem kapcsoltam be soha, a szemem automatikusan átsiklik rajta mindenféle optionsban. :))

    "Pont ennek kiváltásra találták ki a Gsync/Freesync-et, hogy a hátrány nélkül hozza az előnyöket."

    Elindultak egy jó irányba, nagy az előrelépés, de némi plusz input lagot még mindig eredményez sajna.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Szalen94 #76227 üzenetére

    Ennyi pénzből (FPS, moba) játékra csakis 144Hz TN.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz BMS #76231 üzenetére

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz BMS #76233 üzenetére

    Az Acer: DisplayPort hiánya, gagyi talp / állvány, 5 tonna overshoot és brightness, nem túl fenomenális színek, kontraszt, külső tápegység.

    Szerintem felejtsd el. Még ha mondjuk egy 15-20-szal olcsóbb lenne..

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz BMS #76235 üzenetére

    Nem vagyok oda a srácokért, de most túl sok / nagy zagyvaságot nem mondott az arc.

    Amúgy a Motion 240 megy 100Hz-en is, de érdemes kikapcsolva hagyni, mert plusz input lagot eredményez.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Szalen94 #76236 üzenetére

    Láttál már egymás mellett (ugyanazt a játékot futtató) 144Hz-es és 60Hz-es monitort?

    Amúgy ha csak 60 fps-ed van, akkor is kevesebb a screen tearing 144Hz-en.

    Annyiért, amennyit szánni akarsz rá, szerintem nagy hiba 60 / 75Hz-es IPS-t (vagy bármi mást) venni kifejezetten játékra. Hiába szebbek a színek meg jobb a betekintési szög, ha a játékélmény és a válaszidő 1,5 galaxis távolságra van attól, ami kéne. Akkor már vagy 144 + TN, vagy keret megdupláz és 144 + IPS.

    Vagy high-end CRT és a maradékból egy VGA, amivel lesz normális framerate. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz TheM374 #76238 üzenetére

    Az bármilyen panel esetén jól jön. : >

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz PitkyePadvan #76244 üzenetére

    Eegen, bízom benne, hogy tartós darab lesz.

    Nem. Vagy időm, vagy kedvem nem volt Pestre random bemászkálni (+pénzbe is kerül), igazán letesztelni úgysem tudtam volna (QL), mert baráttól normális lapit nem kérek kölcsön - meg aztán türelmes típus vagyok. Helyi üzletekben az ilyenek abszolút felejtő raktáron.
    Ezért (is) ültem a monitorvásárláson 3,5 hónapot. Legalább volt idő neten alaposan körbejárni a "milyen LCD kell"-témát.

    Aztán végül a sarki bótban némi alku után megreckíroztam ezt, oszt 1 nap múlva megérkezett a pult mögé.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Szalen94 #76246 üzenetére

    Inkább a 80-90-re gondoltam, hogy duplázd meg, nem a ~60-ra. (Sajna.)

    Az a baj, hogy az igényeid ideálisan pont egy olyan sávot fednének le, ami tudtommal nem nagyon létezik; mármint az 24" 1080p 144Hz IPS (javítsatok ki, ha tévednék). 27" 1440p-ből már van ilyen.

    Így igazából három választásod marad;

    1) valamelyik jóféle 24" 1080p 144Hz TN -----> 80-100k között, szerintem teljesen korrekt eredményt kapsz. Lehet drágábban is, de imo nincs értelme. Amit ajánlottam LG 24GM77 pl. tényleg nagyon patika. Most jellemzően 80-82 ezer pénzért megvásárolható, ami ebben a kategóriában még kifejezetten olcsó. Vagy ott van mondjuk a FreeSync-es + multimédiás Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2, 5-10 ezerrel drágábban (én maradnék inkább az LG-nél, de ez is egy jó kis opció).

    A következő, amivel még érdemes lenne itt foglalkozni, az a BenQ XL2430T / BenQ ZOWIE XL2430 (ugyanaz a kettő), ami minden, mi szem-szájnak ingere 144Hz-TN fronton, de durván 125 ezerbe kerül és ANNYIVAL nem ér többet (és az LG színei talán még mindig jobbak, gyakorlatilag csak 1-2 kényelmi funkcióval tud kevesebbet - és 40-45ezerrel (!) olcsóbb, szóval..).

    2) ASUS MG279Q (27" 1440p 144Hz IPS) -----> olyan ~180k körül kapható (pl. Brekkék, X-Com).
    Most Brekkéknél amúgy (Oázis Computer) pl. akciós 170k-ért az Acer XF270HUAbmiidprzx is (az is ilyen monitor), bár én talán az ASUS-felé hajlok - igaz az Acer-es 5 év garancia elég csábító.
    Szóval a lényeg, hogy ez az opció legalább 170-180k-ba fog kerülni újonan, viszont lesz 144Hz-en IPS-ed, meg 27"-on WQHD felbontásod. Persze egy 144-es TN-nek még mindig jobb lesz valamivel a válaszideje, de ezzel már szerintem lehet élni.

    3) Veszel valami 60 / 75Hz-es 1080p IPS-t, ami mindenre való, csak online FPS multiplayerre nem, ergo lánctalppal mész Nürburgringre. Talán még el is leszel vele (eh..,), de az első alkalommal, amikor valakinél valahol meglátsz egy 144Hz-es TN-en futni egy játékot, amit otthon is nyomsz, elsírod majd magad - és nem épp örömödben. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz -FreaK- #76224 üzenetére

    LnB? Csak nem Kvékelgetsz te is?

    "Én úgy tudom amúgy, hogy a gsync nem növeli a lag-ot."

    Amiben biztos vagyok, hogy a FreeSync igen.

    -----------------------------------------------------------

    (#76184) AxBattler: Amit korábban írtam GTX 750 Ti <-> Hitman: Absolution ügyben; a framerate-et eléggé benéztem. Azt írtam, hogy 60-90 fps 1280 x 960-ban, full-fullon. Ami fail, mert újracsekkoltam és 70-150 fps 1280 x 720-ban, fullon (csak az MSAA 2x-es, a többi minden csutkán).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szimi57 #76265 üzenetére

    Persze. Viszi a hangot is, csakúgy, mint a HDMI, de nincs 60Hz-re korlátozva (úgy hallottam, hogy HDMI 1.4b-ből is ki lehet préselni 120Hz-et, de ahogy értelmeztem, ehhez a kijelzőnek is kifejezetten tudnia kell a HDMI@120Hz-et - szóval kicsit zavaros víz ez, nem erőltetném).

    Nagyon kényelmes, ha van a monitoron audio jack is - hogy miért, azt gondolom, nem kell ecsetelni.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz -FreaK- #76267 üzenetére

    DVI-D-n megy a 144Hz. Csak a hang nem.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz etejedu #76271 üzenetére

    Van ugyan egy netbookom, de azon csak HDMI van (és jóval gyengébb az IGP is), szóval kipróbálni nem tudom neked.

    A 144Hz igazán akkor szembeötlő, ha az adott game 144 vagy több fps-sel fut, bár ha kevesebb a framerate, akkor is kevesebb azért a screen tearing, mint 60Hz-en.

    Szerintem amúgy hardware-esen támogatnia kell DP-n keresztül.
    Azért ha van rá lehetőséged, vásárlás előtt vidd magaddal a lapost és kössétek rá az üzletben. Ott, ha már Windows-ban vagy, a képfrissítés beállításánál ugrik a majom a vízbe - bár tényleg nem látom, hogy miért ne tudna úszni.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinisi #76273 üzenetére

    Szerintem mennie kéne, de mindenképpen DVI-D-DP aktív adaptert nézz (úgy tudom, hogy ezek amúgy némi plusz input lagot eredményeznek). Mondjuk a kívánt kábelhossz itt is probléma lehet. : /

    HDMI 144-en biztos, hogy nem.

    Vagy nincs mese, közelebb kell rakni azt a gépet a monitorhoz.

    -----------------------------------------------------

    (#76275) szimi57: Ahogy írtam, csak annyiban, hogy viszi a hangot is, így ha van a monitoron audio jack, akkor egyszerre tudod élvezni annak ÉS a 144Hz-nek az előnyeit. (Ill. "passzív" előnye még a DP-nek, hogy jóval újabb, mint a DVI - ami szép lassan kezd eltünedezni.)

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Scarletiel #76282 üzenetére

    "Leginkább játékra <---> gyönyörű, mély színek, kontrasztos képek <---> alacsony válaszidő"

    Ezek így nincsenek túlságosan nagy barátságban egymással, azt remélem tudod.

    Ahogy nézem, IPS-ügyben hajthatatlan leszel.
    Írtad, hogy a 144Hz nem alap elvárás, de annak kellene lennie, mivel a monitor legfőképp játszani lesz. Meg aztán nem is kevés pénzt szánsz rá, így pláne vicc lenne valami 60 / 75Hz-es IPS-t venni jáccolódni.

    Ha a két dolgot összerakjuk (IPS + 144Hz), akkor elérünk a másik ponthoz, amivel szemezel, az 1440p-hez - ugyanis nem tudok olyan 27" 144Hz-es IPS-ről, ami ne minimum WQHD lenne (de javítsatok ki, ha tévedek). Szóval ezzel nem szemezni kell, hanem egyenesági következmény lesz. : >

    Innen a 2)-es pont. Mielőtt még kattintasz a linken, előljáróban annyit megsúgok, hogy ez a kaland min. 170-180k-ba fog kerülni, viszont meg is fog felelni a vásárlási követelményeknek és lesz 27" + 1440p + IPS + 144Hz.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinisi #76291 üzenetére

    Igen, arra mondtam.

    Elvileg a DP 5 m-ig megy jelveszteség nélkül, inkább azzal próbálkoznék még.

    Amúgy itt pont ilyenekről írkálnak, szerintem fusd át.

    Nekem kicsit nehézkes elképzelni azt a home desktopot, aminél a gép és a kijelző közt 6 m távolság van. :D

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Deck #76295 üzenetére

    "ne legyen ghost, utánhúzás se homályos kép gyors mozgásnál"

    Ezt a 144Hz-es kijelzők tudják.

    Ellenben a PS4 60Hz-re van limitálva, szóval gyakorlatilag mindegy. Mondjuk valami alacsony válaszidejű IPS-es, oszt jóvan. Ja, de 50 ezer, szóval inkább alacsony válaszidejű TN. Konzolokhoz szokták volt ajánlani a BenQ RL2455HM-et, nagyjából benne is van az anyagi keretedben.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Scarletiel #76297 üzenetére

    Jó gondolatmenet; türelem rózsát terem.

    ASUS jobban csípem, mint az Acert, viszont az utóbbi időben az ASUS monitorokkal előfordulnak quality check problémák - és ahogy korábban írtam, azért az Acer-féle 5 év gari is eléggé vonzó.
    Szerintem, ha van rá lehetőséged, menj majd be Brekkékhez és próbáld ki mindkettőt, egymás mellé állítva.

    Ha nincs meg a 144 fps, akkor is kevesebb screen tearing van, mint egy 60Hz-es kijelzőn. Persze az igazán tökéletes az, ha megvan az a 144 fps (vagy több).

    "Továbbá mennyivel simább a játék ha valóban 144 Hz/pfs-el tudom játszani? Észrevehető a 60-hoz képest?"

    Nem csak hogy "észrevehető", hanem ég és föld. Utána le nem fogsz ülni mégegyszer 60Hz elé önszántadból. Már szimpla böngészőben scrollozáskor vagy desktop egérpointer mozgatáskor is szembeötlő a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz snefftamas #76330 üzenetére

    Azé azóta eltelt 7 év.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz cs89 #76324 üzenetére

    60 és 75 között van, 60 / 75 és 144 között meg aztán végképp.

    Ha 100 alatt költekezel és a játszódás fontos, akkor szerintem csakis egy jobbfajta DP-s 144Hz TN.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Ra's al Ghul #76341 üzenetére

    Én ránéznék erre is.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz deja vu #76348 üzenetére

    Nincs semmi baj a (nem 144Hz-es) IPS-ekkel, ha nem real-time játszani kell, mert a színeik és a betekintési szögeik tényleg jobbak, mint a TN-nek - ellenben a gameplay folyékonyságát nem tudja kiváltani semmilyen színtér, oda kell a kifejezetten alacsony válaszidő és a magas képfrissítés.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jerro77 #76363 üzenetére

    Csak azt nem, hogy mire kell. : >

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jerro77 #76366 üzenetére

    Kérdés, hogy mennyire hangsúlyos az a játék, mert ha eléggé (netán főleg FPS-ek / mobák), akkor százszor jobban jársz, ha aprón nézel egy még garis 144-es TN-t - kis szerencsével 50-ért már ki-ki lehet fogni.

    Vagy 30-35 körül egy szökőévente feltűnő (akinek van, nem nagyon akarja eladni) Samsung 2233rz-t. Ez utóbbinak a képminősége ugyan hagy maga után némi kívánnivalót, a felbontás is csak 1680 x 1050, de az input lag tekintetében egészen használható és mégiscsak 120Hz, így játszódni még így is sokkal jobb lesz, mint bármilyen nem-144Hz-es IPS vagy VA - szóval ennyi pénzt simán megér.

    Vagy gyűjtesz még - elvégre a monitort bámulja az ember minden nap; azért csak nem mindegy, hogy mi figyel az asztalon.

    Persze, ha kocajátékos vagy, egy lassú, 60 / 75Hz-es IPS-sel is valószínűleg elleszel, ellenben a magam részéről nem tudok ilyet ilyen célra nyugodtan ajánlani - pláne, hogy közvetlenül CRT-ről jössz, mert bár lehet, hogy a színek még tetszeni fognak, a képfrissítés és az input lag minden bizonnyal nem igazán.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz etejedu #76374 üzenetére

    Szerintem inkább elírás alapján. : >

    Az AOC G2460PG a legolcsóbb, amit tudok, az is százhuszonezer. Kivéve egy helyen, ahol 104ezer, de szerintem ott valami nem kóser. Egy hívást azért gondolom, megér.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz MmDorian #76372 üzenetére

    A PLS gyakorlatilag egyfajta Samsung-féle IPS.

    A magam részéről biztos nem vásárolnék Philips monitort (pláne nem ennyiért), annyira gagyi minőségű volt az utóbbi időben az összes, amivel találkoztam.

    Ebben az árkategóriában 27" FullHD-ból akkor már inkább egy DELL P2717H.

    Viszont sokak szerint 27"-ra már kevés az 1920 x 1080 és már WQHD volna az illő. Ez inkább személyes preferencia, de lehet benne valami.

    A helyedben esetleg egy ilyenen is elgondolkodnék: LG 25UM58-P. Csak 50 pénz (!), 21:9, IPS, 2560 x 1080, 99% sRGB, 2 x HDMI 2.0. Fényes plasztik, de azért össze van rakva.
    Van, akik szerint kevés a panel magassága a szélességéhez képest, na de mégiscsak IPS, szép színek, UW-UXGA és mivel írtad, hogy főleg poker a cél, az sem gond, hogy csak HDMI-k vannak rajta - és 50 pénz, ugye, szóval bőven benne van a büdzsében.

    Viszont 70 ezerért ott van ennek a 29"-os verziója, ami már lényegesen nagyobb (a 24" 16:9-hez képest egy egészen picivel alacsonyabb, viszont lényegesen szélesebb): LG 29UM58-P. Aha, inkább ezt mondanám akkor már, az ára is pont az eredeti kereted.

    Ha még hozzáteszel durván egy ötvöst, akkor a 29UM68-P-n már nem csak két HDMI van, de DisplayPort és DVI is. Akkor talán már ez jobban megérné, ki tudja, mikor jön még jól az extra csatlakoztatási lehetőség - enni meg nem kér. : > Meg van rajta már 2 hangszóró is, nem csak az audio jack magában.

    Szerintem ebben az utolsó kettőben minden megvan, ami neked csak kellhet. Meg olyanok is, hogy kép-a-képben, képfelosztási sémák, Black Stabilizer, Super Resolution+ etecera.

    tl; dr: Ennyiből én egy LG 29UM58-P-t (70ezer) vagy méginkább egy 29UM68-P-t (75ezer) vennék.

    Itt amúgy össze tudod hasonlítani a panelméreteket: [link], de már megtettem neked a reggeli kávé mellett;

    24" 16:9 vs. 25" 21:9
    27" 16:9 vs. 25" 21:9

    24" 16:9 vs. 29" 21:9
    27" 16:9 vs. 29" 21:9

    25" 21:9 vs. 29" 21:9

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz AxBattler #76378 üzenetére

    Mondjuk akkor má 3-5 pénzzel drágábban az UM68-P, a +DVI, DP meg hangszórók miatt.

    De igen, a kettő közül valamelyik. Szerintem, ha nem kell a 144Hz, akkor ezeknél jobb most nem igen van 100 rongy alatt.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Csak érdekességképpen megosztom, hogy Quake prok / ismertebb high-skillerek milyen monitorokat használnak. A lista saját kutatómunka eredménye, szöszöltem is vele egy darabig. Azok, amelyek zárójelben vannak, másodmonitorok, kivéve ha másképp van külön jelezve.
    A források: leginkább ESR, IRC, twitch, Steam. Sok még személyes megerősítést is nyert.

    Szóval itten van:

    agent: BenQ XL2411Z
    clawz: BenQ XL2411Z
    cYpheR: BenQ XL2411Z
    dem0n: BenQ XL2411Z
    k1llsen: BenQ XL2411Z (+BenQ GL2450)
    MAKIE: BenQ XL2411Z (Samsung 2233rz before)
    tox: BenQ XL2411Z

    debtorr: BenQ XL2411T
    funnyb: BenQ XL2411T
    kRoNic: BenQ XL2411T
    l1nkin: BenQ XL2411T
    med1xza: BenQ XL2411T
    rehepapp: BenQ XL2411T
    SPART1E: BenQ XL2411T
    T1hol: BenQ XL2411T
    winz: BenQ XL2411T
    Yakumo: BenQ XL2411T
    ddk: BenQ XL2411(T/Z?) (+Samsung 2233rz)

    nitrino: BenQ XL2410T
    cooller: BenQ XL2420(T/Z?)
    h8m3: BenQ XL2420Z

    H41_: BenQ XL2430T
    pecka: BenQ XL2430T
    supremee: BenQ XL2430T (+HannsG HS233H3B)
    drejjk: iiyama Vision Master Pro 454 (+BenQ XL2430T)

    eXodus: BenQ XL2720Z (+Acer GD245HQbid)
    evil: BenQ XL2730Z

    108: ASUS VG248QE
    CAREEM: ASUS VG248QE
    chance: ASUS VG248QE
    effortless: ASUS VG248QE
    LocKtar: ASUS VG248QE
    noctis: ASUS VG248QE (+AOC G2460FQ)
    psygib: ASUS VG248QE
    sparks: ASUS VG248QE
    ZorakWar: ASUS VG248QE
    stermy: ASUS VG278HE (+ASUS VG248QE)

    fazz: ASUS PG278Q
    waro: ASUS PG278Q

    abso: LG W2363D-PF
    DaHanG: LG W2363D-PF
    Q50: LG W2363D-PF

    empish: Samsung 2233rz
    no_il: Samsung 2233rz
    torzelan: Samsung S27A950D (+2 x AOC E2752VQ)

    strenx: EIZO FS2331
    ash: ViewSonic VX2268wm
    proZaC: AOC G2460PQU
    KovaaK: Acer GD235Hz

    Zömében 24", egy VA, a többi TN (és egy CRT). Persze ebben nincs semmi meglepetés; fontos az a válaszidő.
    Az XL2411T és Z-széria viszi az első helyet. Technikailag ugyan nincsnek topon (röfmák színek és DP hiánya), viszont régóta ilyeneket használnak legtöbbször LAN-okon, így érthető, hogy leginkább ez terjedt el; az emberek otthonról is olyanról akarnak gyakorolni, amit majd versenyeken / kupákon fognak tunkolni. A high skillerek meg úgy vannak vele, hogy ha egy cYphErnek vagy toxnak jó az az XL, akkor nekik is az lesz - és tulajdonképpen igazuk van.

    A második leggyakoribb az ASUS VG248QE, ahogy az szintén várható volt. Mivel 2013-as modell, ennek is volt ideje elterjedni és tulajdonképpen kellemes egy darab - csak az a PWM ne lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz AxBattler #76406 üzenetére

    yw

    "Ezek mellett egyébként még mindig inkább a Te LG-det venném"

    Én is. : >

    Mondom, csak azért nem terjedt el annyira, mert szinte nem is volt marketingelve. A legtöbben még csak azt sem tudták / tudják, hogy az LG gyártott / gyárt 120 / 144Hz-es monitorokat (ráadásul elég jókat), nemhogy konkrét típust ismernének - és ez nem feltétlen az ő hibájuk.

    A BenQ meg QuakeConokat, ill. régebben a DreamHack-eket (lehet, hogy még most is, nem tudom, csak a Kvék-vonatkozásról beszélek) támogatta, így végülis érthető, hogy miért ez a legdominánsabb. Aztán ugye a ZOWIE brandet is sikerre vitte és összemosta a kijelző-eladással. Kész is az árukapcsolás és a mégnagyobb tűzijáték (BenQ ZOWIE XL).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #76408 üzenetére

    Magam részéről Philipset soha, már nem olyan, mint 20 évvel ezelőtt. Nem véletlenül annyi egy 43"-os 4K IPS.

    Az utóbbi időben ahány féle-fajta-méretű Philips monitort láttam, mindről sütött a spórolás, minden téren.
    Aztán lehet, hogy ez az egy kivétel, nem tudom - viszont azt nem egészen értem, hogy ez hogy kapcsolódik a #76405-höz, hiszen még ha tartós darabnak bizonyulna is (amit őszintén szólva kétlek, de nem vetem el teljesen a lehetőségét), mindenre lehetne használni, csak arra nem, amiről a poszt szólt. :F

    Filmezni, netezni amúgy biztos királyos, talán még némi DTP is - amíg nincsenek vele problémák.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #76410 üzenetére

    Amikkel eddig találkoztam, azokból kispórolták az anyagot. Vékony, ropogós műanyag. Már ránézel és látod, hogy olcsó. Gondolom, belül (talán) a panel kivételével ugyanez a helyzet, mert eléggé halandóak.
    Régi munkahelyemen sorra mentek tönkre vagy kezdtek gusztustalan anomáliákat produkálni a Philips LCD-k (többféle méret és típus, jellemzően 22" és 24"). A vezetőség ott is az ár miatt döntött a márka mellett, de hosszútávon nem jártak jól. Mert olcsó húsnak híg a leve.

    Nekem persze mindegy, hogy mit vásárolsz, most csak beszélgetünk.

    Én is technikai specifikációk alapján vásárlok monitort;

    1) 144Hz - pipa
    2) valós input lag ~10 ms - pipa
    3) DP 1.2 + legalább egy HDMI - pipa
    4) audio jack - pipa

    Persze azért a színek és a kontraszt is fontos, de semmilyen körülmények közt nem váltja ki az első két pontot.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz deja vu #76412 üzenetére

    A-a. Az LG hit or miss, mindig is az volt.
    Vannak rém gagyi LG-termékek és vannak olyanok is, amik zsírul vannak összerakva, jól is működnek és baromi tartósak - itt főleg egyes telefonokra és monitorokra gondolok. TV-ből vagy mondjuk optikai meghajtóból én sem vennék soha célzottan LG-t.

    "Asus sokkal jobb monitorokat épít LG panelekre"

    Az, hogy mennyi probléma van / lehet újabban a "felső" kategóriás ASUS-okkal (VG248QE után), elkerüli a figyelmed. Netszerte lehet találni infókat erről angol nyelvű fórumokon. Viszont ha perszonális térbe is bele akarom helyezni a dolgot, van olyan ismerősöm, aki egymás után kétszer bontott ki selejtet, majd' 200ezres árkategóriában.

    "Ha nem szánnának ilyen kevés pénzt az emberek monitorra, akkor felső kategóriás Eizo, NEC monitort ajánlanék mindenkinek"

    Gondolom, célzott felhasználási szándéktól függetlenül.
    Persze, én is megvenném az EIZO-t, ha a követelményeimnek megfelelő legolcsóbb (egyetlen?) modell nem akciósan lenne 300ezer. NEC-ből meg nincs is olyan.

    "csak sajnos ajánlanom kell szerintem szarokat is"

    Ez ugye most nem komoly? Hogy "kell".

    "mert nulla pénzből csak LG kapható."

    Meg ASUS vagy éppen Acer (többek között).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz deja vu #76415 üzenetére

    Azt írtam, hogy az LG hit or miss. Vannak jó termékei, de vannak ótvaros pudvák is, tény. Van, amit érdemes megvenni és van, amit nem. Egy szó nem volt 4K-s monitorról vagy 58-as végűről.

    "Asus meghibásodás itt a fórumon sehol sincs"

    Azért a világ nem csak ebből a fórumból áll.

    "Asusból a PB, PA széria olyan képminőséget tud, amihez egy LG hozzá sem szagolhat, az LG az az ipari hulladék kategória.
    Ez egy olcsó 85 ezres Asus, életben nem kapsz ilyen képminőséget egy LG-től.
    "

    Az lehet, csak a falon keresztül katapultálom ki laggoló screen tearingestül, amikor már nem egy állóképet nézek rajta, hanem teszek egy 180°-os fordulatot ingame, mert annyira lassú.

    Neked a szín és a kontraszt a minden, másnak lehet, hogy nem csak abból áll a történet - itt vagyok rögtön mondjuk akár én, vagy bárki más, aki pl. a Passziánszon kívül mást is szeretne érdemben játszani a gépén.
    Ill. azt azért még tegyük hozzá mellékágon, hogy sajnos magyar viszonylatokban egy 85ezres monitor minden, csak nem olcsó - bár ez most más lapra tartozik.

    Minden felhasználásnak megvannak a maga ideális kritériumai. Úgy a Photoshopnak, DTP-nek, mint az irodázásnak, filmezésnek vagy éppen az offline / online lövöldének / RPG-nek / bármimásnak.
    Amivel lehozom a Photoshop csillagát is az égről, az egy földbeásott nyomortanya lesz, amikor fast-paced puffogtatok - és vica versa. Ez ilyen egyszerű.

    "Aki nem látja a különbséget egy LG és egy 300-400 ezres EIZO között az vak"

    Siralom is lenne, ha nem a 2-3x annyiba kerülő EIZO-nak volna láthatóan szebb / színhűbb képe (bár a válaszidőkről meg az input lagokról most nem szól a fáma - mert ugye lehet, hogy valakinek ezek vannak a fontossági sorrend élén, teljes mértékben érthető okokból kifolyólag, ahogyan arról már korábban is szó volt).

    Oké, hogy EIZO az Isten, szeretem én is, csak kisebb problémát jelent, hogy ami például nekem megfelelne (értsd 144Hz + ténylegesen nagyon alacsony input lag), abból a legolcsóbb (és tudtommal az egyetlen) modell csakmacsakneked áron 300 rongy. Ugye. Míg akár iiyama-ból is találok olyat 100 alatt.

    Amúgy meg egy bekalibrált SONY GDM-F520 / GDM-FW900 kb. az összeset a sírba rakja, majd' minden téren, töredék áron. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz HEAHEA #76443 üzenetére

    Igazad van. Most, hogy így mondtad, beugrott, hogy a DVI-csatival kapcsolatban ellentmondásos dolgokat találtam, amikor a 68-ast néztem (gondolkodtam rajta, hogy olyan legyen az asztalon), aztán ez megkavart. Valóban rosszul emlékeztem. :R

    Mindenesetre szerintem a hangszóró + a DP (de akár magában a DP is) megér +3-5ezret a másikhoz képest.

    ----------------------------------------------------------------------

    (#76441) JohnK: Kis szerencsével ki lehet fogni. Mondjuk az FW900 az tényleg trükkös és nem is annyira olcsó. De mondhattam volna Mitsubishi Diamond Plus-okat, IBM P275-öt, P260-at, esetleg C190-et, EIZO FlexScan F931-et, iiyama Vision Master Pro 454-et - netán Apple Studio Display-t a katódsugárcsöves korszakból. DELL P992 / P1130 / P1230-at pl. azért nem vettem bele, mert ezek nálam pont ebben a sorrendben haltak le, így elveszítettem bennük a hitem jórészét.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #76452 üzenetére

    Szerintem, mivel nem igazán tűnsz árérzékenynek, vennél durván 3 kilóból egy EIZO FORIS FS2735-öt (IPS-es), 4K helyett beérnéd "csak" 2560 x 1440-nel (itt azért már gondolom nem álom a stabil 144 fps két GTX 1080-nal) és ha a mozgásérzékelési képességed egy krumpli szintje fölött van, szerintem letennéd a hajad is a 4K / 60Hz / 30 fps-hez képest übersmooth gameplay-t látva.

    tl;dr: 2560 x 1440 @ 144 fps / 144Hz >>>>>>>> 3840 x 2160 @ 30 fps / 60 Hz

    Csak egy ötlet.

    ------------------------------------------------------------------------------

    (#76455) deja vu: "Ezeket a CRT-ket mivel akarjátok összekötni"

    Ahogy zömében évek óta használtam CRT-t újabb videokártyákkal; adapterrel. Jelen esetben valami ilyesmivel.

    ------------------------------------------------------------------------------

    (#76454) -FreaK-: Hun laksz? : >

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csacse #76444 üzenetére

    Nemrég jutottam hozzá a 24GM77-hez, egy kis user meglátást ide is biggyesztettem:

    Ez a poszt szinte neked szól (itt az AOC a G2460PF, de a másik két monitor az, ami a kérdésedben is van): [link].

    Szaúval ugye az az AOC, amit te kérdeztél, az a PG, nem a PF (ami a FreeSync-es verzió, mindenféle csati.extrával, kb. 60%-os áron a PG-hez képest) ami G-Sync-es és uszkve 35-40 ezerrel kerül többe a másik kettőnél. Képminőségtől nem fogsz hasra esni, az input lag zsír, kevés csatlakoztatási lehetőség (monitordugaszok közül csak DisplayPort, oszt jónapot). Szerintem sehogy sem éri meg a többletkiadást.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csacse #76555 üzenetére

    Ha nem a piacról van, alapból járnia kellene hozzá az LG-féle 72 órás pixelgaranciának is a 3 év mellé. A "hogy kell járatni"-t nem igazán értem.

    Persze, mindent érdemes kalibráltatni, ha van rá egy kis extra manna.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz torzonkoc #76553 üzenetére

    Hát, kérdés, hogy mennyire vagy árérzékeny meg mennyire vagy übernagyonkompetitív FPS-gamer.

    Ha mindkettő igaz, akkor egyértelműen TN, mert bár a színei el fognak maradni az IPS-től, de válaszidőben még mindig jobb lesz.

    Ha nem vagy árérzékeny, de übernagyonkompetitív igen, akkor 144-es TN játszani, és valami korrekt 60 / 75-ös IPS filmezni.

    Ha árérzékeny vagy, de übernagyonkompetitív nem, akkor is 144-es TN, egyszerűen abból az okból kifolyólag, hogy kevesebb, mint feleannyiért lehet egy jót venni, mint 144-es IPS-ből. A 144Hz viszont kell, mert ég és föld a játékélmény a 60 / 75Hz-es képest, szóval nem akarsz egy nem-144-es IPS mellett leragadni.

    Ha nem vagy árérzékeny, de übernagyonkompetitív sem, akkor tessék még gyűjteni és ~180k-tól már lehet gondolkodni 144Hz-es IPS-ben.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz saen #76568 üzenetére

    Vagy csak megvenném azt az LG-t nyócvané.

    :))

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz kanál01 #76565 üzenetére

    130-ig játékra?

    24"-27", max. WQHD (inkább csak FullHD) 144Hz TN (esetleg VA, pl. Acer Predator XZ271Bmijpphzx, de erről túl sokat nem tudok).
    Inkább ilyenek, hogy LG 24GM77 (erről korábban írtam is egy keveset), esetleg Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2 / GB2488HSU-3 / GB2788HS, vagy az Acer XF270Hbmjdprz.Talán még BenQ XL2430T / BenQ ZOWIE XL2430 (a kettő gyak. ugyanaz, bár az LG / Iiyamahoz képest szerintem nem éri meg a +30-50k-t).

    A 144-es képfrissítés adta élményt semmilyen felbontás vagy szín nem pótolja, ha >játékról< van szó.

    Vagy kitolod 170-180-ig a határt, ott már mehet a WQHD 144Hz IPS. Pl. ASUS MG279Q, vagy mondjuk Acer XF270HUAbmiidprzx.

    Komolyan mondom, hogy ha a játék hangsúlyos, - képátlótól és paneltípustól függetlenül - ne add 144Hz alá. Nem fogod megbánni.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz lived1986 #76639 üzenetére

    Bőven jó leszel a WQHD (/ esetenként talán FHD, hogy meglegyen a 144 fps, dunno) @ 144Hz-zel. Ahogy folyik a kép, azt az 5378K sem tudja kárpótolni önmagában. Szerintem.

    Az Acer meg a PG-s ASUS, amit írtál, esetedben "jobb" a G-Sync miatt, de 60-70 pénzzel többe kerül - a magam részéről amit nem tudok FHD / WQHD 144/144-ben tuszkolni olyan géppel amiben ~2-2+kiló VGA van, azt nem is akarom.
    Beződszinkronizáni se. : D

    Persze ha a ~70k kávéváltó píz, mehetnek, érted. )

    Ha mindenből full graf vóna jó, legyen mögötte egy komolyabb i5 / inkább i7 is meg egy egészséges 16 GB RAM is.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dronte #76676 üzenetére

    Igazság szerint semmi, ha nem egy konzolt akarsz rákötni HDMI-n.
    PC-n érdemben játszódni minimum 75-80k (24" 144Hz TN), de abból már kategóriájában jót is vehetsz.

    Vagy használtan marad a kifejezetten ritkán felbukkanó Samsung 2233RZ 30-35 magasságában - vagy némi mákkal 50-ért már ki lehet fogni aprón egy-egy 144Hz-es modellt.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dronte #76681 üzenetére

    Akkor úgy mondom, hogy tegyél hozzá még egy 10-est.

    50-ért újonan az ASUS VZ249H gyakran visszatérő vendég itt. Méginkább 60-ért a DELL P2417H.

    Ezekkel akkor már nem komplett szemetet nézel az asztalodon, de >játszani< ezek is gagyik lesznek.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz muszurkefal #76695 üzenetére

    Mostani gép elad + 250k-s keret ---> hello iMac

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz KRoy19 #76716 üzenetére

    A retinádat.

    Kiégni.

    ;]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz lemusz #76735 üzenetére

    Persze. Viszi a hangot is, így nem csak dísz a monitoron az audio jack, ha 144Hz-et (DPI / DVI-D) használsz.

    A DP tud MST-t (Multi-Stream Transport), lehet vele láncba kötni monitorokat. Magasabb felbontást is meg tud jeleníteni, mint a DVI-D, bár ez jelen esetben számodra irreleváns.

    Újabb a szabvány is, a DVI szép lassan kezd eltűnedezni.

    Szerintem semmiképpen ne vegyél olyan 144-es monitort, amin nincs DP.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csacsi #76742 üzenetére

    Mindenképpen 144-est. A WQHD is bőven megteszi.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák