Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobragab

    addikt

    Nyunyu segítségét kérném kapcsoló-témában. Persze ha valaki más tud bármit, arra is kíváncsi vagyok.

    Szóval adott a Roccat KPM. A görgő alatti kapcsoló itt megtekinthető. Valami "hosszú lábú vörös", annyit tudok róla, hogy a katt érzete rettenet. Rövid úton jár, és viszonylag kemény.

    Sajnálatos módon a japán Omron-szériának az adatlapja alapján nincs ilyen kapcsolója, de van left- (és right-) angled, aminek a lába hosszabb: D2F-01F-A(1).

    Számolásaim alapján kiegyenesítve a lába kb. 8,9 mm-es. Szerinted ez elég lehet a KPM görgője alá? Én úgy néztem, hogy igen.

    Sajnos nem kapható a D2F-01F-A(1) nálunk, pár darabos kiszerelésben. Találtam viszont D2F-01FL-A-t (A1-et - ami a right-angled - nem) itt, itt és itt. Ha jól látom, az L verzió csak attól csak abban különbözik, hogy van rajta egy kis biszbasz, amit leszedve sima D2F-01F-A-t kapunk.

    Azokat a nyomóerőket úgy méri, hogy a kar végét nyomjuk, vagy ha nem, akkor a D2F-01L-A 0,78 N-nal megy?

    Right-angled-ben D2F-01F-A1-et szintén nem találtam, D2F-FL-A-t is csak itt. Egérbe az is jó? Ez elbizonytalanított:
    Minimum applicable load (see note) * 100 mA at 5 VDC (D2f) 1 mA at 5 VDC (D2F-01)

    Oldalgombnak van, ahova right-angled kell, de KPM-be, DB 3G-be és jobbkezes DA-be left-angled való.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • nyunyu

    félisten

    válasz dobragab #41058 üzenetére

    Ez a kep ugy nez ki, mintha egy foglalatba lenne beultetve egy hagyomanyos kapcsolo.
    Ide mehet a szokasos D2F-01F/D2F-F/D2F-01FL/D2F-FL, ugyanugy, mint a bal+jobb gomb helyere.

    Lenyeg az, hogy az elso kotojel utan legyen F a kapcsolo tipusaban, mivel az jeloli az egerekben hasznalatos puha kapcsolokat. F nelkuliek ketszer olyan kemenyek!

    Elvileg a kotojel utani 01 jeloli a kisaramu modelleket, ami jobban mukodik ilyen toredek ampereknel, de nem hinnem, hogy ennek hianya kizaro tenyezo lenne, elvegre Logitech sima D2F-F-eket pakolt az egereibe 15 eve. (Akkori MSekben mondjuk D2F-01F-ek voltak.)

    L/L3/L30 veguek tenyleg csak abban ternek el a simaktol, hogy van rajtuk egy acel kar, aminek a vegenek lenyomasahoz szukseges ero van megadva, nagyobb erokarhoz kisebb ero szukseges.
    De a kart egy mozdulattal le lehet pattintani roluk, es akkor van egy alap kapcsolod.

    Oldalso gombokhoz hasznalt jobbos TTCk helyere balos Omron kell (D2F-01F-A1), mivel a TTC fejjel lefele nezi, hogy merre van hajlitva a laba... (vagy jobbrol a masodik a bal kezuk?)

    -A veguek nem lesznek jok, mert azoknak jobbra van hajlitva a laba, nem tudom, mennyire birjak tores nelkul, ha fogoval nekiesel hajtogatni az ellenkezo iranyba.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dobragab

    addikt

    Elkezdtem azon gondolkodni, lehet, hogy az oldalsó gombok alatti mikrokapcsolókat is cserélhetnénk japán Omronokra. Csak kérdés, hogy milyen keményet tegyünk alájuk. Három verzió van.

    TME kínálatából nézelődtem, a szállítás önmagában 1200 Ft, más opció nincs. Rákérdeztem.

    1. Puha, amilyet mi szoktunk (~0,74 N) 1M klikkes
    D2F-01F(-T) - standard, 164 Ft
    D2F-01FL-A - jobbra hajlított lábú, 234 Ft
    D2F-FL-A1 - balra hajlított lábú, 259 Ft - bár nem 0,1A, hanem 1A terhelhetőségű, de az mindegy

    2. Rendes keménységű (~1,47N) 1M klikkes
    D2F-01 - standard, 151 Ft
    D2F-01-A - jobbra hajlított lábú, 182 Ft
    D2F-01F-A1 - balra hajlított lábú, 184 Ft

    3. Kicsit keményebb (~0,85N) csak 100k klikkes
    D2FS-F-N - standard, 84 Ft
    D2F-F-N-A - jobbra hajlított lábú, 123 Ft
    D2F-F-N-A1 - balra hajlított lábú, 123 Ft

    Szerintem oldalgomboknak főleg a 3. típus kéne, kicsit keményebb a megszokottnál, és nem érdekes, hogy csak 100k klikket bírnak. Esetleg az 1. típus, van, ahova nem túl kemény az sem. Ti mit mondtok, érdekel valakit a projekt? Egyedül nem tudnék annyit venni, hogy az 1200 Ft-os postaköltség ne legyen aránylag rettenet a kapcsolók árához képest... :(

    Valamint Roccattől megkérdeztem, pontosan milyen típusú mouse encoder van a görgőjében, talán beszerezhető ;] Képzelj el egy Kinzuaddert Roccat KPM-típusú görgővel... :B

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • nyunyu

    félisten

    Nézegetem az Ninjutso Origin One X szétszedős képeket, aztán azon gondolkozom, mit kéne faragnom a számomra túl könnyű egéren, hogy az igényeimre finomhangoljam.

    Amivel bajom van:
    - fő gombok (Kailh GM 8.0) túl kemények: ez no brainer, Omron D2F-01F.
    - oldalsó gombok (Kailh 1M Red) kb. jók: ezek helyett amúgy is nehéz lenne ballábas Omronokat venni. (D2F-01F-A1?)
    - görgő gombja szörnyű
    - görgő nehezen forog
    - kicsi (300mAh) az akkuja: írtak valami belefaragható 900mAh akkut, amivel +10gr az egér, úgy talán nem fújja el az első szellő a műanyag padomon.

    Igazából az a kérdés, hogy mit lehet kezdeni a TTC enkóderrel, hogy könnyebben járjon a görgő?
    Megkenni teflonnal a görgő tengelyét? (Krytox GPL205 van kéznél...)
    Régebben írogattatok valami Alps enkóderről, az csereszabatos vele?

    Másik meg a görgő kapcsolója, amiről annyit írtak, hogy M3, de nekem formára a tizenévvel ezelőtti ócó MS egerek kőkemény panaszkodik EVQ-P0 kapcsolóira emlékeztet, amiket nagyon rühelltem.
    Létezik ebből a 6x6mm alapterületű kapcsolóból feleolyan kemény?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák