Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz micafighter #83154 üzenetére

    Rugókérdés
    Igen, valószínűleg a hosszú rugó miatt fárasztó első sorban az Oil King, de az is igaz, hogy actuaction force-ban 15mm-s gyári rugókkal is kényelmesebb a 45g, mint az 50g, de nem akkora a különbség, mint utóbbi és az 55g+20mm-s rugó között. Mindenképpen érdemes volt hosszabb távon is kipróbálnom, de kiderült, hogy ez nem nekem való.
    A Bottom-outra talán kevésbé vagyok érzékeny. Nincs nagy kezem, nem is "nehéz", inkább lendületesen gépelek, szóval 60g körül szerintem jó vagyok.
    A mostani tapasztalatok alapján, ha ki is próbálnék egy új rugót, az egyértelműen valami még könnyebb lesz, 35g/15mm vagy 40/14. De első körben egy alap 45/15-ös jön majd az Oil Kinghez, mert amúgy nagyon tetszik az a simaság, amit ad és a hangja is jó.

    Juteszembe, hogy mennyit tud változtatni ugyanabban a felépítésben ugyanazon a kapcsolón egy eltérő plate, egyetlen szivacs megléte és egy eltérő kupak profil...
    A Q8-ban és a Q0+-ban is az Oil Kingek vannak, ugyanolyan módon kezelt Durock v2-kkel. Előbbiben FR4 a plate, csak tapemod van, a kupak AFSA. A padban a gyári plate még az acél (mert ugye minden fontosabb a Keychronnál, mint a meglévő vevőknek kedvezni...), a tapemod mellett van PCB foam is, valamint cherry profilos Aifei kupakok. Kopog mindkettő,a hogy szeretem, de a Q8 hangja sokkal mélyebb, szebb, a padé sem peng a szivacs miatt, de sokkal magasabb.

    M.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák