- Háborog az Apple az iPhone-ra írt első pornóapp miatt
- Sweet.tv - internetes TV
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- Az OpenAI szerint az USA-nak sürgősen újabb adatközpontokra van szüksége
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Elon Musk nem kér a TikTokból
- Corel Draw topic
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Mikrotik routerek
- ASUS routerek
-
IT café
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz
Evil Snowman #63905 üzenetére
A fekete után felfedezték a fehér színt, aztán eszükbe jutott, hogy zöld a cégszín, valamint nyitni kellene a lányok felé is, így lett a rózsaszín is, mert mi lenne egyáltalán nem elcsépelt klisé, minthogy lányos = rózsaszín. Most pedig rájöttek, hogy keverhetik is a színeket, wow, szédületes ez a fejlődés
/s
És még így is a konkurencia előtt járnak az opciókat nézve.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Apollyon #63901 üzenetére
Azért, mert a nem egyenes drót csörgő-csattogó stabilizátort eredményezhet, amin a kenés sem segít. Egyengetés helyett egyszerűbb jó minőségű drótot venni, mert nagyon sziszifuszi munka.
[link]
például itt a bal Shift és a Space különösen rossz, de a többi stabilizált billentyű is nagyon messze van a jótóltAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ez így igaz, mindig érdemes egy tartalék PCB-ről gondoskodni, ha az nem könnyen elérhető a piacon. Én másik anyagból készült plate-et is szoktam venni, aztán vagy lesz egy második build is (ez az integrált plate-es CTRL esetében nyilván nem opció), vagy tartalék lesz, ami az esetleges eladáskor értéknövelő tényező lehet. Két tartalék PCB-t már feleslegesnek tartok, ahhoz nagyon csapnivalónak kell lennie a nyáknak, hogy szükség legyen rá (például első generációs Canoe nyákok hullottak, mint a legyek, de ezekhez gyorsan készült jó minőségű 3rd party nyák).
A Drop csak tavaly novembertől kínálja eladásra külön a PCB-ket a saját billentyűzeteihez, hoffman_ pedig korábban vette a sajátját, és azóta is állandóan elérhető, szóval jelen esetben szerintem nem érdemes sietni. Ráadásul az első 1-2 hétben a mostaninál is még nevetségesebben túlárazva próbálták meg eladni 80 dollárért ezt a nyákot.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
hoffman_ #63893 üzenetére
Próbáld meg az újraflash-elést, az egyben EEPROM resetként is viselkedik. Ha nem javul meg, akkor teszteld, milyen szín helyett milyen jelenik meg.
Utolsó lehetőségként vehetsz egy új PCB-t (eléggé túl van árazva a kategóriájában).
A supportjuk hírhedt, ha nem egyértelműen DOA vagy QC-n véletlenül átcsúszott dologról van szó. Az is csoda, hogy nem hajtottak el azonnal, mert 6 hónapnál régebben vásároltad.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Apollyon #63889 üzenetére
A System76-tal szemben nekem két fenntartásom van: kupakkészlet és ár-teljesítmény arány.
Azért, hogy 0.5u szélességet spóroljanak és számomra érthetetlen okból betegyék bal oldalra a 0.25u széles lépcsőt, feláldozták az olcsó és kevésbé olcsó kupakkészletekkel kompatibilitást. Eleve csak olyan kupakkészlet használható, amihez elérhető külön 40%-os kit, hogy le tudd fedni az eltérő hosszú billentyűk egy részét, azonban míg az 1.5u széles Shiftet nem lehetetlen, csak marha nehéz találni, addig a 1.5u széles Caps Lock már mission impossible.
A kupakkészlet másik problémája a profil: az XDA profil közutálatnak örvend, szemre tényleg jól néz ki, csak gépelni ne kelljen rajta, mert a kupakforma miatt nagyon könnyű félreütni. Mivel soronként megegyezik a kupakok magassága, így láb nélkül nagyon kényelmetlen lesz használni egy 0°-os dőlésszögű házban ezt a profilt.
Integrated plate, azaz eléggé merev lesz az egész billentyűzet, így lineáris kapcsolóhoz szerintem nem túl jó, de taktilishez és clickyhez jó lehet. Mindkét kapcsolótípus jó választás, a Royal a nehéz taktilisek közül az egyik legjobbnak számít, a Jade/Navy pedig a legjobb clicky kapcsolóknak számítanak a piacon, de mindkét opció eléggé nehéz és pengeni-csengeni fog az egész ház gépelés közben, mint a veszedelem.
Ár-teljesítmény terén pedig nem látom, hogy egy ID80-hoz képest miért éri meg, amit megtámogatsz mondjuk egy Geekark BoW kupakkészlettel.
fn rétegek nem kellenek
Addig, amíg olyan billentyűt nem nyomnál le, ami lemaradt a kompaktság miatt, mint Insert vagy Print Screen.de az nem exploded
Tapasztalatom szerint a kurzoroknál már az is elég (és kell is), ha a kurzoroktól balra van egy 0.5u blocker. A másik jó kérdés az F-sor, ez az blocker nélküli és a számsorral egybefüggő F-sort én például nagyon nem szeretem: vagy legyen egy 0.25u elválasztás a két sor között és a soron belül is némi tagolás, vagy inkább legyen 65%-os a billentyűzet.gyors gépeléshez nem érem el időben az ujjammal azt a billt, ami kell
A központi rész, ahol gépelsz, az egy 75%-os billentyűzetnél is pontosan ugyanakkora, mint egy teljes méretű billentyűzetnél (a System 76-on a jobb oldali oszlop 0.5u-val keskenyebb). A kurzorokhoz itt is ki kell nyúlni bukva a home row-t, hiába tűnnek közelinek, ha nem teszed rá rétegre is ezeket a billentyűket(Fn+WASD, Fn+HJKL, Fn+IJKL a kedveltebb variációk), az F-sorhoz szintén.A QMMK Pro és a hamarosan piacra kerülő Keychron Q1 más megközelítést képviselnek a belső felépítésükkel: clicky kapcsolóhoz kevésbé ideálisak (de nem rosszak), míg taktilis és lineáris kapcsolókkal kényelmesebb gépelési élményt nyújthatnak.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63886 üzenetére
Nem az örök megosztó Caps Lock és Num/ billentyűk feliratára gondoltam, hanem a ScrLK, pause, pgup, pgDn feliratokra vagy a nem túl konzisztensre sikeredett függőleges igazításra.
Bár lehet, hogy csak az én szemem túlérzékeny ezen a téren.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63875 üzenetére
Egy kissé meglep, hogy ezt látva nem instant ámokfutásba kezdtél a tipográfia hibákat felsorolva, hanem megfontoltad, mint lehetséges vételt. Öregszel
Oldschool billzetekhez szükséges 7U még akadt egy-kettőnél
Vagy ha Tsangan alsó sort szeretnél, vagy ha HHKB alsó sort szeretnél és a WKL sem számít oldschool dolognak. Én a szimmetria és usability oldalról is a7u alsó sort preferálom 60% és TKL esetében, ahol az Fn az 1.75u-1u arányban osztott jobb Shift jobb oldalára kerül. Szerintem sokkal jobb helyen van ott az a billentyű, mintha az alsó sorban lenne.A Geekark BoW egy rövid ideig a listámon volt, hogy kipróbáljam őket is, mert jókat hallottam a Cherry profilos kupakjaikról, aztán rájöttem, hogy a Cherry profilt egyre kevésbe szeretem, így maradnak tőlük az MT3 PBT készletek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
hoffman_ #63876 üzenetére
Ha kikísérletezed, hogy milyen szín helyett milyen szín jelenik meg, akkor abból talán ki lehet okoskodni, hogy mi lehet a háttérben. Vagy nem. Vagy ki tudja.
Nincsen véletlenül EEPROM reset funkció a billentyűzeten?
Amúgy a billentyűzeted csak azt akarja jelezni neked, hogy kapcsold ki az ergébét, és dobj fel rá egy ilyet
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Truman #63873 üzenetére
piros = lineáris, azaz fokozatosan keményedik fel a kapcsoló lenyomás közben
barna = taktilis, azaz az érzékelési pont előtt van egy hupli, amit érzékel az ujjad, így tudom, mikor érzékelte a lenyomást a billentyű és nem kell tövig nyomni
kék = taktilis + kattan egyet hangosan lenyomáskora Redragonokat nem Gateron kapcsolókkal szerelik, mint a linkelt darabok, de nagyon hasonlóan viselkednek
ha egy légtérben vagy emberekkel, akkor a billentyűzet és/vagy mások idegrendszerének épsége érdekében az Outemu Blue messziről elkerülendő
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63871 üzenetére
Közelebb is akad ebből a készletből.
Ez nem render, hanem fotó, itt láthatod a bar változatot a FJ párosból, ez is fotó, itt pedig a nem mélyített, jelölés nélkülit, ami formára olyan, mint a többi billentyű. A Geekarknak amúgy van (vagy lesz, nem egyértelmű számomra) mélyített öntőformája.
A CRP-nél nézelődj, ha nipple FJ5 a cél, náluk mindhárom típusból kapsz egyet (bar/scoop/nipple).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #63865 üzenetére
Igazabol ez lett volna a kerdesem, hogy mennyire zavaro ISO utan
Hogy ellenvélemény is legyen itt: szerintem rettenetesen, többször próbáltam, de sosem bírtam megszokni, hogy Í az AltGr rétegre került egyedüli betűként, ráadásul a nagybetűhöz nem Shiftet kell nyomni, hanem másik kombinációt. Az Enter, pontosítva az Ű nem volt probléma, de az Í miatt lepattantam.Ha Windows alatt is használnád, akkor készülj fel arra, hogy pár billentyű nem vagy nem úgy fog működni. A régebbiekhez akadt Windows driver Bootcampban, vagy Githubon hobbista projektek.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
4nick8 #63852 üzenetére
Keychron Q1-ből ISO vagy ANSI kéne?
Azt csak te tudhatod, hogy neked melyik kellene.Most látom van gateron ink is. Arról mi a vélemény?
A fekete változat közkedvelt, a sárga és piros nem igazán. A JWK/Durock vonal térhódítása előtt a Black Ink volt "a" lineáris kapcsoló (a Cream és a vintage Black csak utána jött népszerűségben), mára ez megváltozott. Sokan szeretik továbbra is a hangja miatt, de ha az érzés fontosabb, akkor megkenve sem jár olyan simán, mint egy Alpaca vagy Lavender.Van belőle egy adaggal, de még nem próbáltam (nem érkezett meg az a billentyűzet, amibe szánom). Sokáig kerülgettem, mert majdnem másfél évvel azután vásároltam be belőle, hogy először akartam, csak mindig közbejött valami (készlethiány, V1 loose leaf, szimpatikus JWK, és így tovább).,
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
4nick8 #63848 üzenetére
+ más műanyagkeverék + más öntőforma
A milky változatnak van közmegegyezés szerint a jobb hangja a feketével szemben (a hangban a felső rész dominál), ezért kedveltebb custom körökben, azonban a fekete alsó résznek jobb az öntőformája, így simábban jár a kapcsoló (amiben az alsó rész dominál), ezért a milky top + black bottom változat számít a legkedveltebb olcsón jót kapcsolótípusnak.
Custom vonalon érdekes dolog a kapcsoló megjelenése: mindenki bukik a különböző színkombinációkra, aztán bekerülnek a magas profilos házakba és rájuk kerülnek a hosszú szoknyás kupakok, hogy semmi sem látszódjon a kapcsolókból
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
DJZoliboy #63828 üzenetére
Cherry MX Silent Red
Cherry MX Red
Én nem látom az eltérést az erőben, az útban igen.Hevenyészett integrálás alapján olyan 2-3%-kal nagyobb erőkifejtést igényelhet a silent változat, Most nézem, hogy ott van a grafikonon a pontos érték a jobb alsó sarokban, 45 gfmm a red, 48 gfmm a silent red érzékeléséhez szükséges erő, míg a bottom outnál fordul a helyzet, ott 127 gfmm-mel a silent red a könnyebb és 161 gfmm-mel a red a nehezebb, szóval ha a silent red nehéz neked, akkor a red is az lesz (a barna pedig főleg).Ha egy billentyűzeten nincsen dedikált görgő és gombok, akkor Fn rétegen szoktak ott lenni, a Varmilo (és sok más billentyűzet) esetében az F-sor jobb oldalára kerültek.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
avar29 #63824 üzenetére
Jók az ilyen kategorizálások, csak semmi értelmük.
Ezen útmutatók szerint a kék játékra semmiképpen sem jó, csak erről elfelejtettek megkérdezni egy rakás profi Starcraft játékost például.
Gépelésre az ilyen táblázatok szerint állítólag a kék a legjobb, kompromisszumként elmegy a barna, eközben a gépelésre legkényelmesebb billentyűzetemben piroshoz hasonló kapcsolók vannak. Ahogyan a gépelésre legkényelmetlenebben is.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
DJZoliboy #63819 üzenetére
Ha silent kapcsolós a Corsair, akkor az silent redet jelent, ami a red csendesített változata kicsit rövidebb úttal. A halkságot illetően ne a Corsairből indulj ki, ha halk billentyűzetet akarsz, akkor az ajánlott Varmilo, egyébként szerintem nulla értelme van váltani a mostanidról.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
válasz
avar29 #63798 üzenetére
Kupakleszedő vagy kapcsolókiszedő?
Az előbbiből a fém típusok ajánlottak, mint ez vagy egy kombinált, de akár gemkapocsból tudsz gyártani egyet magadnak, az utóbbival pedig nem mennél semmire, mert be vannak forrasztva a kapcsolók a billentyűzetben.
grunge: A támasz szerintem szimmetrikus.
Akkor a perspektíva viccelt meg, mert teljesen úgy tűnt, hogy a billentyűzet felé lejt.a Logi Wave-et azért megtartom backup-nak
Szerintem sem árt, ha van otthon tartalék egérből és billentyűzetből.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
grunge #63795 üzenetére
Megrepedt forrasztás és ebből eredő ismétlés/kihagyás szinte biztosan lesz, ahogyan kieső színcsatorna is valószínűsíthető, ezek az erőteljes mechanikai behatásnak kitett ólommentes forrasztások velejárói (igen, a gépelés erőteljes mechanikai behatás a nyáknak). A kupak is várhatóan kopni fog, ez a gyártástechnológiába van kódolva, a gyorsaság a bőrödtől függ leginkább.
De akármi is történik, amíg az MCU nem döglik meg a nyákon (ami ritkaságszámba megy), addig minden probléma orvosolható egyetlen forrasztópákával, kupakkészletet és kapcsolót is lehet kapni külön.
Szóval ha nem is bírja gyári állapotában addig, de a legtöbb műszaki eszközzel ellentétben ez otthoni körülmények között relatíve olcsón szervizelhető, és életben tartható 10 évig.
Úgy nézem, fordítva van a csuklótámasz, így kényelmesebb?
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
McDuglas #63787 üzenetére
A K530-nál a kettős vezetékes/BT csatlakozás jó dolog, mert így akkor is használható a billentyűzet kábelről, amikor a Bluetooth stack még nem működőképes (BIOS, OS telepítés). Az nem túl biztató, hogy a K530-nál nem írnak akkuidőt, míg a K596-nál csak 10 órát írnak. Ha ez teljes fényerő mellett igaz, akkor fél fényerőn is várhatóan legalább kétnaponta kell tölteni a billentyűzetet, ami bennem megkérdőjelezi a vezetéknélküliség értelmét.
copass: nyócjurós harisnya, az persze!
Eleve opcionális, és ha valaki sokallja, akkor ne kérje ezt az opciót, vagy gyártson magának harmad-negyed áron kábelt (egy YC8 csatlakozó 3-4 euróból kijön, a többi komponens sem sokkal drágább). A konkrét gyártót azért linkeltem, mert ugyanazon áron egy manufakturális módszerekkel Európában készített egyedi kábel nem/alig drágább, mint egy Kínában tömeggyártásban készülő darab.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63781 üzenetére
Én inkább preferenciának nevezném. Van, akinek a fontos a kábel látványa is az asztalán, míg nekem megteszi az 5 dolláros UGREEN kábel, cserébe én meg olyanra költök, amit más tart hülyeségnek. Nincsen univerzális igazság azt kivéve, hogy a K120 egy rossz billentyűzet
[link]
Itt 60 euró alatt kijön (szerintem) szebb csatlakozóval egy egyedi összeállítású kábel.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
4nick8 #63770 üzenetére
Szépen felsorolták a specifikációban a custom világban manapság menő buzzwordöket, aztán az implementáció már nem sikerült túl jól. A Keychron már azzal bőven megnyerheti a játszmát, ha hoz egy legalább közepesen jó gasket tab mount megvalósítást, amin az egész gépelési élmény alapul.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
#11493888 #63761 üzenetére
A branding egy könnyen cserélhető rész szokott lenni az öntőformában, ami a tényleges kapcsolóházat nem érinti.
A legtöbben az Omront sejtik mögötte, mint OEM, ahogyan a Logitech Romer-G is Omron gyártmány. Ha nem az Omron, akkor egy kisebb kínai OEM lesz. A Razer optical switch elnevezés is jobban hangzik, mint a Dongguan Mingjian név
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
#11493888 #63740 üzenetére
Dehogy kell százezret elkölteni, hogy legyen a specifikációnak megfelelő billentyűzet
Jó ár-érték arányú billentyűzetnek belépő kategóriában ott vannak a Redragonok, mint a K551, felette a CM CK550 V1, még felette a Ducky One 2 RGB.
A Corsair-Logitech párost el kell felejteni, ha a magyar kiosztás feltétel, mert az utóbbi egyáltalán nem, az előbbi pedig a belépő membránosok kivételével nem magyarítja a billentyűzeteit.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
nem gondoltam volna, hogy befér oda egy mechanikus DIY billentyűzettAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
kenguru99 #63722 üzenetére
Ez csak optikailag slim billentyűzet, valójában teljes magasságú kapcsolókra olyan kupakot tettek, amelyeknek a szoknyáját levágták.
A csuklótámasz is inkább látványelemnek tűnik, mint működőképes valaminek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
rucsok #63715 üzenetére
A mátrix szervezése teljesen a gyártón múlik, és mivel távoli kapcsolók is érintettek, ezért ez alapján nem a kapcsolóknak van baja, hanem a nyákon valaminek. Minél előbb le van takarítva a nyák megfelelően, annál inkább/könnyebben menthető a dolog.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #63692 üzenetére
3,5 mm-nél sokkal rövidebbet csak slim kapcsolóval érsz el, vagy moddolással, de ehhez kiforrasztott kapcsolók kellenek: ball bearing mod és szilikongolyós variánsa. Még a hosszabb stem is segíthet, azaz egy NK Cream stem használata további 0,2 mm-et csökkent az úton.
A pretravel határozottan releváns, akármilyen rövid úton is jár a kapcsoló, mert minél rövidebb a pretravel, annál több lesz a véletlen lenyomás.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #63689 üzenetére
A speed silver 1,1 mm-re tényleg nagyon kevés.
Próbálj ki állítható érzékelési pontú kapcsolós billentyűzetet, mint az új Wooting HE sorozat lesz vagy a második generációs optikai kapcsolós Razerek. Bár a teljes út nem lesz rövidebb, de ezeken legalább ki tudod kísérletezni a neked ideális távolságot, hogy milyen érzékelési pontot kedvelsz, aztán ehhez kell a legrövidebb úton járó kapcsolót megkeresni.
Másik megoldás lehet valami extrém taktilis kapcsoló vagy extrém módon felkeményedő kapcsoló, amit kényelmetlen tövig nyomni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
kretenallat #63672 üzenetére
meghallgaatnaam azert eloben h mit jelent szerintuk aa silent.
Pixelbe látogass el, ott általában kint szokott lenni. Varmilóból a silent tényleg halk (kivéve, ha belenyúltál és pengenek az adott billentyűzetnél a kapcsolókban a rugók), a legtöbb gyártónál a silent inkább azt jelenti, hogy nem olyan hangos, mint a nem silent.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
kretenallat #63670 üzenetére
a mostani (romer g s logitech g410) elkezdett duplán érzékelni
A problémás kapcsolókat újra kellene forrasztani. Ha ennek hatására nem javul meg, akkor lásd a következő pontot.csere kaapcsolót venni bele kb képtelenség
Annyira nem, legfeljebb nem olcsó és sokat kell rá várni. Az ISO kupakkészlet beszerzése kihívás Logitechnél, ha éppen nem árusítják a saját webshopjukban, mint tették ezt olyan 1-2 éve.inkább gumidómosat szeretnék, mert a klattyogásra panaszok érkeztek az asszonytól
Az eleinte lesz csak halk, ha nem ollós és idővel hangosodni fog. Ha memchanical/mechamembrane/hybrid néven fut, akkor újonnan is hangos lesz.A hardveres megoldásig pedig itt van egy átmeneti szoftveres fix.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MiniXD55 #63658 üzenetére
Azért ilyen könnyen nem érdemes feladni, csak tényleg nem nehezített pályával kellene kezdeni
Vagy a feljebb ajánlott hotswap Redragon, vagy drágábban a GMMK, vagy a 100%-os méretből engedve 65-75%-ban eléggé széles választék elérhető/lesz elérhető.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MiniXD55 #63652 üzenetére
A leírás alapján könnyen szerelhető legalább a ház.
A négylábú, kapcsolón keresztül fűzött RGB LED-ek miatt háromszor annyi munka lesz a kapcsolók kiforrasztása és beforrasztása, mint egy világítás nélküli vagy SMD LED-es billentyűzetnél lenne, cserébe sokkal több megmarad a fényből a nem túl világításkompatibilis Ink kapcsolókkal is.
Az Ink kapcsolók ötlábúak, a nyák PCB mounted kapcsolókat fogad, így a két extra műanyag lábat le kell majd csípni. Nem tudom, hogy mennyire passzentos a plate-en a switcheknek a kivágás, ha nagyon, akkor a hüvelyujjadnak lesz egy eléggé rossz napja a szerelést követően, mert az Inkek a dagadtabb kapcsolók közé tartoznak a Cherykkel ellentétben (nem sokra kell gondolni, tizedmilliméterekre sem, de az annyit jelent, hogy izomból kell áttolni a lyukon a kapcsoló alját). A plate-tel sem árt óvatosan bánni, mert ezen kép alapján a szokásos 1,6 mm-es PCB vastagsággal számolva a plate 1,5 mm-nél vékonyabbnak tűnik, így a kapcsolók behelyezésekor majd fokozottan kell ügyelni arra, nehogy eldeformáld.
Nem tudom biztosan, hogy miért éppen az Inkekre esett a választásod, csak sejtem, hogy láttál egy videót, ahol tetszett a hangjuk, ezért fontos hozzátenni, hogy egy billentyűzet hangjában a switch csak egy tényező, a ház és a plate/plate rögzítése ugyanolyan szinten fontos, szóval van esély rá, hogy hangban nem azt kapod, amit vársz.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
Anubris #63646 üzenetére
Ilyenkor általában nem kell új billentyűzetet nézni, a mechanikusoknak éppen a szervizelhetőség az egyik legnagyobb előnyük (kivéve, ha a gyártó bevitt az erdőbe valami túlságosan egyedi kiosztással és/vagy kapcsolóval). A te billentyűzetedre kupakok nehéz találni, de kapcsolót hozzá könnyű. És ahogyan feljebb is szerepelt, a duplázást a legtöbbször a forrasztás nyűgje okozza, és pillanatok alatt orvosolható.
------------
Köszi mindenkinek az ABS-es fehérítési tippeket
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Hogyan érdemes megsárgult ABS kupakot kezelni? A Retrobright adná magát, mint első gondolat, azonban macerás beszerezni, és kicsit drágának érzem, mert két AEKII space-ről van csak szó,
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #63615 üzenetére
Állítólag nem igazán érezni a nagyobb súlyt, mert alumíniumból nem sokkal nehezebbek a billentyűk.
Az ABS sűrűsége 1 g/cm³, PBT sűrűsége 1,35 g/cm³, alumínium sűrűsége 2,7g/cm³, szóval kétszer olyan nehéz pontosan ugyanaz a forma alumíniumból, mint PBT-ből, azonban a stemen rengeteget lehet nyerni térfogatban, a teljes hengerpalást hiányozni szokott, így a dupla közelebb lesz a másfélhez és még mindig elhanyagolható lesz a súly a rugóerőhöz képest.
A 8,7-9 g/cm³-es réz esetében már nagyon más lenne a helyzet, ott egy space-nél már érdemes kicsit erősebb rugóval készülni.
én már a fém görgőt is utáltam az mx master 3-on
Sokkal jobban utálom egyes műanyagok érintését, ezekhez képest egy jó minőségű, tükörsima anodizálás érintése maga az álom.A készletnek persze őrült magas ára van, ha azt nézzük, hogy csak egy kupakkészlet, de mégsem túl magas, ha azt nézzük, hogy milyen műszaki tartalmat ígér.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Ezt még nem is linkeltem: "olcsón" Cherry profilos CNC-zett és duplán anodizált alumínium kupakkészlet ISO támogatás nélkültAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63593 üzenetére
Van ABS és PBT is, valószínűleg az előbbiből készült készletre vagy kíváncsi, mert jelenleg csak ilyen kapható, és ár alapján vagy a Susuwatarira (ilyenem éppen van, de most nincsen billentyűzeten), vagy a Fairlane-re.
MT3 kupakkészletet az előrendelés első hónapja során kell venni (-20% tipikusan) és annak is az első napján (további -10 USD). A most 120 dollárba kerülő MT3 Fairlane így 85 dollárból kijött volna. Az MT3 3277 még mindig nyomott áron megy, abból 80 USD az alapkészlet. Az áfa mindig rájön, másfél éve vége sajnos annak az időszaknak, amikor a Dropról érkező csomagok átcsúsztak, szerencsére legalább a szállítás olcsó.
Az MT3 megosztónak számító profil, mert eléggé magas és eléggé mély a kupakokon a bemélyedés. Szerintem messze a legjobb profil gépelésre, numpaden valahogy nem az igaz és játékra nem túl jó, de ez erőteljesen szubjektív.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Változott az áfabeszedés EU-s szabályozása, a korábbi limitet eltörölték, így a mai naptól az EU-s webshopok (MyKeyboard, Candykeys, Oblotzky, ...) a belga/német/német/... áfa helyett magyar áfát szedik be, azaz 5-7% rájön fizetéskor a kiírt árakra.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
És mennyire bonyolult beszerelni ezeket a kapcsolókat?
Bedugdosod sorban, utána Switch Hitter vagy hasonló alkalmazás segítségével megnézed, hogy mindegyik működik-e. Ha nem, sóhajtasz egyet, előveszed a kapcsolókiszedőt, kiveszed a problémás switchet, csipesszel óvatosan kiegyengeted a lábait és bedugod újra.Arra ügyelj, ha úgy érzed, hogy túl nagy erővel kellene betolni egy kapcsolót, akkor ne legyél erős, hanem nézd meg a lábait, jól állnak-e. Ha túl erős vagy, akkor a hotswap socketet le lehet szakítani a nyákról, és azt sokszor nem kevés többletmunka visszavarázsolni.
A Kailh Box White sokkal könnyebb lesz, mint a Cherry MX Blue, cserébe a taktilis hupli érzésre kellemesebb alakú és a clickbar hangja után nem akarsz mást. Ha mégis nehezebb kapcsoló kellene, akkor Kailh Box Jade és Navy akad EU-n belülről is.
RGB terén a Box kapcsolók gyengébbek lesznek, mert a stem a porvédő kerettel kiegészítve sokkal többet takar ki a fény útjából, mint más kapcsolók.
Ha színeket is szeretnél a kupakszetten, akkor a Tai-Hao gyárt PBT-ben a feketénél és fehérnél színesebb készleteket, ezeket vagy tőlük (Tajvanról) tudod megrendelni (sokhoz van ISO támogatás, de nem mindenhez), vagy Európában is szokott akadni a MyKeyboardnál és a Candykeysnél (amíg nem fogy el a szállítmány, ami gyorsan meg szokott történni).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Billentyűzetek terén a PVD-t kerüld, jellemzően rézfelületre szokott kerülni, rengeteg QC nyűg akad vele és a tartóssága sem az igazi.
hosszú távú tervem egy Cerakote bill lesssz
Fehérben tudtam összehasonlítani a kétféle eljárást, ott nekem az e-white jobban bejött érintésre és látványra is, mint a cerakote. De ez erőteljesen szubjektív, ha valakinek a fényesebb felület jobban tetszik, mint a mattabb, akkor valószínűleg éppen ellentétesen dönt.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63541 üzenetére
gyártó oldalról ugyanannyiba kerül, mint anodizálni
Sőt, elvileg kicsit olcsóbb is az elektroforézis, mint az anodizálás, azonban amíg a nagyon sok CNC műhelyben van helyben anodizálás, addig e-színekért másik gyártópartnerhez kell fordulni, így végül drágább lesz.Alexánál E-black a fekete is, alapvetően szerintem ez filozófiai kérdés a tervező/runner részéről, hogy a funkcionális részekért nem igazán kér el több pénzt, de azért valahol neki is kell keresnie
Szóval akkor felült ő is az e-white hype trainre, és csak azért kér többet a fehérért, mert az fehérValószínűleg a fehéren, plate-en és nyákon realizálja a profit jelentős részét.
a cerakote elvileg drága
A cerakote drága és licencköteles dolog, amit a gyártója nem ad el Kínába, így ha ott gyártat valaki, akkor arra Európában vagy Amerikában kerülhet fel a cerakote bevonat (nem véletlenül NovelKote néven fut a Novelkeys kerámiaalapú bevonata). És a legtöbben Kínában gyártatnak, mert ott van meg a gyártási kapacitás és a megfelelő gyártásminőség. A cerakote előnye a konzisztencia, itt nem kell azon aggódni több részből álló ház esetében, hogy két batchnél el fog térni kissé a szín.Amúgy $330-ért azért már sokallom is egy kicsit, de a következő, ami érdekel az a Vega, ami viszont lesz, amikor lesz, mint Budán a kutyavásár, és eleve az R1 volt $350, ha jól láttam, szóval fémházasból olyan, amivel úgy jó időre megnyugodhatok, szerintem nem igazán van jobb.
Az alumínium ára meredeken emelkedik, így a customok ára is lassan emelkedik vagy emelkedni fog következő batchekben (a GB árakra gondolok). Ha a 60%-os kistestvéreket, mint Polaris és Prophet összehasonlítom, akkor 65%-osban nem a Vegára, hanem az Angelre tenném le a voksomat (pontosítva tettem, van ez így).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
-Faceless- #63547 üzenetére
Az a Gateron Clear lesz akkor, ami a legkönnyebb rugóval szerelt kapcsoló a piacon. Szinte már attól kapcsol, hogy csúnyán nézel rá, szóval ha emellett döntesz, akkor a hotswap kötelező, mert eléggé hit or miss kapcsoló.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
-Faceless- #63545 üzenetére
Keychron, vagy Gateron, és a választásnál nem tudom, hogy a banana az a Gateron yellow-ot akaná-e jelenteni, illetve fehér switch-el szerelt változatot se találtam egyik billentyűzetüknél.
A Banana az a saját kapcsolójuk lesz. Valószínűleg még nincsen felprogramozva az oldalon logika, ami a választástól függően letilt egyes lehetőségeket (az ár sem változik, ha a hotswap és nem hotswap változatok között váltasz).Gateronból a különböző házas (fekete, milky, milky top, clear) sárgát sárgának hívják, emellett még ott van a Caps kapcsolójuk két változatban, ami szintén sárga, és olyanról, aminek a nevében a banán szó szerepel, nem tudok (egyetlen ilyen kapcsolóról tudok, de az JWK gyártmány).
Fehér kapcsoló alatt nem tudom, hogy mit értesz.
Olyan kérdésem volna, hogyha lineáris alacsony ellenállású lehetőleg nem túl hangos switch-et szeretnék azt melyikkel lenne érdemes?
Amelyik gyártónál létezik sárga, ott bottom out rugóerőben a piros és fekete közé esik (most nézem, hogy az érzékeléshez szükséges erőt és utat jól megvariálta a Gateron). Ha nem vagy biztos a döntésedben, akkor szánd rá a plusz 10 dollárt a hotswap változatra, az alapszínű Gateronok 20-25 centért (Kínából ennyi dollárcentért, Európából ennyi eurócentért) beszerezhetőek, és verhetetlenek ár-érték arányban.A hang inkább a háztól és a körítéstől fog függeni egy billentyűzetnél, nem a kapcsolótól.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
DevilMaestro #63537 üzenetére
KBD67 és a Lite változata akad vagy lesz a Candykeysnél, IKKI68 Aurora a Mykeyboardnál (július végén vagy augusztusban jön az első GB extrákkal), NK65 Oblotzkynál. A listámból Portico nincsen egyedül Európában, de ez a TKC húzásai miatt nem is nagy baj. Ezek mindegyike group buy vagy preorder, és folyamatosan gyártják kisebb-nagyobb batchekben, de a kereslet nagyobb és van, amelyikből ezután esik be az első szállítmány/európai szállítmány.
nagyon csúnya zöld plate-tel
Ha nem Alice/Alice-szerű layoutról van szó a törésekkel és nem színezett polikarbonát házról, akkor a plate nem igazán látszik ki használat közben.Alan[HUN]: az Alexa Kanadából jön közvetlenül ($40 posta)
Az áfát és vámkezelési költséget ne felejtsd le a matek végéről.A leaf spring szintén piros pont
A top mount rögzítést én is annak mondanám és mondom is, csak a leaf springet húznám ki az elnevezésből. A gyakorlat azt mutatja, hogy a leaf spring dolog azokkal a bevágásokkal a fülek mellett nem fog megvalósulni.Szerintem a tervező döntése azért esett a plate helyett a PCB mountra, mert így sokkal olcsóbb gyártani: a ház alsó részéhez feleannyi alumínium kell és sokkal kevesebb CNC idő. A fehér szín felárát tartom túlzásnak (ennyivel nem drágább sem az e-white, sem a cerakote), a kéket pedig érthetetlennek (a fehérrel ellentétben ez megoldható anodizálással, és egy sötétebb kék a legtöbb műhely kínálatában szokott akadni).
Bár úgy tűnik, hogy sokat kritizálom, de
Ha az alumínium ház feltétel, akkor az egy árkategóriába tartozó Alexa és a GMMK Pro közül egyértelműen az Alexát választanám.
Kasya: Ez az Alexa melyik lenne? Nem találom
[link]kki-ből láttam egy eladó példányt pár hete Discordon.
Az akkor az alumínium házas és drágább IKKI68 volt. A megérkezése után szerintem páran megpróbálnak majd kaszálni rajta irreális áron meghirdetve, aztán remélhetőleg gyorsan koppannak, és beszerzési áron vagy alatta kicsivel lehet majd kapni a használtpiacon.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Bár ez lenne az elvárás, de mégis kellemes meglepetés a Wuque. Kínai cég létükre eléggé profin nyomják a kommunikációt és marketinget, ami általában az Achilles-sarka szokott lenni az ottani konkurenciájuknak. A késés szerintem várható volt, de nem vészes, én nagyobbra számítottam. Jelenleg úgy néz ki, ha nem extrém lassú szállítást választanak, akkor az MKEU augusztusban szállítani fog.
Alan[HUN]: mindenben jobbnak tűnt az elérhető Auroráknál
Majdnem kétszer annyiért illene is jobbnak lenni, és én nem igazán látom, hogy mindenben azok lennének. A unified daughterboardért jár a piros pont (igaz, ilyen flexibilis nyák mellett másképpen nem is lenne megoldható a középre igazított USB port), a kétféle mount támogatása is jó dolog, de az, hogy a plate helyett a PCB-t rögzítik, határozottan rossz döntés szerintem, mert az erőhatások direktebben terjednek át a házra. A leaf spring top mount nevéből a leaf spring kifejezést ki lehetne húzni, mert az a bevágás túl sokat nem fog érni (ettől persze még a top mount jó dolog, sőt, az egyik legjobb, de "valódi" leaf spring rögzítés sokkal kisebb a kontaktfelület a fül és aplateitt PCB között).Ha nem Durock/Everglide stabilizátorokat tervezel használni, hanem például C3-at vagy GMK-t, akkor kell alá valami távtartó, mert azoknál gondot okoz az 1,2 mm vastag nyák.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63530 üzenetére
Az állag csak egy jellemző a sok közül, A 205g2 állagra például a szilikonzsírhoz áll közelebb, mint a 205g0-hoz, mégis többen használják kapcsolókenésre. A 205g2-t én nem próbáltam még, azonban szilikonzsírt biztosan nem tudom olyan vékonyan és egyenletesen kenni, mint a 205g0-t, ez stabilizátornál nem probléma, de kapcsolónál már az lehet (és továbbra is tartom azt a véleményemet, hogy az olcsóbb kenőanyag drágább lesz a végén, ha félremegy valami kenéskor).
Azt vedd figyelembe, hogy a jó időre való tekintettel olyan 30 fok van az albiban, de nagyon egyébként nem változik a hőmérsékletettel az állaga.
Bár hőmérsékletfüggő a viszkozitása, de ez billentyűzetek esetében nem igazán jön kitAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Amikor legutóbb néztem, akkor a konfigurátorukban volt kétféle Box kapcsoló és Zeal is, de mostanra eltűntek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Mivel 109M, ezért elvileg ISO. És mivel írják, hogy magyar, ezért elvileg magyar ISO
Ha akadna itthon, akkor inkább Kailh Box White-tal szereltre kapjál kedvet, és utána már click jacketes kapcsolóra rá sem tudsz nézni
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
DevilMaestro #63522 üzenetére
Az összes custom kit esetében, ahol vásárlói elvárás, hogy Cherry profilos kupakot rá lehessen tenni kompatibilitási nyűg nélkül, alap a délre néző LED, belépő kategóriában a NK65, Portico, KBD67 Lite, IKKI68 Aurora, CU65, CU80 mind ilyen. Ellenpéldaként csak a GMMK-t tudom hirtelenjében felhozni, de a GMMK Próra már nekik is megjött az eszük.
Ha a mostani billentyűzetedet alakítanád át, akkor 60%-os nyákok között a hotswap DZ60 és HS60 (ez utóbbiból ISO is van) is majdnem jó, kivéve az USB csatlakozó melletti két billentyűt, mert azok fordítva vannak. Valamelyik EU vendor is hamarosan hoz saját tervezésű ISO-t is tudó hotswap karácsonyfát, csak nem ugrik be, hogy melyikük
Varmilókat a Pixelnél találsz, ezeknek vagy egyáltalán nincsen háttérvilágításuk, vagy fehér, vagy RGB, passz, hogy éppen melyik változat kapható most náluk.
------
KBDfansnél van KAT 9009 raktárkészletről.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
DevilMaestro #63520 üzenetére
Az RGB-s Varmilók ilyenek például (valamint a legtöbb belépő szintű hotswap custom is, de ezeket csak külföldről lehet beszerezni).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63486 üzenetére
Az OEM helyett más profilt nem akarsz választani, hogy az epszilont nullára csökkents?
Kasya: a Varmilónál a LED-ek délre néznek a Cherry profilos kupakok miatt, így hagyományos világítós kupakoknál éppen a nem feliratos felét világította volna meg.
copass: ez 108 gomb és egy ISO Enter, nem pedig ISO-t támogató kupakkészlet, hiszen nincsen sem 1.25u Shift, sem NUBS, sem NUHS.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
prolad #63457 üzenetére
NK_ Blueberryre nézz rá, ez az egyetlen új szereplő a piacon az extrém taktilis kategóriában. Jó nagy és hosszú taktilis hupli után 3 mm-nél kapcsol. Bár "csak" 80 grammos, de lenyomásnál az integrál számít, így a hosszabb út miatt sokkal nehezebbnek érzem a Navynél.
Ha budapesti vagy, akkor megnyomogatásra tudok adni 1-2 darabot.
nyunyu: mivel jelen esetben a monitor képét nem kell kapcsolni, így sokkal olcsóbb opciók is vannak a piacon.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
K1LLMy53Lf #63427 üzenetére
A készen kapható halkított kapcsolós billentyűzetek mindegyike* Cherry MX Silent Reddel van szerelve. A halkított kapcsoló persze csak egy szükséges feltétel a halk billentyűzethez, azonban a használata nem jelent automatikusan halk billentyűzetet, így például a Corsaireket és a floating designt követő billentyűzeteket húzd is le a listádról.
* kivéve valamelyik frissebb Razer az optikai kapcsolójukkal, de ott nézni kell a kapcsolási pontot, nehogy túl rövid legyen az út
Persze a piaci választék nem ekkora halkított kapcsolók terén, ott van lineárisban a Silent Alpaca, Durock Silent Linear, Kailh Box Silent Red, Healios, Gateron Silent Red és akad még Outemu is. Taktilisben pedig a Keebwerk Tacit, Kailh Box Silent Brown Zilent, Aliaz, Gateron Silent Brown.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Evil Snowman #63418 üzenetére
A fújkálós részt elengedem.
A fújkálás is működhet, de van kockázata és nem könnyű konzisztensnek lenni. Amikor ecsettel viszed fel a teflon alapú cuccot, akkor ott jól lehet kezelni a mennyiségeket, amikor befújsz, ott könnyű 2-3x annyit befújni véletlenül. Ráadásul a rugót kell elérni, ami a stem alatt van közvetlen "rálátás" nélkül, szóval annyit kell befújni, hogy abból valahogyan a rugóig eljusson valamennyi, és feleslegesen bevitt anyagmennyiség tud mellékhatásokat okozni.Lehet Ducky-t kellett volna vennem ennyiért?
Az egy kutyaközönséges tray mount billentyűzet középkategóriás kapcsolókkal. Ha taktilis kapcsoló volt a cél, akkor ebből a kettőből én is a Razert választottam volna, az előző hozzászólásomban kritizált rengeteg csavar ennél előny, merevséget ad a háznak és a nyáknak, így nem vagy kevésbé jön elő a tray mount legnagyobb hátrányának tartott inkonzisztens gépelési érzet. Ha lineáris, akkor már csak talán, de inkább egyiket sem, mert nagyon nem szeretem a kemény bottom outot (amire egy O-ring sem lenne megoldás, mert a kemény bottom outnál csak a gumisan nyúlós a rosszabb szerintem).nyunyu: Ikeás fiókvédő túl vékony, nem tölti ki a PCB és a plate közti teret.
A plate alá megy a szivacs, legfeljebb több rétegben. Neoprén vagy EVA persze sokkal jobb a célra.Nagy Duckyknak már a házát se lehet roncsolásmentesen szétszedni...
Jelen esetben a Miniről volt szó, ami klasszikus tray mount 6 rögzítőcsavarral. A gyártók nem szétszedésre optimalizálják a billentyűzeteiket, ahogyan 20-30 éve sem tették, a műanyag fülek használata nem mai találmány.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Evil Snowman #63416 üzenetére
Illetve hol tudok szerezni zajcsökkentő szivacsot itthon
Neoprén, EVA hab vagy legrosszabb esetben egyszerűen ikeás fiókvédő is megteszi. Az a lényeg, hogy az üreg ki legyen tömve és ne vezesse az áramot az az anyag, amivel kitömöd.Valamint, hogy [ez] a WD 40 ugyanaz-e, mint a fenti videóban szereplő.
Az ilyen befújkálós vagy fokpiszkálóval betuszkolós kapcsolókenést rettenetesen rossz ötletnek tartom, mert nem tudod szabályozni a bevitt anyagmennyiséget, ez pedig egyenes út az inkonzisztensen megkent és véletlenül túlkent kapcsolókhoz. A sajátmárkás optikai kapcsolókból pedig még venni sem tudsz pótalkatrészt, ha elrontottad.13 csavar egy 60%-os billentyűzetben?! Ilyen az, amikor mindent mindennel összecsavaroznak, hogy merevebb legyen ahelyett, hogy anyag kerülne a házba.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Evil Snowman #63414 üzenetére
A space fel sem tűnt eddig. Most, hogy jobbaan megnézem való igaz.
Ha egy 65%-oson három billentyű van a space és a kurzorok között, akkor ott gyanakodni kell mindigVagy azért, mert 3×1u, és túlzsúfolt lesz blocker nélkül, vagy azért, mert a space lesz nem szokványos méretű. Ha mégis ennyi billentyűt be akarnak zsúfolni, akkor az 1.25u-1u-1.25u-6u-1.25u-1u-1.25u sokkal szerencsésebb tud lenni, mert a 6u space legalább nem számít unikornisnak.
miként tudnám a Huntsman mini pengését orvosolni?
Told fel a 95%-ot 100-raBiztosan a beépített stabilizátor peng és nem a rugó? Csak mert az előbbi inkább csattogni tud, ami eltérő alapon generál idegbajt. Ha a rugó, akkor meg kell kenni, ez egyszerű. Ha a stabilizátor, akkor annál meg kell kenni a kapcsolóház alsó és felső részénél azokat a pontokat, ahol a drót érintkezik/érintkezhet a műanyaggal. Csak azt ne kérdezd, hogy ez hogyan lehet szépen és tisztán kivitelezni ezen.
Deskmat van? Ha nincsen, akkor érdemes lenne beszerezni egyet, eléggé sokat tud tompítani a hangokon azzal, hogy a billentyűzet nem közvetlenül a kemény asztallapon van (a gumírozott lábak sokkal kevesebbet tompítanak).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Evil Snowman #63407 üzenetére
De, az, ezt nem ismertem. Ránézésre hozza a szokásos ASUS tünetek egyikét, azaz nem képesek egy elterjedt alsó sor kiosztást használni, muszáj különcködni a vásárló kárára. Jelen esetben az 5.75u széles space-szel szívatják a felhasználót, azaz kupakkészletet ne akarj cserélni rajta, mert nem fogsz tudni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
BendePapi #63411 üzenetére
A Ducky billentyűzetek rendelkeznek az egyik legerősebb tudású firmware-rel, magán a billentyűzeten több mindent be tudsz állítani, mint más gyártók tipikus erőforrás-zabáló alkalmazásában. Persze még így is fájdalmasan sok a megkötés a custom világban megszokott QMK-hoz képest, de például a mousekeys funkció vagy az alapszintű makrózás határozottan kellemes funkció, ahogyan az alsó sorban a billentyűk sorrendje is átvariálható.
60%-os méretben hiányolom kissé a customok mellett az Anne Pro 2-ben is megtalálható mod_tap funkciót, amikor a jobb oldali Shift-Fn-Menu-Ctrl módosítóként lenyomva módosítóként viselkedik, míg önmagában lenyomva kurzorként, azaz nem kell a nyilakhoz két gombot lenyomni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63400 üzenetére
A célország áfakulcsát csak akkor kell alkalmazni, ha a webshop adott országba menő forgalma meghaladja az évi 100e eurót. A német Amazon esetében az van, amit írsz, ott 27%-os áfát kell fizetni, az MKEU esetében azonban alacsonyabb a forgalom, és emiatt csak
20%-os21%-os az áfa (rosszul emlékeztem a belga kulcsra).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
CzDani #63395 üzenetére
nem értem miért olyan nagy baj a wireless
Azért, mert a Logitech-Razer-Corsair hármason kívül más nem rendelkezik jelenleg megfelelő technológiával, így a többieknek marad a legtöbb játékra alkalmatlan Bluetooth a magas késleltetéssel. Az előző hármas gamer billentyűzetei pedig amíg világítótestként a legjobbak között vannak, addig billentyűzetként inkább kompromisszumosnak nevezhetőek.Alan[HUN]:a $169-es collab árnál is (ami mire eljut ide a mykeyboards.eu-hoz, hirtelen €169-re is ugrik
169 USD + 20%-os belga áfa ≈ 169 EURAz ilyen együttműködéseket inkább a GMK kupakok gyártási ideje teszi értelmetlenné, ennek a szállítási ideje már simán lehet, hogy 2023Q1 lesz (2022Q4-nél jobb semmiképpen sem).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63391 üzenetére
illetve vannak 60%-osak nyilakkal, de az kicsit zsúfolt kiosztás szvsz
Az, hogy wirelesst szeretne, nem olyan nagy bűn, ilyen súlyosan büntesd meg érteCzDani: azt is vedd figyelembe, hogy minél kisebb billentyűzet a terv, annál fontosabb, hogy a kiosztás igazodjon hozzád, és ne te a kiosztáshoz. Érdemes nézni a makrózhatóságot/programozhatóságot is, én a legtöbb gyári 60%-ost nem bírnám elviselni rövidebb távon sem, míg a kezemhez faragott kiosztású 60%-osokkal vígan elvagyok.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
CzDani #63388 üzenetére
Vagy a wireless, vagy a játék, vagy a 60-65% dolgot el kellene engedni, mert ebben a méretben tipikusan bluetooth-os billentyűzetek fordulnak elő, ami FPS-re és hasonló késleltetésre érzékeny játékokra alkalmatlan.
Ez az egyetlen kivétel, amiről tudok, na de ennyiért ilyen hulladék minőségű stabilizátorokat adni, minden lenyomás fáj a fülnek
Ráadásul nem is a Razer egyébként jó optikai kapcsolóit kapod meg, hanem a jogosan mémek alapjául szolgáló hagyományos felépítésű saját márkásat.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Rhino666 #63372 üzenetére
Cherry Stream 3.0
copass: redragon saját switche törik mint a ropi, ~10 db tört le az a kis fül elsőre rendes nyitóval.
Nagyon nem mindegy, hogy milyen is az a "rendes" nyitó, mert vannak csapnivalóan rosszak a piacon, amelyek meggyötrik a füleket eléggé, mert nem megfelelő pontossággal gyártották le. És ha a kapcsolóház felső része PC-ből készül, akkor akár törni is törhet.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SkyLaci #63366 üzenetére
Egy irodába, ahol a jogszabályilag van előírva a megfelelő minőségű világítás (ezt szabványok pontosítják), vagyis nem az áll fenn, hogy az éjszaka közepén töksötétben nyomod a játékot, oda mi a fenének háttérvilágításos billentyűzet
Mit gondoltok ezekről a "mem-chanical" billenytűzetekről, jó kompomusszum lehet a "mechanikus - de halk - és még olcsó is" szempontok szerint keresgélve?
Ha kompromisszum alatt a két vonal hátrányainak egyesítését érted, azaz hangos lesz, mint egy mechanikus és hozza a nyúlós-gumis érzést, mint egy membrános, akkor jó. Egyébként felejtsd el a memchanikal-félmechanikus-hibrid-mechamembrane néven futó választékot.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63350 üzenetére
CF plateről esetleg van tapasztalatod?
Bár két tab gasket mount billentyűzethez is van CF plate-em, mindkettőnél éppen az vár még megépítésreEgy harmadik azért meg van építve, de abból nem vonnék le érdemi következtetést sem a hangra, sem az érzetre, mert tray mount ház, Navy kapcsolók vannak benne és két böszme nagy flex cut van a plate-en s a nyákon is ugyanott, szóval meglehetősen rugalmas, az IKKI68-én pedig nincsen bevágás, a clickbaros kapcsoló pedig mindent elnyom a hangjával.
Szőtt CF-re szokás azt mondani, hogy hasonlóan merev, mint egy sárgaréz plate, csak éppen a fémes hang nélkül (ahogyan FR4-re kis túlzással ugyanezt az alumíniummal összehasonlítva). Persze egy CF plate is tud meglehetősen rugalmas lenni megfelelő bevágásokkal, lásd az említett clicky buildet, és egy FR4 is merevebb, ha a kivágások kapnak némi réz merevítést/díszítést. A szőtt mellett létezik még forged CF plate is, ilyenkor nem szőtt karbonlapokat helyeznek egymásra és préselnek össze ragasztóval, hanem kisebb karbondarabokat szórnak ragasztóba és préselik össze. Ez utóbbi szerintem jobban néz ki, de azok szerint, akik próbálták mindkettőt, hangban kevésbé konzisztens, mert a ragasztó-CF arány állandóan változik a plate-en belül (nekem szőtt mindhárom plate).
FR4-POM összehasonlítást tudok tenni ugyanazon billentyűzetnél, a rögzítés az IKI68-hoz hasonlóan tab gasket mount annyi eltéréssel, hogy poron csíkok helyett U keresztmetszetű nitril kerül a fülekre (valami ilyesmi a szögletes profillal). A POM érezhetően rugalmasabb, de számomra egyáltalán nem zavaróan teszi ezt, a hangjáról a halkított kapcsolók miatt nem nyilatkoznék, azt szokás mondani, hogy a POM plate-től kissé mélyebb tónusú lesz a kapcsoló hangja. Gépelni jó érzés rajta, azonban a kapcsolók miatt számomra zavaróan halk lett (mindezt úgy, hogy a házba semmi szivacs vagy egyéb hangtompító anyag nem került).
Az FR4 érezhetően merev, de a rögzítés miatt a bottom out még így is kellemesen lágy, hangra pedig a "muted" jelző illik rá, nem halkított kapcsolókkal touchtype-olva halk, bottom outnál már van hangja, de semmi harsányság, csak tompa kopogás. A kétféle buildből ezt szeretem jobban. Van egy harmadik nyákom is hozzá, ahhoz fogom egyszer a CF plate-et felhasználni, az valószínűleg valamilyen taktilis build lesz.
Egy másik tab gasket mount házban van nylon plate (ez a PC-nél kicsit lágyabb, ami kicsit lágyabb a POM-nál), ehhez a szokásos 1,6 mm helyett 1,2 mm vastag nyákot kell hozzáadni két nagy vágással mind a nyákon, mind a plate-en, az egész belseje eléggé rugalmas, itt már van boogie, ha kalapácsok vannak az ujjaid helyén, de átlagos erővel gépelve még éppen az elviselhető határon belül van az egész, bár sokaknak ez már túl sok lehet (és valószínűleg a nyák alatti és nyák-plate közötti.szivacs segít kissé merevebbé varázsolni a billentyűzetet). Hangról nem nyilatkoznék, ebben is halkított kapcsolók vannak, a zavaróan halk erre is áll.
PC-t eddig egyetlen billentyűzetnél próbáltam, de az top mount volt, 40%-os, és már hónapok óta eladtam, így ezt a halványuló emlékek és az alapvetően eltérő körülmények miatt venném be az összehasonlításba.
Most nagyonm szemezek a MyKeyboardsos Aurora extrákkal, de nem tudom eldönteni, hogy CF vagy PC plate legyen
Amúgy biztosan CF-ről akartál kérdezni? Csak mert az IKKI68-hoz nincsen gyárilag CF plate, de FR4 vantAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Ringman #63347 üzenetére
Gateron Clearnél nem igazán akad könnyebb kapcsoló ma sem a piacon, de bármelyik szebben mozgó lineáris ban ki lehet cserélni a rugót hasonlóan könnyűre. Ne igazán várjál készen ezzel a Gateronnal szerelt billentyűzetet a piacon.
ne legyen a felső sorban hézag az fn-sorban
Te vagy az első, akitől azt hallom, hogy ilyet szeretneÁltalában éppen emiatt szokták utálni az emberek a blocker nélküli 75%-osokat, nálam is ez vezetett gyors szakításhoz egy KBD75 alapú billentyűzettel (nekem kell a négyes osztás az F-sornál).
A Keychron K2 majdnem jó lenne, ebből akad ISO+hotswap változat is, azonban a jobb felső sarok és a jobb oldali oszlop nem teljesíti a kívánalmaidat, a Keychron pedig csak valamikor év végére vagy jövőre ígéri talán a régebbi billentyűzeteihez a QMK támogatást, addig pedig OS oldalon kell átmappelned a billentyűket, amelyek közül némelyik funkciója nem módosítható így.
Másik megoldás az építés KBD75, D84 vagy XD84 alapokon (minden más opció sokkal drágább és tipikusan van blocker). Gyakorlati tapasztalat alapján merem még ajánlani a fent linkelt PLA75 kitet, ha a 3D nyomtatott ház belefér, FR4 (feszesebb) vagy POM (lágyabb) plate-tel a tab gasket mount nagyon jó gépelési élményt ad lineáris kapcsolókkal, lágyított, de az O-ringekkel ellentétben nem gumisan nyúlós bottom outtal.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Jó kérdés, passz. Valószínűleg ülnek rajta valamennyit, rosszabb esetben visszakapod, hogy nem sikerült reprodukálni, jobb esetben kezdenek vele valamit. Szóval a majd kiderül semmitmondó bölcseletnél többet nem tudok mondani, sosem volt ASUS termékkel garanciális teendőm.
Én, ha szoftveres problémám van, akkor fordítok új firmware-t, ha hardveres, akkor a forrasztópákához nyúlok
Persze a szoftveres "probléma" a layout vagy egyéb funkció bővítése szokott lenni, a hardveres pedig hiányzó SMD dióda vagy általam véletlenül kihagyott/elbénázott forrasztás.
Alan[HUN]: a skorpió és ízlésesen szavak egy mondatban említése számomra oximoron
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63336 üzenetére
2000ft-ért nem tudom, mivel nyújt többet
Nincsen rajta egy ifjabb Veér István likes it kinézetű logó. Ha valakinek elsődlegesen a kinézet számít (és ugyebár legtöbben úgy jönnek ide, hogy csakazrgbmert), akkor ennyit megérhet neki a logó hiánya.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
ASUS és társai jellemzően nem adják ki a firmware-t letölthető formában és bónuszként beletesznek védelmet a bootloaderbe, hogy korábbi firmware verziót ne is tehessél vissza. Írj a supportnak, hogy ezt elrontották, hogyan tudnál visszaállni/mikorra várható javítás.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #63300 üzenetére
Európa a fura az ISO kiosztással
+ Dél-Amerika
+ ide lehet sorolni még Japánt is a JIS kiosztással, ami ISO Entert jelent teljes bal Shifttel, split jobb Shifttel és megvadított alsó sorralEurópában egyedül a hollandok használnak ANSI-t.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
freelanced #63293 üzenetére
A gond még az, hogy nagyon sok opció van, rengeteg lehetőség, szóval még jó sok utánaolvasás kell mire jutok valamire a témában, és persze az sem garantálja, hogy nekem megfelelő.
Igen, pár napos tesztidőszak nélkül eléggé zsákbamacska, hogy a sok lehetőség közül végül mi válik be nálad. Nekem a split sima ügy volt, most is azon gépelek (egyedül a Z-vel van nyűgöm néha, az bal oldalon vagy mindkét oldalon jobb lenne, mert az nálam kétkezes billentyű domináns bal kezes használattal), és egy másik is érkezőfélben van. Ellenben az ortolineáris két kör után teljes kudarcnak bizonyult, a columnar staggered billentyűzetet ezen és egy 40%-ossal szerzett tapasztalat alapján megépítés és érdemi kipróbálás nélkül eladtam.Mondjuk általánosságban a külföldről való rendelésnél az áfa, vám stb dobja meg még nagy mértékben az egészet.
HA EU-n belül maradsz, akkor csak szállítási költség van. EU-n kívülről vám nincsen rajta 150 euró alatt, felette van, csak éppen 0%-os, szóval kizárólag az áfával és vámkezelési költséggel kell számolnod. EU-n kívülről nettó árakról van szó, így ugyanaz egy EU-s beszerzéshez képest csak a magasabb magyar áfával lesz drágább (igaz, a garanciális javítás macerásabb lehet).Kinesis, Mistel, UHK, Ergodox
Az UHK magyar fejlesztés, a Dygma spanyol, és bár Ergodox EZ nem, de épített Ergodox akad Lengyelországból is.Egyedül az a gondom, hogy ha nem válik be tényleg nem könnyű ezektől annyira megszabulni itthon, külföldön gondolom azért job a helyzet.
Itthonról is el lehet adni külföldreEz amúgy a konkrét billentyűzettől függ, van, amitől külföldön is csak nyomott áron tudsz megszabadulni nagy nehezen, van, amit 1-2 óra alatt el tudsz adni nulla bukóval.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MattheWWhite #63285 üzenetére
magyar kiosztású
Double shot gombok
Ilyen nincsen.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63279 üzenetére
A HK Gaminggel nem az a probléma, hogy rossz minőségűek lennének a kupakkészletei, mert nem azok, még csak nem is az, hogy pofátlanul lemásolnak kupakkészleteket, hanem az, hogy mindezt egy ritka gusztustalan stílusban teszik.
Lusta vagyok kikeresni az eredeti kínai gyártó nevét, lényegében klónkészletek gyártásából él.
65%-os és 75%-os billentyűzetre nem jók a készleteik.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
MattheWWhite #63269 üzenetére
Magyar
fekete a gombok teteje és átlátszó az oldala
Ilyet nem fogsz találni. A puding néven futó stílushoz doubleshot gyártástechnológia kell, amire gazdaságossági okokból magyar kiosztással esélyed sincsen.Ha DIY is opció a cél elérésében, akkor némi csiszolópapírral és rengeteg idő elégetésével egy átlagos világítós magyar kupakkészletet át tudsz alakítani ilyenre. Ezek úgy készülnek, hogy egy áttetsző alapot festékbe mártanak és a felirat helyét leégetik lézerrel, szóval csak annyi a feladatod, hogy a kupakok oldaláról lecsiszolod az általad feleslegesnek ítélt részeket. Az más kérdés, hogy mennyire sikerül majd éles és konzisztens kontúrokat létrehozni.
ha fém borítású az mindenképp előny
ne legyen túl hangos mert megöl az asszony
Ez két egymásnak ellentmondó feltétel, a floating design sokkal hangosabb billentyűzeteket eredményez (főleg azok, ahol a design miatt még az oldalfalakra is ráhajlítják), mint a hagyományos, magas oldalfallal rendelkezők (amelyeknél a fém plate ugyanúgy megvan, csak nem látszik).fekete a gombok teteje és átlátszó az oldala
Az általad felsorolt két modell egyike sem ilyen, szimplán csak olyan eredetileg low profile kapcsolókhoz való kupak került rájuk, amelynek hiányzik az oldalfala (és ez természetesen a halkságra is negatív hatással van).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Ablakos #63265 üzenetére
Írj a Logitech supportnak, hogy ez a problémád és ilyen alkatrész kellene, hátha küldenek neked pár darabot.
Ha nem, akkor mást nem tudsz tenni, minthogy az egyik hibás darabot kinevezed donornak és abból kannibalizálod ezeket az alkatrészeket a többi billentyűzethez. Membrános/ollós billentyűzetekhez olyasmi, mint pótalkatrész, nem létező termékkategória.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
errorcode06 #63260 üzenetére
Ott van a hozzászólásom közepén az is.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- 3D nyomtatás
- Visszafogott árazású, 300 Hz-es monitor az AOC gondozásában
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Óra topik
- Netfone
- Háborog az Apple az iPhone-ra írt első pornóapp miatt
- Milyen légkondit a lakásba?
- Samsung Galaxy Ring - gyűrű-kúra
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest