Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz diegho #191103 üzenetére

    [link] Itt, amit tegnap linkeltem neked, bent van a műszaki tartalom között. Egyébként engem is érdekelne a téma.
    Elvileg euro 5 vagy a 6 eleje körül az volt, hogy lesz a benzinesekbe is. Valamelyiknél azt láttam, hogy a katalizátorral egybe van építve.
    Alkatrészt keresve a Bárdi-s ár 500.000Ft körül van egy katalizátorra, de a 2020-ashoz még nem találni alkatrészt, pláne nem utángyártottat.

    Ha jól látom, akkor ez a dualjet 4 hengeres 16 szelepes, és a 8 szívószelep előtt van 8 befecskendező.
    Gondolom így mossa azért a szelepeket, így nem kell idővel koksz miatt szétszedni, meg aggódni, hogy elszabadul valami koksz darab, mint ált. a közvetlen befecskendezéseseknél.

    A Yaris is indirect. A multi injection gondolom a szelepnél is nyomja és az égéstérbe is. Aszem a Corsa 1.2 vagy melyiknél láttam ilyet, de lehet, hogy a Dacia-nál.

    A részecskeszűrő aszem úgy merült fel pár éve, hogy pont a közvetlen befecskendezéseknél, hogy ott van korom ami ráadásul nagyon kicsi méretben dobja, és, hogy kötelező lesz rá.

    Ellenben a szívócsőbe befecskendezve máshogy ég az üzemanyag, arra nem biztos, hogy kell, vagy, ha kötelező, akkor lehet, hogy lassabban telítődik el. :F

Új hozzászólás Aktív témák