Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    Sziasztok!

    Nagyon kezd tele lenni a hócipőm az autóválogatással :N :DDD
    '99-es swift-et szeretnék váltani, ha érdemes egyáltalán. Eddig egy rakat kocsi felmerült, de mivel nem értek hozzá és mindenki mást mond teljesen összezavarodtam (pedig nem vagyok szőke nő, tisztelet a kivételnek).

    Amik a feltételek:
    - 800k-ig
    - 10 év körüli (12-nél ne legyen idősebb mondjuk)
    - lufik, jó törésteszt
    - alacsony fogyasztás
    - olcsó fenntartás (kopó alkatrészek ára és hogy más nem romlik el)
    - ABS
    (- ha klíma van az nem baj, de nem feltétel)

    Ami eddig tetszett és mellé írom miért nem:
    - Honda Civic 2001-2005 (magas fogyasztás és drága alkatrész)
    - Ford Fiesta 2001-2007 (nekem tetszik de szerelőm kapásból kilőtte a listáról - lehet azért mert még nem látott ilyet :D )
    - Suzuki Swift 2005-2010 (magas fogyasztás)
    - Toyota Yaris a 99-es de újabb (kicsi és szerintem sérülékeny valamint az évjárat miatt nem túl nagy előrelépés)
    - Opel Astra G (nekem nem tetszik és öregek már)
    - Fiat Punto 2 a 99-esből egy újabb példány (egyelőre ezen rágódom pl egy ilyenen, de akárhány embert kérdezek mindenki mást mond)

    Ami nem került szóba az a francia kocsik, nem előítélet, saját tapasztalat. 1.5dci Clio 2-m volt, ex-asszony "megörökölte", de azzal annyi bajunk volt, hogy soha többet, köszönöm. Lehet csak kifogtuk, nem tudom, de egy fél vagyon ráment már.

    Szóval valakinek valami ötlet?
    Tudom Afrikában szomjan halnak a gyerekek meg éheznek, én meg azon vergődöm milyen nyomorult kocsit vegyek és ez nagyon felbosszant, de szeretném ha a gyerekemet viszem valahová, akkor ne kelljen attól fosni ha egy biciklis belénk jön meghalunk, mint ahogy a régi swiftben meg van az esélye.

    Köszi előre és bocs ha hosszú lett. :R

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

Új hozzászólás Aktív témák