Új hozzászólás Aktív témák

  • sevi90

    csendes tag

    Sziasztok!

    Asztali gépet szeretnék összerakni a köv. paraméterekkel (inkább irányadóak ezek az igényeimet tekintve).

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra, programozásra.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Külső perifériák vannak meg: monitor (FHD), billentyűzet, egér.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -Gépház: fontos lenne, hogy ITX méretben megoldható legyen a dolog (első körben ilyesmire gondoltam Fractal Design Core 500/Cougar QBX..stb), minél kisebb annál jobb, feltéve ha a szellőzés azért még megfelelő. Ha az ITX forma nagyon megdobja az árakat, akkor lebeszélhető vagyok róla :). ~max 22k
    -Alaplap: Amihez kellene support 5.1 hangrendszer ~ max30k
    -CPU: i5-6500/i5-6600/i7-6700 (Nem tudom i7-tel mennyit nyerek/veszítek) - 57/61/77k
    -Memória: CORSAIR VENGEANCE LPX 2x8GB 2133 D4 KIT - 22k
    -GPU: rx 470/ rx 480/gtx 1060 (esetleg gtx 1070). ~110k. 1080p-ben szeretnék viszonylag magas beállítások mellett játszani. Távolabbi de fontos cél az is, hogy ha az elkövetkezendő egy évben valami csoda folytán megérkezne a Squadron42 (Star Citizen single) akkor azzal magas/közepes beállításokkal lehessen játszani. Ha később érkezne meg a játék akkor már hajlandó lennék GPU cserére. Másik kérdés rx 470/80-ból mennyire kellene a 8gb-os példányt preferálni a 4gb-os helyett? Megéri a felárat?
    -SSD: 120/250 GB. ~ max 25k Ebből mit ajánlotok?
    -HDD: 1-2 TB ~ max 22k
    -Táp: FSP HEXA+ 500w ~ 15k Remélem ez elég.
    -CPU Hűtés:~ max 8-10 eFt, a házba beférjen.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Ez az ami rugalmas. Igyekszem jelen pillanatban megkeresni az optimumot, mivel játékra azért limitált időm van és azért nem feltétlenül élet-halál kérdése. Éppen ezért jó lenne az árat 300 alá nyomni amennyire lehet. Ezért cserébe inkább kötök kompromisszumot: gyengébb GPU/CPU, kevesebb memória vagy nagyobb méret.

    Lényeg: optimum keresés.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1080p

    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák