Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor1974

    tag

    Sziasztok!

    Ezer plusz egy éve nem foglalkoztam pc alkatrészekkel, pár száz hozzászólást elolvastam itt is na meg máshol is, de valahogy elvagyok keveredve a procik meg a többi között.
    Jelenlegi gép -abit nf7, sempron 2500+ 1GB 333 MHz ram, 1 db 146GB scsi hdd; 1db 18 GB scsi winyó; 1db 500 GB seagate sata2 hdd(usb n keresztül) s két NEC iró viszonylag elégedett tulajdonosa vagyok.
    Közeljövőben szeretnék egy új gépbe befektetni amire szintén hosszútávon számítok.
    Úgy gondolom hogy egy jó alaplapválasztással kellene kezdenem.
    Olyan alaplapra lenne szükségem amin integrált vga kártya van -nem játszom-, minimum 4 ram foglalat -amibe kezdetnek pl rakhatok 2gb ddr3 t pl 1033MHZ el, majd pár év múlva akár 4db 4 gb 1800MHZ set vagy jobbat is, amibe tehetek most valami nagyon alap procit ami azért picit erősebb mint a jelenlegi sempronom, de pár év múlva akár egy most csúcsnak számító quad ot is kezel. Gondolom a SCSi winyókkal nem lesz gondom ha van legalább rajta egy hagyományos PCI os foglalat ahová a vezérlőkártyát rakhatom.

    Tervek szerint 1 Db SCSi winyót s max 3 dB sata vinyót kell elkezelnie a lapnak 2 Dvd iróval, Gigabites hálókártya is jó volna.

    Azt hiszem ennyi. Tuningolni nem szeretnék, tehát valami nagyon kompakt s hosszútávú alaplap segítséget szeretnék kérni.

    Köszi előre is.

  • gabor1974

    tag

    válasz Motaba78 #22895 üzenetére

    kb ezek a lapok jók is lennének max 30 eft költenék lapra. most már csak azt kell kiderítenem milyen minimum s max proci megy beléjük. Köszi a helpet ezzel a feladattal most el leszek egy ideig ;-)

Új hozzászólás Aktív témák