Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz wowpegazus #82413 üzenetére

    Szia!

    Hát, én ugye PC MATE-et hajtok most, és vegyes a véleményem. Durván tolja a vcore-t a processzornak, ezért rohadt magasak az idle hőmérsékletek, de nem tudom, hogy ez most az MSI hibája, vagy az AMD-é. Utóbbi esetben nyilván a Gigabyte-tal sem járnál jobban. Eddig gigákat vettem, de most nem volt normális, nem gémer dizájnos lapjuk ebben az ársávban (30-35k), ezért lett MSI. A Command Centert fel ne rakd, mert jelenleg akad a lappal, cold start után mindig bios-ba dobott, restartnál meg nem, a hajamat téptem, mire rejöttem, mi a gond, és a fórum tanulsága alapján bizony nem egyedi eset. A BIOS utljára május elején frissült, bétában van már frissebb, de megvárom a véglegest.

    A RAM-ból pont az van, amit írtál is, pontosabban a 16 gigás pár. Alapból 2133-on ment a két modul, de a lapban aktiválni lehetett az XMP-t, amiből két profil közül az egyik 2933 MHz-en hajtja, igaz, CL15 helyett 16-on.

    A rendszer amúgy stabil 1600X-szel, kézzel belött 1,25 volt vcore-ral pedig még nem is melegszik, mint a barom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák