Új hozzászólás Aktív témák

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz 800.henrik #49020 üzenetére

    Mindkét lapnak minimális a tápellátása, ezért írtam, hogy nem tenném 4 magos CPU alá, mert bár alapon elketyeg vele, de a tuningot például már nem forszíroznám benne... A 775-ös már kifutott foglalat, de mivel még mindig rengeteg 775-ös CPU van használatban, ezért tartanak a gyártók a kínálatukban ilyen "minimal"-lapokat, amelyek DDR2- és DDR3-RAM-okat is támogatnak, de ennél jobb lapokat újonnan már nem lehet kapni. Kérdésed alapján azt feltételezem, hogy fokozatosan szeretnéd fejleszteni a gépedet. Két variációt feltételezek, az első, hogy jelenleg nincs lapod, s ezért vennél,de később fejlesztenél, illetve, hogy van most lapod, de később jobb CPU-t szeretnél, Sata-s HDD-t és DDR3-as memóriát, ezért szeretnél első lépésben lapot váltani, hogy később ezeket a fejlesztéseket megléphesd. Szerintem mindkét esetben jobban járnál egy platformváltással. Szerintem, ha jelenleg nincs lapod, átmeneti megoldásként szerezz Apróról egy minimal 775-ös lapot minél olcsóbban, s később egy új platformra alapozz.
    Mi a végcél, a konfig mely elemeit szeretnéd hosszabb távon lecserélni, s összesen mennyit szánnál rá?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák