Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz jeni #28205 üzenetére

    Azért pontosítsunk.
    Ha kell az USB3, etron vezérlős helyett ésdemes mást választani, pl. ASmedia vezérlőset.
    ASRock nem igazán tehet róla, egyszerűen az Etron chip gyártója nem képes normális javított driver-t kiadni hozzá.
    Valóban a Z68-as deszkákban ki tudod használni a processzorba integrált IGP-t.
    Viszont, ez többnyire azoknak jó, akik nem használnak diszkrét kártyát. Akinek van kártyája az vajmi keveset profitál belőle, ha nincs kihasználva a vga az inteligens energiagazdálkodásnak köszönhetően úgyis visszaveszi a kártyát és a fogyasztást. A P67-es lap is támogatja ugyanúgy a sata3-as HDD-ket és SSD-ket, ilyen szempontból a Z68 nem jobb.
    Z68 ezeket az új feature-ket nyújtja, P67-hez képest:
    - kihasználhatod a prociban az IGP-t
    -smart response : sztem ez egy parasztvakítás, az alaplapra csatlakoztathatsz egy intel SSD-t, amit gyorsítótárként használhatsz a háttértárakhoz, szerintem egy sima SSD-vel SATA3-as csatin legalább ilyen jó sebességeket érhetsz el
    -lucid virtu (kevesen használják ez a fícsört)

    A lényeg, hogy nem sok plusszt nyújt P67-hez képest, kevesen használják ki ezeket az újításokat.
    "persze a Z68-s 30000 Ft alatti lapok nem annyira tuning képesek mint a Z68-s 40000 Ft feletti lapok" Ebben igazad van.

    oxox

    Én ezeket a lapokat ajánlanám:
    ASROCK P67 Pro3 B3
    ASUS P8P67 LE REV 3.0
    ha ennyit rá tudsz szánni, ez nagyon jó lap:
    ASROCK Z68 Extreme3 Gen3
    ASROCK P67 Pro3 B3 helyett vehetsz ASROCK Z68 Pro3 lapot is, viszont tuning szempontjából: P67- 8+2 fázis ; Z68- 4+2 fázis

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák