Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    Örülnék, ha 80k alatt megállna. Viszont nem zavar, ha közelebb van a 40-50 ezerhez. :DDD

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    A processzor még nem dőlt el biztosra. 11700 / 11700K / 11900 az esélyes, párban a meglévő Vega64-el és 3333-as memóriákkal.

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    Mivel a MeshifyC nem kínál sok helyet a tárolók számára, inkább M.2 csatikból kellene legalább 2, de jobb a 3. Emellett néha guberálok hangkártyát, amikor nem vagyok elégedett a hanggal, így annak is kellene PCIe slot a VGA-n túl. (Intelen egyáltalán kihasználható az összes M.2 foglalat anélkül, hogy a PCIe slotok sávszélessége csökkenne?)

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    Idővel biztos lesz használva az IGP, így legalább egy HDMI port kell, de szimpatikusabb a DP.

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Nem a világom. Béna vagyok hozzá, szóval nem.

    7. Használt, vagy új alaplap?
    Nem zárkózom el a használt lapoktól, de az LGA foglalat miatt nem is vonz a gondolat.

    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Nem. Zárt házam van.

    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
    Még soha nem tudtam meglévő lapomba jelentősen újabb processzort venni. Frissíteni pedig nem 3 havonta szoktam. Szóval nem, nem tervezem.

    +2: Az SSD tároló a CPU foglalat mögött van, így nem lenne rossz, ha nem izzana a lap esetleg a 11900-tól sem.

    Eddig felületesen körülnézve a következő lapokkal szemeztem:
    ASUS Strix B560-F Gaming
    Gigabyte B560 Aorus Pro AX
    MSI B560 Tomahawk

    u.i.: Az elkövetkező 1-1.5 hónapban tervezem megvenni, szóval inkább amolyan iránymutatásra volna szükségem. Tudom, hogy jelenleg ilyen távlatokban a pontos árakról lehetetlen nyilatkozni. Viszont Intel esetében nekem még kissé zavaros a chipset kínálat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák