Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dokar

    addikt

    válasz biker #2434 üzenetére

    végre vki érti a lényeget :R

    én vittem már autópályán asszonyt sietősen 170-180-al pályán nehogy elájuljon...

    extra - SEXRay

  • _seth_

    veterán

    válasz biker #2434 üzenetére

    Ne akard bemutatni az omsz-t :)

    Apámat pl 2 óra alatt vitték be a kórházba igaz autóval csak 9 perc az út, vérzett ez igaz, nem volt jól ez is de nem történt semmi baja csak azért mert késlekedtek. (debrecen, mo. második legnagyobb városa, ponttól pontig kb 18km volt az út mindet este amikor már forgalom is alig van).

    Szeged és környéke az egyedüli ahol el lehet nézni az ilyen esetekből történő gyorshajtást (ha nincs más választás) ott ugyanis helikopter még nincs (na meg szentesre teszik? ekkora baromságot, szegedre kellett volna mind1, hogy a hatósugara átnyúlik határon kívülre... politika).

    Egyébként tartom: ha vki nem tud felmérni egy sérülést vagy betegséget akkor a továbbiakat sem tudja eldönteni. Én sem vagyok mentős de az átlag embernél egy kicsivel azért több közöm van hozzá, mentősöket is ismerek párat (többség rohadt bunkó, beképzelt oda nem való iszákos semmirekellő...) de ismerek olyat is akihez pl debrecen városa tartozik kompletten ahogy van... (pl ő tanított is anno :) ).
    Az pl már elég ciki amikor ellenkezem az ügyeletes orvossal a menőállomáson, hogy rossz helyre utalja apámat nem? Főleg amikor a rossz helyen kiderül, hogy nekem volt igazam és más osztályra kell vinni mert szemmel látható az a törés amit az ügyeletes nem vesz észre??? Még jó, hogy én egyetemista vagyok ő meg orvos... (elsőnek még haza akarta küldeni... koponyaműtét lett belőle kettő is...)
    Persze az is érdekes amikor a hónapok alatt beállított szívgyógyszert elveszik a betegtől mondván megfigyelés miatt kell, na itt tart az egészségügyi ellátás.

    Ma délben műtötték egyébként apámat debrecenben a kenézyben (jó híre van meg kell hagyni...) szal nem kell bemutatni a helyzetet DE tartom, hogy aki valóban súlyosan megsérült azt mentővel kell beszállítani és olyat azért ritkán hallani, hogy xy meghalt mert nem ért ki a mentő pedig a villamos 2 lábát amputálta vagy hasonló... de azt ne mondd, hogy autópályán szállít vki beteget és mindig csak a merci, bmw, volvo autóval rendelkezők ismerőseit kell kórházba vinni...

    Egyébként miért gond ha olyannal találkozol mint én? Hol írtam, hogy feltartom a sort? Amilyen gyorsan csak lehetett minden esetben lehúzódtam ez sokszor annyi volt, hogy 2-3 mp, persze ha a külsőbe nem férek be és sokan vannak akkor több idő míg lehúzódok egyébként is ha vki jött mögöttem mindig gyorsítottam. Tudod attól, hogy nem örülük a dudálós/villogós egyéneknek még nem csinálok úgy mint sokan, hogy na akkor beteszem üresbe és gurulok csak azért is...

    Egyébként meg mindenki siet, többség csak azért nyomja mert megteheti...

    ''menj csak, majd kihúzlak az árokból'': ''menj csak, valaki úgyis vár a vesédre'' nekem ez szokott beugrani, sajnos volt már olyan is, hogy igaizolódott, transzplantációra, hogy sor került-e nem tudom de nyomta az illető nagyon utána meg azért állt be a forgalom mert az autója darabkáit szedték össze őt pedig a mentősök foltozgatták...

    Tegnap előtt is: egyszerű főút és egy srác nem tudta úton tartani az autóját, jobb1-en barátnőnek gerinctörés őt pedig az úton élesztették újra, az autóból pedig ahogy mondták csak egy index maradt épen... szal szerintem azt ki lehet jelenteni, hogy az ilyen villogós/dudálós emberek nagy százaléka nem a kórházba siet...

    Nem tudom mennyire sikerült megértetni magam de arra akartam célozni, hogy súlyos beteget autóban szállítani felelőtlenség minden esetben mert a kötelező kis eü ládával nem sokat lehet csinálni nem úgy mint egy mentőautóban. Egyébként meg akivel szórakoznak és nem akarnak azonnal kimenni nyugodtan fenyegetőzzön telefonban, ismerősömhöz sem akartak kimenni mentővel mire elmesélte, hogy megkeresi és addig veri a telefonos ügyeletest amíg csak szuszogni tud ha azonnal nem küld ki egy mentőt, és tessék, pár percre rá ott volt a mentő!

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák