Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Kolondrum #38921 üzenetére

    "Félni én a családoktól félek ahol rossz nézni, hogy az 5 éves gyerek kacsázik apuka meg anyuka között."
    Ezt már akartam említeni én is. Régen ez nem volt jellemző (vagy én nem emlékszek?), gyerekbiciklit max a járdán látott az ember. Kedvencem amikor apuka / anyuka megy elől, és utána a gyerek (rosszabb esetben gyerekek), és mögöttük senki. Aztán jön a kereszteződés anyuka / apuka kicsit beletapos, hogy pont átérjen a közeledő jármú előtt... gyerek persze nem akar lemaradni, szóval jobb esetben ő is beleteker, rosszabb esetben már így is csúcson hajt (főleg a gyerekbiciklik áttételét figyelembe véve), szóval lassú kis tempóban megy a szülője után... aztán persze ha elütöm, mert nem tudok megállni, akkor én vagyok a hibás :((( Láttam ilyet már úgy is, hogy mögöttük mentem (én már meg is álltam, nem mertem átmenni az autós előtt... ), de ma keresztben jött egy ilyen, erősen fékeznem kellett, hogy a gyereket kikerüljem, pedig nem volt elsőbbségük (bicikliútról lekanyarodva kereszteztek főutat). Anyuka persze az ég világon semmit se vett észre az egészből, gyereken meg látszódott hogy be van sz*rva.
    Megjegyzem környéken pár éve halt is meg emiatt egy 6-7 éves kisgyerek :( Autóst felmentették, mert tényleg vétlen volt, nem is volt ott elsőbbsége a bicikliseknek, meg esélye se lett volna megállni. Persze ez nyilván nem változtatott azon, hogy utána egy jó darabig "nem volt kedve" vezetni :(

Új hozzászólás Aktív témák