Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Studi #23716 üzenetére

    "Viltrox utángyártott 10 alatt van"

    Hol láttad ennyiért? Ebayen is átszámolva 12.5k körül láttam legutóbb.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz Studi #23716 üzenetére

    Bocs a korábbi esztétikai és helyesírási hibákért, de napközben csak telóról tudok írni, arról meg nem tudok rendes ékezetes betűket írni.
    Szóval!
    "14-42 elkepesztoen gagyi" és ehhez hasonló itteni megjegyzések miatt gondoltam a kitobi cseréjét, hisz ha ennyien mondjátok, akkor tényleg nem lehet valami jó!
    Nem ragaszkodom a cseréhez, de ha a változás szemmel látható lenne, akkor azért elgondolkoznék a cserén.
    Makrózni viszont mindenképp szeretnék, az már igen régi vágyam, hogy én készítsek magamnak bogaras, leveles képeket, ahol látszódik a láb, ér a legapróbb részletig... :B
    Viszont nem szívesen mondanék le az autó fókuszról, csak ha nagyon muszáj.
    Vagy ha nagyon nagy árban a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Studi #23716 üzenetére

    A 20-ast drágállotta, szerinted lesz pénze Leica-ra meg 60-as makróra? :N

    s7evcsenko: Továbbra is azt mondom kerítsd a fotózás alapjaival foglalkozó könyvet és olvasd át, a téged érdeklő részeknél állj meg, próbáld ki az ott leírt gyakorlati dolgokat. Az evidens, hogy a fényerős obik, kis mélységélesség jellegű részeknél a kitobival nem tudsz gyakorolni, arra egy olcsó fényerős manuál fix és adaptert érdemes beújítani, pl. a kevésbé felkapott Pentax bajonetes 50-s fixek is jók lehetnek, főleg SMC-bevonatosakat érdemes keresni ott kisebb a becsillanás egyéb "fényprobléma".

    Makróra aránylag olcsó ultimate megoldás a Raynox DCR-250, gyorsan felrakható bármilyen 52-67mm közti szűrőmenetű obira, flickr-en a képeim közt találsz jópárat ami azzal készült, elsőre elég lesz megismerkedni vele mennyi szívás van a makróval, aztán ha továbbra is kitartol vehetsz komolyabb makró obit. Én dioptriás előtétlencsékkel nem kísérleteznék, a legtöbb nem sokkal olcsóbb, viszont sokkal sz*rabb, mint a raynox.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák