Új hozzászólás Aktív témák

  • pandur99

    aktív tag

    Visszatérve :) a 12-100/4-hez: én régóta vágyom egy hasonlóra, de azt hiszem, velem együtt sokan inkább megelégednénk egy 12-100/4-5,6-tal, fele áron és fele súlyban. Az Oly 14-150-ese is azért nem ihletett meg, mert 14 mm-ről indul és nem 12-ről. Aki utazó objektívre vágyik, az nagyrészt abból indul ki, hogy a legtöbb helyzetben nem tud objektívet cserélni, mert pl. csoporttal van, vagy gyerekkel, esetleg tömegben lökdösik egy katedrális előtt, vagyis azzal kell fotóznia, ami a gépén van. Városban pedig a 12 mm szinte elengedhetetlen. Az utazások jó része pedig nappal, szép időben történik, ahol a nagy fényerő sem igazán követelmény. A súly pedig hosszú távon fárasztó. Sokáig Nikon D80-nal és 18-200 VR-rel utazgattam, most Oly E-M5 és 12-50 az utazó kit, és bár lapul a táskában tele és fényerős obi is, legtöbbször nincs mód azokat gépre tekerni. A régi szett pedig már túl nehéz volt számomra, egy egész napos kiránduláson jól lehúzta a vállamat (mondjuk a fiatalok bírják, én már nem). Aki pedig csak saját szórakozásra és barátai bosszantására fotózik, az általában nem tud kiadni közel fél millát egy 12-100-as obiért, de ha ezt 1000 euró környékén megkapnám, annyit még szánnék rá. Szerintem még a Lajtán túl sem sokan adnak 1200-1300 eurót ezért az objektívért.

    [ Módosította: Parci ]

    Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Új hozzászólás Aktív témák