Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz PredatorZoli #96739 üzenetére

    Azt szoktam kérdezni, hogy a sportban akkor miért vannak női számok?
    Szüntessék be azokat is szépen!
    :W

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • Hi!King

    őstag

    válasz PredatorZoli #96739 üzenetére

    Ennek azért megvan ám az a másik oldala is, pl. feleségem munkahelyén azért van női többség minden szellemi munkakörben, mert az ágazathoz képest rosszabbak a fizetések, így a fizetési igények alapján végül leggyakrabban nőt vesznek fel, illetve a férfiak jobb esélyekkel tudnak előrelépni más cégekhez távozással a későbbiekben. Nem jobbak kategorikusan a férfiak, mégis a piacon hátrányba kerülnek a nők, és ebben az esetben az is látszik, hogy nem a szülés és a gyerekkel otthon maradás az egyetlen ok, hanem simán már a pályakezdő férfiaknál magasabb az önértékelési szint, és bizony létezik diszkrimináció is a nőkkel szemben.

    Félreértés ne essék, a kvóta nem megoldás, viszont élőben is láttam, mikor valaki, döntési helyzetben lévő vezető az előítéletét adta elő a női munkatársakkal kapcsolatban úgy, hogy nem volt női beosztottja soha (IT szektor). Szóval én úgy látom, hogy egy valós problémára, amit a társadalmi előítéletek és az ügynökprobléma* miatt nem old meg a piac, adnak egy rossz, sőt destruktív megoldást a kvótázással. A baj az, hogy a legtöbb ember a problémát magát is tagadja. Ugyanez igaz más csoportokra, pl. melegekre is, egyébként kvóta ide vagy oda, ma is hátrányból indulnak a munkahelyek többségénél, már ha kitudódik.

    Úgyhogy valójában ugyanúgy veszítünk részvényesként az előítéletekkel is, ha olyan cégekről van szó, ahol meg hagyományos módon gondolkodnak az ilyen kérdésekben.

    * Ez úgy jön ide, hogy hiába érné meg a cégnek, ha inkább nőket vesz fel, akik kevesebbet kérnek ugyanazon munkáért, a gyakorlatban ne ma tulajdonosoké a fő döntés, hanem a menedzsereké, akik között akadnak előítéletesek.

Új hozzászólás Aktív témák