Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz axioma #60057 üzenetére

    nagyon szomomrú a tanári pályamodell... És lehet képeznek belőlük sokat és sokan nem abban dolgoznak, de egy párbeszéd nagyon megmaradt az egyetemi évekből bennem.

    2007-2008 körül lehetett végzős PM-esként főgólya voltam. S beszéltem egy kisgólyával, hogy mire jelentkezett miért ... és dicsekedett, hogy földrajz tanár lesz és felvették 260-270 ponttal... Hát ez a 260-270 pont akkor egy 3-as tanuló teljesítménye volt.
    Korosztályomban ismerek 3-4 embert aki kitűnővel ment tanári pályára... Ebből 2 kutató lett, 1 végül programozó 1 pedig tanár :( ... szóval a bért tuti emelni kell de attól az oktatás színvonala nem fog javulni... kellene 10-20 év kiemelkedő fizetés, hogy a tehetséges fiatalok közül sokan válasszák a tanári pályát. Persze nem egyértelmű hogy végül egy 5-ös tanuló jobb tanár lesz mint egy 3-as ... de szerintem valószínűbb...

    Középiskolában 2 matek tanárom volt:
    - 1. a diákoktól kérdezte a feladat megoldását. S a matek ott kimerült neki, hogy az elméletet tudni kell (ezért voltam nála 3-as matekból)
    - 2. úgy magyarázta el, hogy mindenki (még a nálam szerényebb képességű matekosok) is megértették (pedig elvileg 3-asom miatt nem sok ilyen volt :D )... nála 5-ös voltam matekból és neki köszönhetem, hogy felvettek programozó szakra... és hogy ma programozóként dolgozom

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz axioma #60057 üzenetére

    Nekem ami érdekes, hogy akikkel beszéltem ott senki se a pénzt nevezte meg mint fő :F indokot amiért elhagyták a tanári pályát. Az korábban is szarul fizetett max nem ennyire szarul. Azért jöttek el mert ellehetlenítették azt, hogy jól tanítsanak, jól foglalkozhassanak a gyerekekkel. A tanár akartam lenni egész életemben lelkes kezdők is ezért hagyják el a pályát tömegével 3-7év után. Amiről álmodtak egész életükben nem tudják csinálni. Ellenben van végtelen adminisztáció. Szóval magában az, hogy beledobnak pénzt a rendszerbe nem fog javítani az oktatás szinvonalán. Itt azon is érdemes elgondolkodni kik maradtak a tanári pályán. pl az ominozus angol tanár akit hozzánk :Y se vennének fel mert elbukna az angol teszten. Ezen érdemes 1pillanatig elmerengeni mert akinek van egy középfokuja az fixen ugorja a lécet nálunk.
    Az első eredmények már láthatóak. Csak mert ma jött szembe portfolio.hu-ról.
    [link]

    De ja egy Aldi árufeltöltő érzehetően jobban keres.

    szerk: Nekiállok magánsulikat is nézni de ez itt szfváron elsőre problémásnak tűnik. Nem a jegyért/sznob társaságért akarok fizetni. Meg vhogy idegesít, hogy szarrá vagyok adóztatva de még a minőségi oktatásért is fizessek.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák