Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz Mercutio_ #28476 üzenetére

    Azert irtam amit irtam mert en mar tobbszor megcsinaltam ezt (nem ugy gondoltam, meg ugy veltem, meg ugy hallottam stb, hanem elbattyogtam a kormanyablakba es atmentem a proceduran, tobbszor is) es soha nem volt semmilyen gondom (mondjuk soha nem is bereltem semmit szerzodes nelkul) : kapsz egy kb csekk meretu, rozsaszin lakcim bejelentot, aminek a hatuljan ott van a reszletes kitoltesi utmutato, mit mikor, hogyan, kinek kell es szabad alairni. Ez egy standard dokumentum, minden keruletben ugyanazt kapod, ergo a kerulet sem terhet el ettol (ha igen, akkor arrol kell lennie keruleti hatarozatnak, en ilyen esetben siman kikernem a helyszinen ami ezt irasban alatamasztja)

    Nalam is volt hogy beprobalkozott a 70es Jocika, hogy ok itt ezt nem igy szoktak, en meg kerek perec megmondtam neki hogy telibesz*rom ok hogy szoktak, itt a papiros, az hivatalosan ezt irja, hat igy fogjuk csinalni....
    Igen, volt hogy az osztalyvezeto kijott es kettejuknek kellett altalanos iskola 2. osztaly magyar erto olvasas orat tartani, hogy akkor az a mondat mit is jelent, de felfogtak, nem is kellett tulajt odarangatnom, meg alairogatnom meg egyebek, egy korben tok egyedul letudtam...valamelyest hozzaallas kerdese, hogy ki mennyire agilis, vagy hagyja hogy egy nyugdijkozeli burokrata csuklobol szorakoztassa, en altalalaban semennyire

    Csak azert irom ezt, mert nekem az jon le, hogy az emberek 90%-a (itt is sokan) egyaltalan nincs tisztaban a jogi, adminisztrativ lehetosegeivel es urban legendekre hagyatkozik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák