Új hozzászólás Aktív témák

  • Yellow73_a

    tag

    válasz Yellow73_a #76514 üzenetére

    "Sajnos nem tudom a [z MNYP] reálhozamok alakulását. Nincs erre valamilyen táblázat vagy segédlet valahol?"

    Felhívtam tegnap a Szövetség MNYP-t ezzel kapcsolatban. Nincs rá formula, de ígérték, ma visszahívnak egy kalkulációval.
    Ma visszahívtak. 2022.07.31-i hónapfordulóval az volt a helyzet, hogy a teljes számlaértékre (tőke+hozam) vetítve kb 29-30%-ot tudtam volna akkor kivenni egy TB-be visszalépéssel, de ez az érték a mindenkori inflációs adatoktól és az elszámoló egységek éppen aktuális árfolyamától függ.

    A számok az alábbiak szerint néznek ki:
    Július végén a számlám értéke kb 9,7 MFt volt, ebből tőke 3,54 MFt, hozam 6,16 MFt. (összehasonlításként ként a 2021-es év végi csúcson a hozamom 7,42 MFt volt)
    Tehát egy '22 július végi visszalépés esetén a felvehető összeg (9,7 MFt 30%-a) kb 2,9 MFt lett volna. Ha a felvehető összeget a hozamra vetítjük, akkor annak 47%-ához férhettem volna hozzá 07.31-én.
    Hogy ezek mennyire jó számok, mindenki döntse el maga, de ha 2010-ben léptem volna vissza, nagyságrendekkel kevesebbet kaptam volna.

    A Szövetség MNYP honlapjáról a legrégebbi letölthető egyenlegértesítő 2014-es.
    Eszerint 2014.01.01-én a számlám értéke 5,93 MFt volt, ebből tőke 3,47 MFt, hozam 2,46 MFt.
    Gyanítom, hogy 2010-ben max kb 1M lehetett a hozam, tehát mondjuk párszázezret vehettem volna fel a 2010-es államosításkor. Szóval továbbra is úgy gondolom, hogy megérte maradni az MNYP rendszerben, aminek a hosszútávú mutatói eddig jók voltak, remélem, hogy helyreáll a rend, és újra hozamot fog termelni, nem veszteséget.

    Egy dolog miatt jó most a KSH hazugsága az inflációról: a mindenkori reálhozam ugyebár összefügg a mindenkori inflációval, ergo az aktuális reálhozamom jelenleg kevésbé sz@r, mintha a tényleges inflációt mutatnák a statisztikák.

Új hozzászólás Aktív témák