Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz forceberg #62361 üzenetére

    Neked az RC-nél a TBSZ nyitás hogy volt ?
    Nekem Erste Netbrokeren az van , hogy
    Az adott évi Erste Tartós Befektetési Számlára befizetni csak a nyitás évében lehet (gyűjtőév), és a nyitáshoz számlánként legalább 25 000 forint vagy azzal egyenértékű deviza szükséges.
    Nekem most jelenleg 0 azaz 0 Ft van az Erste értékpapírszámlámon.
    Wise-on már korábban váltottam Ft-ot Eurora, amit az Erste TBSZ-re akarok beutalni, és azért venni ETF-et.
    De nem teljesen világos, hogy most előbb be kell utalnom az értékpapír számlámra a befektetni kívánt EUR-t(aminek minimum 25e Ft értékűnek kell lennie ) és csak utána tudok nyitni TBSZ-t? (egyébként a TBSZ nyitás gombra kattintva engedi a nyitási folyamat elkezdését)
    Vagy meg tudom nyitni így a 0-ás számlával is, majd oda utalva a pénzt tudok venni amit akarok (leginkább ETF-et)

    Ez csak félig tartozik ide:
    Van egy 2013-as TBSZ-em amit 0-ásnak mutat a számlakivonatom, de nem tudom az minek van még ott :F , az 2018-ban elvileg megszűnt, vagyis akkor lejárt az 5 év és átkerült sima értékpapír számlára a TBSZ-en lévő bef. alapom, amit utána meg kb 1 évvel el is adtam.

    Ha eladom a TBSZ-en lévő bef alapot, akkor annak automatikusan meg kéne szűnnie nem :F

    Bocs, hogy egy regényt írtam :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák