Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz BÁ Nutrition #37365 üzenetére

    Asszem olyan 1800€ nettó körül van az átlag 14. havival együtt. Mondjuk kb az ez alatt fizető pozíciókban echte osztrákot nem találni... :))Azért a saját kertes ház vásárlása nagyobb városban nekik is feladja a leckét, bár a lakáshitelek kamatai elképesztő alacsonyak. Aztán ahogy hallottam, vannak olyan népszerű turista célpontok - pl Salzburg - ahonnan a fiatalok inkább elköltöznek, mert a lakhatás drága, kvalifikált munkahely meg kevés van.

    Az élelmiszer kapcsán, én nem tudom ti mit esztek, de húst biztos nem sokat, ha olcsóbbnak találjátok a kaját kint, mint otthon. :) Szerintem a zöldség, gyümölcs és hús elég húzós, főleg utóbbi. 10€/kg csirkemell, 8€ mondjuk egy sima darált hús. A hús minősége többek szerint nem jobb, mint otthon. A tej ugye itt vagy 1.5 vagy 3.5%, utóbbi 1€ legolcsóbban. Én eddig ökölszabályként azt tapasztaltam, hogy minden, ami munkaigényes, az 2-3-szor drágább. Legjobb példa a péksütemény: 0.4€ asszem egy zsemle kb. és 1€ egy túrós táska. Minőségre ezektől sem dobnék hátast.

Új hozzászólás Aktív témák