Új hozzászólás Aktív témák

  • akela91

    addikt

    Sziasztok!

    NAV-nak szerettem volna bejelenti a TBSZ-em amit IBKR-en nyitottam, plusz az első beutalási bizonylatot (25k huf), de szívóznak.

    A TBSZ szerződést becsatoltam nekik (igazolás erről IBKR portalról letöltve)
    Az első beutalásom a főszámlámra (igazolás erről IBKR portalról letöltve)
    Az első TBSZ-re történő transferem a főszámlámról (igazolás erről IBKR portalról letöltve)

    Ez mellet a levél szövegében megadtam nekik minden egyéb adatot, amit a jogszabály elvár és esetleg a fenti doksikba nem fellelhető.

    Erre ezt a választ kapom 10 napra a beküldés után:

    "A tartós befektetési szerződés megkötése esetén a befektetési szolgáltató illetőleg a
    hitelintézet által kiállított igazolással kell a szerződéskötés tényét és a befizetett
    pénzösszeget közölni a NAV-val az első befizetést követő 30 napon belül az alábbiak szerint.
    A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja tv.) 67/B. §
    (8) bekezdése alapján:
    „Ha a befektetési szolgáltató, illetőleg a hitelintézet adatszolgáltatásra nem kötelezett, e §
    rendelkezései akkor alkalmazhatóak, ha a magánszemély a befektetési szolgáltatóval,
    illetőleg a hitelintézettel megkötött tartós befektetési szerződéssel igazolhatóan a
    szerződéskötést, lekötési átutalás esetén e tényt - neve, adóazonosító jele, a befizetett
    pénzösszeg, az átutalt pénzügyi eszközök, pénzösszeg értékének feltüntetésével - az első
    befizetést, lekötési átutalás esetén a lekötési átutalást követő 30 napon belül bejelenti az
    állami adó - és vámhatóságnak, és rendelkezik a befektetési szolgáltató, illetőleg a
    hitelintézet által a (6) bekezdés szerinti tartalommal kiállított olyan igazolással, amelyből
    a tartós befektetésből származó jövedelem megállapítható.”

    Mit csináltam rosszul? Ráadásul így már kifutottam a 30 napból is, mert rohadt lassan válaszolnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák