Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz w-123 #597 üzenetére

    Szevasz

    Ez az !!! :C

    Én is valahogy így gondolom, hogy meg lehet oldani, csak ehez kell egy kis kihívás vágy és az hogy az illető ne csak a pénzt szeresse, hanem szeressen alkotni, újat alkotni, helyre hozni és aztán örömmel gyönyörködni a jól végzett munkájában ! :)

    No, sajnos ez hiányzik a mai szerelők legnagyobb részéből, semmi kedvük a melóhoz, semmi kihívás vágy, alkotás vágy, "csak legyek mihamarabb, minél könnyebben túl a melón és kapjak érte minél többet" és ezzel az igények ki is merültek !

    De kérdem én, hol marad az öröm, hogy "igen, ezt is meg tudtam csinálni ! "

    Az ilyen emberek nem alkotnak semmit az életben, nem is látom iagzán értelmét a munkájuknak, mivel még a saját melójukat sem becsülik, példa az én járágnyom is rá !!!

    Tegnap mikor megnézte a koma, meglepődött, hogy sziloplaszt, vagy miféle tömítővel is dolgozott a korábbi karoszszériás, az pedig ecetes és már eleve elkezdi tönkretenni a megcsinált részeket, aztán a nedvesség és az idő folytatja ! :(

    Azon túl enyhén eleve rizsdás lemezekből dolgozott és a belső részeket nem kezelte semmivel, legfeljebb kívülről, ahonnan látható volt.

    A horganyzott javító elemeket össze-vissza barkácsolta, belefúrt, kilyukasztotta és a hegesztéseket természetsen ott sem kezelte le !!! :( :(

    Így aztán hiába, bármilyen anyag, természetes, hogy elrohadt.

    És ami még a poén )bár számomra az egész nem az), hogy csak ott rohadt jelentősen, mondhatni teljesen el a járgány, ahol ennek a komának a keze-munkája volt !!! :(

    A többi helyen, ahol még eredeti, legfeljebb apróbb pöttyök, kisebb hólyagok fordulnak elő, amiket ha megpucolok és lekezelek, akkor még jó darabig nincs probléma !

    No, hát arra akartam mindezzel utalni, hogy az egy dolog, hogy kifizettem érte egy adag pénzt (gyakorlatilag a semmire), de az a másik dolgo, hogy a saját munkáját sem becsüli semmire és szarul csinálja meg.

    Nekem lesülne a bőr a képemről, ha a saját, szarul elvégzett munkámmal kellene szembesülnöm !!! :(

    Szóval a legnagyobb problémám az, hogy hiába gyüjtök össze és szánom rá a pénzt, nem tudom, hogy kivel csináltassam meg, aki elvállalja és rendesen, lelkiismeretesen is csinálja meg (nem kóklányol) ! :( :O

    Én kutatással foglalkozom, ha így csiánám a munkámat, mint ahogy a legtöbb mai szerelő (tisztelet a kivéteknek, legyenek minél többen) akkor az egy nagy rakás szart érne és tök fölösleges lenne, tehát tök fölöslegesen töltöttem volna vele az időmet, hülyeséget meg nem szeretek csinálni.

    Nah, nem panaszkodom többet, bocs mindenkitől.

    Üdv.:

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák