Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    Üdv mindenki!

    Digitális fényképezőgépet akarunk venni, és itt szeretnék segítséget kérni. Gyakran látogatom a PH-t, részben az itteniek tapasztalatára hagyatkozva pár dologban.
    - családi képek készítésére lenne használva
    - párom és én fényképezne vele
    - van családtag, aki több, mint 10 éve foglalkozik fotózással, utánaolvas, költ rá, gyakorolja, Nikon fronton mozog

    Vele beszélgettem a dologról hétvégén. Nem meggyőzőtt, csak segített rávilágítani arra, h a tükörreflexes világ nem arról szól, h megveszem a legdrágábbat, amire telik, és megvan a kulcs a jó képek világába, és ezért tenni nem kell.
    Igaza van, belátom a dolgot.
    Olyan gépet szeretnénk venni, ami adott áron a legjobb képeket készíti el, és a leghatékonyabb segítség a fotózásban - értem ez alatt azt, h idővel akár be is avatkozhatok, de mind fizikai tulajdonságaiból kifolyólag (objektív, blende - ezekről kissé homályos ismereteim vannak), mind alapértelmezett szoftveres beállításainak köszönhetően jó munkát végezzen.
    Remélem, nagyrészt érthető vagyok :)

    Többféle variáció van:
    - Nikon D3300, 18-55-ös objektívvel
    - valószínűbb, h az "élhetőbb" verzió: Nikon P7800, Canon G16

    Nem hiszem, h belefeccolnék annyi időt, energiát (mert nincs is), ami elég lenne arra, h jó "DSLR-es legyek".
    Amire áldozok, azt szeretném, h évekig kiszolgálja az igényeinket.
    És fontos lenne, h jó videókat is készítsen :)

    Köszönöm mindenkinek az építő jellegű, értelmes, észérvekkel alátámasztott hozzászólását, segítségét!

Új hozzászólás Aktív témák