Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    Üdv Mindenkinek,
    OLYMPUS SP-720UZ
    Panasonic DMC-LZ20
    Samsung WB100

    OLYMPUS SH-21
    Canon PowerShot SX150 IS

    Bogarásztam elmúlt napokban fórumot/review-kat, a fenti listát mazsoláztam ki magamnak.
    Szempontok:
    - tényleg nagyon max. 45-50E Ft
    - bridge/compact DE nem célom sehová továbblépni (se tükör, se plusz obi, semmi). Hobbi/nagyon alkalmi kattingató vagyok, de szeretem a szép, élénk színeket, éles képeket és ha le lehet kapni egy repülőt/madarat/növényt, az már nagyon remek
    (tehát egy egészséges zoom jól jönne, bár azt abszolút nem tudom, hogy van-e értelme a 20+ optikainak vagy csak parasztvakítás ebben a "minőségi" kategóriában)
    - nem cél, hogy ablaktalan börtöncellában is napfényes képet csináljon
    - nem akarok sem versenyagárt, sem szaladgáló pelenkást fényképezni; leginkább tájképek, természetfotók, nyaralások megörökítése a cél, időnként termékfotókkal kiegészítve
    - videó: az én ingerküszöböm nem olyan magas, mint sokaknak a neten. Láttam számos videót youtube-on, ami 720p volt min., arra már azt mondom, egész kellemes a legtöbb gépnél - nem vagyok filmes sem szakember, átlagos hétköznapi nem "műértő" gyalog vagyok a sakktáblán
    - előzőből adódóan CCD is jónak tűnik, persze úgy látom, hogy CMOS tudja inkább pl. a fHD-t (nem kritérium az fHD)
    - a Canon nem annyira tetszik, de annyi áradozást/ajánlást láttam (minőség), biztosan okkal
    - cimbora Pana fan, ő azt ajánlja
    - Samsung: az a benyomásom, hogy sok területbe vágják a fejszéjüket, szóba jöhet egyáltalán fényképezésben?
    - az árak többé-kevésbé a cél körül mozognak
    - a bridge-ek nagyobb mérete nem gond, alkatomból adódóan jobb is, mint a "pirinyó" mazsolák
    - fontos: SOSEM volt még fényképezőm (leszámítva a hagyományost gyerekkoromban), meg persze "telefonhumor" - így majdnem bármire azt mondom, hogy szebb a készített képe :-D
    - manuális fókuszt kiemelte cimbora, hogy néha hasznos (pl. állatkert, rács mögé csak manuállal tudott klattyolni, mert az automatika mindig a drótkerítésre fókuszált)

    Kérek szépen néhány véleményt - de nem a tükrös/profi gépen szocializálódottaktól.
    Mint mondtam, semmi profi nem lesz sem a felhasználásban sem a végeredményben.
    Én a Pana felé hajlanék, de könnyen befolyásolható vagyok :)
    Előre is köszönöm az építő kritikát/javaslatokat/véleményeket!
    Üdv,
    Peti

Új hozzászólás Aktív témák