Keresés

Aktív témák

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Mobil vásárlás előtt vagyok, és egy több mint 4 éves sonyericsson k750i-t szeretnék lecserélni. A 2 alternatíva: Sonyericsson xperia x8 vagy a Samsung Galaxy Ace. Nektek mi a véleményetek melyiket lenne érdemesebb megvenni?
    Én nagyon megszerettem a k750-im és ezért az x8-at néztem ki magamnak elsőre, de ahogy utána olvastam a dolognak nem tetszett h csak 2.1-es android van rajta, amivel nem tudom az appokat SD-re menteni, és nem is lesz frissebb. Ráadásul ahogy olvastam a kamerája is szarabb mint a k750i-nek, és mivel nincs digitális fényképezőgépem én a mobilomat használom fotózásra. (Amivel eddig elégedett is voltam.) Iletve h így első olvasatra eléggé meg kell buherálni a telefont, hogy egy főzött ROM-ot tudjál rá tenni és így tudj SD-re menteni. Azt meg nem akarom, hogy a telefonomból könyvtámasz legyen. Plusz még amiket a sonyericsson szervízről lehetett hallani... Hát nem is tudom...
    Így került a képbe az ACE.
    Egyébként tetszik a telefon nagyon, csak hát elég sok a negatívum. az X8 nekem 30e lenne, az Ace 45e. Egyébként 45-nél többet nem szánnék rá, és szintén legalább 3-4 évig szeretném használni az új telefont.

    Nektek mi a véleményetek? Melyiket érdemes megvenni? Vagy van valami más telefon amit érdemesebb lenne megvenni?

    Köszi

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek érdemes még Samsung Galaxy Ace-t venni vagy már nem? Most olvasom a híreket, hogy mit itélt eddig a hollandiai bíróság. Ha betiltják a telefon forgalmazását és gyártását gondolom akkor le állnak mindennel (szoftver frissítés stb.) Én meg telefont nem 2-3 hónapra szeretnék venni, hanem legalább 2-3 évre.

    Esetleg tudtok valamilyen alternatívát mondani akkor az Ace helyett? Kb. 45-50e-et szánok rá. Djuice-os vagyok és a Telenornál akarom megvenni a telefont.

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni: Samsung Galaxy Ace vs. HTC Wildfire S, és miért? Mind a kettöt nagyjából ugyan azon az áron tudnám megvenni 1-2e eltéréssel.

    Köszi!

  • Schuey

    tag

    válasz CHIPman #27617 üzenetére

    Én egyenlőre még nem gondolkodtam bennen, mivel Djuice-os vagyok és se a Telenornál, se a Djuice-nál nincsen még listán.

  • Schuey

    tag

    válasz donkadavid #27622 üzenetére

    Igen is meg nem is! A Djuice-t csak 26 év alattiak vehetik igénybe és ahogy nézem hiába vagyok már 2001 óta ennél a szolgáltatónál (és kb 6 éve djuice-os) és hiába vagyok másfél éve előfizetéses a djuice-nál ugyan az a telefont drágábban kapom meg, mint ha a telenornál veszem meg. Természetes megtehetem h a Telenornál veszem meg a telefont, de akkor tarifacsomagot kell váltanom. Azt meg nagyon nem akarok. Jó nekem az, ami van.

  • Schuey

    tag

    válasz angelp_ #27654 üzenetére

    Szia!

    Ez nem igaz, h nem fogják az ace-t gyártani! Csupán annyi h van egy kis perekedés az apple és a samsung közt. Erről itt olvashatsz:

    http://mobilarena.hu/hir/odacsapott_az_apple_europabol_kitiltottak_a_samsun.html

    Szóval csak a szoftveren kell egy kicsit módosítani és mehet minden tovább. Azt meg a Samsung úgyis megcsinálja.

    A frissítés az android rendszerre vonatkozik. Attól függ, h milyen telefont veszel és milyen android van rajta (2.1, 2.2, 2.3). Értelemszerűen, ha régebbi és van a telefonra frissítés, akkor tudod frissíteni. Ehhez általában valamilyen PC-s szoftver kell. A Sonyericsonnál PC Companion, a Samsungnál Kies (vagy ODIN), stb.

    Egyébként én is hasonló cioópőben járok és nagyon szemezgetek az Ace-el. (Jó kis telefon). Meg még mellette erősen gondolkodok az xperia mini, csak az a baj h a szolgátatómnál még nem lehet kapni.

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!

    Azt megtudnátok mondani, hogy meddig van az xperia minire szoftvertámogatás? Kíváncsi vagyok, hogy a sonyericsson meddig kívánja gondjátviselni a kicsikének. Vagy ezeket is magukra hagyja kb. 1 év után, mint az x8 at és az x10 miniket.

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérem! Remélem tudtok segíteni, mert most már egyre jobban elvagyok keseredve! Kb. 2 hónapja nézegem a telefonokat. Egy SE k750i-t szertnék lecserélni, mert nem lehet vele telefonálni (minden más tökéletesen működik rajta). Még nem találtam olyat, amelyik tökéletesen helyettesítené a mostani mobilomat. - Valószínűleg nem is fogok.

    Valamilyen szinten lehet h elégg nagyok az igényeim az általam belőtt árkategóriába, és nem tudok kompromisszumot kötni. Kb 40-45e-et szeretnék költeni rá max, és legalább 2-3 évig használnám. Minden funkcióját szeretném kihasználni a telefonnak (+ olyat keresek, amiben van egy 5MP-es autofókuszos, vakus kamera, mert nincs digitális fényképezőm). Én Djuice-os vagyok, és a telefont Telenor/Djuicenál venném meg számlásan, 3g-s mobilnettel, mert nincsen wifim.

    Először egy SE X8-ra gondoltam, de ahogy utána olvastam eléggé elszomorodtam (csak 2.1-es android és nem is lesz frissítés, + a kamera is egy nagy 0, nincs SD-re mentés 2.1-nél) - szóval ez kilőve.

    Néztem utána az Samsung Galaxy Ace-t (később visszatérek rá).
    HTC Wildfire S-t, de a fórumban azt olvastam, hogy elég sok hibája van. + nem nagyon tetszik a kinézete.
    Galaxy Gio - Nincs vaku, plusz nem is néz ki valami jól.
    Xperia mini - tetszene, de nem kapható a Telenor/Djuice-nál. Kérdéses a kijelző mérete. Bár ugyanakkora, mint az x8-é és az méretileg tökéletes volt, de valahogy a mini kicsinek tűnik a kezemben (ha méretben szinte ugyan akkora mint az x10 mini, - ,mert olyat már fogtam) + kb 55e függetlenül.

    Végül az Ace:
    Kinézetre, tudásra tetszik. A mérete neki is kérdéses (hogy fér el a zsebemben, mert nem túl sűrűn hordok táskát magammal). (A fórumon azt mondák h elfér.)
    Olvastam olyat is h van, akinek egy fél napig bírja csak ki az aksi. - nem akarok egy ilyenbe telefonba belenyúlni (jó lenne, ha legalább 2 napot kibírna az telefon aksija).
    Kérdés a megbízhatóság, mivel nem fél évig szeretném használni. (Egyszer volt egy E700-am, amit csak fél évig tudtam használni).
    Jó lenne ha véletlenül leejtem nem törne darabokra - tudom, arra ott a Defy, de olyat nem akarom. (Ált. évente 1-2x véletlenül elszoktam dobni a telefomjaimat. A k750i jól bírta a strapát)

    Szóval elég bonyolult vagyok, és nehezen kötök kompromisszumokat. Nagyon hajlok az Ace felé, csak egy kicsit bizonytalan vagyok. Így tőletek kérnék segítséget és tanácsokat.
    Ha gondoljátok akkor akár privátba is írhattok.

    A válaszokat előre is Köszönöm Szépen! :)

    Ui: Bocsi a kisregényért!

  • Schuey

    tag

    válasz Tais #27818 üzenetére

    Melyikre gondolsz?

    Én alapból Djuice-os vagyok már vagy 5 éve egyébként.

    [ Szerkesztve ]

  • Schuey

    tag

    Hali!

    Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de ezek arra irányultak, hogy hol vegyem meg a telefont. Én meg arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek a 27817-as hszben taglaltakról. Illetve, hogy az általam meghatározott árkategórán belül melyik telefon az, amelyik a legjobban tudná pótolni az SE k750i-met. Illetve, hogy mi a véleményetek a Samsung Galaxy Ace-ről, mert nagyon a felé kacsintgatok.

    Szóval örülnék neki, ha segítenétek nemek dönteni, hogy milyen telefont vegyek és válaszolnátok a erre, illetve a 27817-es hszem-re ide vagy akár privibe.

    Köszi

  • Schuey

    tag

    válasz molnarpeter #27859 üzenetére

    Szia!

    Nem nagyon ismerem a Motorolákat. Tudom, h a Google megvette a céget és így lehet hogy még előnyös is lenne, de se a Telenornál, se a Djuice-nál nincs, függetlenül meg 56e. Az meg már egy kicsit túllépte az erre szánt keretet. Szóval nem nagyon szeretnék Defyt venni.

    Ez lesz az első andridos és első okostelefonom is. És kezdőként nem akarok túl drága készülékbe belefektetni. Azért mondtam, hogy max 50e

  • Schuey

    tag

    válasz aggleány #27867 üzenetére

    Szia!

    Csak arról van szó, hogy nem tudom, hogy hogyan fér el a zsebemben az Ace, mert nagynak nem akkora, mint egy SGS II, csak még nem volt szerencsém kipróbálni (csak kirakatban láttam) és a k750im-nél, meg nagyobb. De az Ace fórumában meg azt mondták, hogy elfér. Persze ez zsebfüggő is, mert von olyan nadrágom is, amiből még a k750i is kipotyog, ha úgy ülök (Pl. autóban, vezetés közben eléggé kellemes keresgetni.)

    Az Xperia Mini meg tetszik nagyon. Eredetileg egy X8 volt az álmom,de letettem róla a kamera miatt, meg küzdeni kellett volna vele rendesen h lehessen SD-re menteni, vagy főzött ROM-felrakni. De ezt te is tudod. :) (Végigolvastam az egész x8 fórumot). És a Mini lenne, ami a legjobban hajaz az x8-ra.
    A Minit meg sajnos csak függetlenül tudnám megvenni kb 55-60e-ért, mert a Telenor/Djuice nem árulja. Az meg így nekem sok. Pedig nagyon tetszik. Várni meg már nem nagyom akarok, mert ígyis 3 hónapja már csak telefonokat nézegetek. Meg egy kicsit tartok a kezdő szériáktól, hiszen ilyenkor még tele lehetnek gyermekbetegségekkel (lásd mini pro).

  • Schuey

    tag

    Hali!

    Ha megváltoztatom a Gmail fiókom jelszavát, akkor az Android Marketre újra be kell jelentkezenem? Vagy mi van ilyenkor? Ugyanúgy tudok letölteni appokat és használni a marketet?

    Köszi

  • Schuey

    tag

    válasz Picicicus #29027 üzenetére

    Szia!

    Én úgy tudom, hogy egyes szolgáltatók kártyafüggetlen készüléket is árulnak. Legalábbis nálam a Telenoros üzletben árulnak azt is. Nem sok értelme, mert a listájukon a telók többsége az megegyezik a szolgáltatói listában találtakkal. De akad néhány olyan is, amit a szolgáltató nem árul, de ők függetlenül igen. Ha tudsz akkor ez után érdeklődj utána. Hátha van már xperia min így a vodánál.

    (Egyébként én most készülök egy galaxy ace-t venni a Telenornál. Tetszik az xperia mini is, csak attól félek, hogy kicsi. A méretfotó (tmobile honlapon) azt mutatta, hogy pontosan akkora, mint egy bankkártya. Az meg szerintem egy kicsit kicsi ahhoz, hogy netezz vagy filmet nézz rajta. Szóval én inkább az Ace-re szavaznék.)

  • Schuey

    tag

    válasz komzs #29536 üzenetére

    Hali!

    Én egy hete vettem meg az Ace-t. Egész jó képeket csinál. Persze nem minden kép sikeredik jóra, de csináltam már 10MP-es Panasonic fényképezővel is szar képeket. Na meg persze a szokásos: egy mobil által készített fotót ne hasonlíts össze egy fényképezőgéppel készítettel. Én csak ajánlani tudom az Ace-t, ha annyit szánsz a telefonra. Nekem bejött!

    Ez segíthet neked!

  • Schuey

    tag

    válasz bul07 #32098 üzenetére

    Hali!

    Nekem Ace-m van kb 2 hónapja. Az eddigi tapasztalatok alapján eléggé stabil a rendszer. Most pontosan nem tudom megmondani, de kb kicsivel több mint 1000 órája megy bekapcsolva mindenféle fagyás nélkül. Nekem egyszerű mezei felhasználónak az alap gyári rom tökéletesen elég és a telefon is elég gyors (a Quadrant 1040-es értéket dobott ki). Előfordul, hogy néha akad egy kicsit, de nem jellemző.

    Az akku nekem általában 2 napot ki szokott bírni (ha nem netezek rajta sokat akkor 3-at is). Játszani nem túl sűrűn szoktam rajta, de amit tudok az az, h az Angry Birds az eléggé fogyasztja az akksit szal akkor csak 1 napot bír ki.

    Hibák:
    - kicsit lassú a képernyőfeléledés (már ha hibának számít, mert engem nem zavar)
    - telfonálás után szintén ez tapasztalható (itt már egy kicsit jobban zavar, de megoldhetó h a bekapcs gombbal tedd le a hívásokat)
    - SOD (fekete képenyő, amit csak restarttal tudsz eltüntetni (bekacs gombot nyomod 8 mp-ig vagy akksit ki meg vissza) ha elhagyod a wifi vagy bluetooth hatókörét (nekem még 1x sem jött elő, mivel ha befejezem a netezést kikapcsolom a wfit (minke szívja az akksit ha nem használom) egyébként van a probléma megoldására app)
    - egyesek arra panaszkodnak, hogy telefonálásnál nem mindíg értik rendesen a másik felet, mert recseg, vagy csak minden 2. szavukat értik (nálam ilyen hiba nem volt eddig, tökéletesen lehet vele beszélgetni)

    Szóval összességében nekem nagyon tetszik és ha most kellene döntenem most is ACE-t vennék! :K

    Remélem sikerült segítenem a döntés meghozásában. (Ha van még kérdés akkor írhatsz nekem is!)

  • Schuey

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Holnap telefont akarok vásárolni. Egy ideje már nézelődök, de érdekelne a ti véleményetek is, hogy melyiket lenne érdemes vásárolni. Az egészre 30-40 ezret szánnék. A Telefont a Telenor/Djuice-nál venném számlásan (vagy kártyásan) és 3-4000 Ft-nál nagyobb havidíjas csomagot nem akarok.

    Mindenképpen androidos okostelefon érdekel. Olyan, ami normális képeket készít, (LED-es vaku nem hátrány), lehetőleg gyors legyen, rádió legyen benne. Férfinak lesz, úgyhogy nem tudom, hogy milyen kijelző méretet lenne célszerű választani, de szerintem max 4".

    Természetes, hogy minden tulajdonsága minél jobb legyen, csak hát az árkategória ezt erősen befolyásolja, amivel tisztában is vagyok. De nem akarok valami elavult vacakba belefutni.

    Ami még fontos, hogy a szerviz az normális legyen és ne szívózzon mindenféle apróságon.

    Szerintetek milyen telefont lenne érdemes választani?

    Köszönöm szépen a segítségeteket!

Aktív témák