Új hozzászólás Aktív témák

  • kisi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gondban vagyok!

    Pár napja kaptam egy e-mailt, ami a spamban landolt. A lényege az volt, hogy valaki telepített a gépemre egy keyloggert, vagy valami hasonlót. A többi a szokásos fenyegetőzés, hogy fizessek x ezer dollárt, különben elküldi minden ismerősömnek a webkamerám képét, amin ki tudja miket csinálok p*****o oldalak nézegetése közben. Igaz, nincs webkamerám, és nem nézegetek olyan oldalakat, főleg nem egy munkára használt gépről, szóval a levél törlődött a spammal együtt.
    Ami viszont határozottan aggasztó, az az, hogy a levél fejlécében kiírta az aktuálisan használt Gmail fiókomnak a JELSZAVÁT. Tehát, valahogyan megszerezték. Azonnal változtattam a jelszón, illetve víruskeresővel (AVG antivírus free)csináltam egy teljes ellenőrzést, ami nem talált semmit.
    Ezután Malwarebytes triál verziójával is, az sem talált semmit.
    Szerintetek hogyan tovább?
    A várok, és remélem, hogy nem törik fel a g mail fiókot nem jó, lévén ez a mailcím amit vásárlásokkor, üzleti dolgokra, és a paypal, transferwise tranzakciókra is használok.
    A gépen nem fut tört verziójú program, nem lehetett crak, warez, stb, a win 10 is legális, rendesen aktivált..

Új hozzászólás Aktív témák