Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Egon #446 üzenetére

    A témához szólván.
    A melegek házasságát nem ellenzem. Felőlem nyugodtan engedélyezhetik. Mondjuk a felhozott érvek jó része (pl. örökösödés) megoldható másképp, egyszerűen (végrendelkezzenek, vazze), de ezzel együtt is úgy gondolom, tényleg jár nekik. Az egyházi esküvő engedélyezése ellenben az egyház belügye. Gyerek örökbe fogadását nem támogatom (úgy gondolom, az elsődleges családmodell mint minta, nagyobb hatással van a gyerekre, mint sokan gondolják, és a homoszexualitás a társadalom szemszöéből nézvést igenis deviancia).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • rdi

    veterán

    válasz Egon #446 üzenetére

    Jogos a bőgés! :)
    Az 5. pontbál szerintem nem a liberális lóláb lóg ki, hanem a technokratáé. Ennyi szerintem világosan kiolvasható belőle.
    Maradjunk annyiban, hogy egészen sok hasonló ''technokrata'' törvényünk van, például az alkotmány. :)), vagy az adótörvények. + van egy igen kitűnő technokrata államfőnk is :D
    Egyébként valóban úgy gondolom, kövezzél meg érte, hogy nem lehet minden kérdésben a nép bölcsességében bízni.
    Egy kisebbség védelme esetén egyébként sem fordulhatsz ahhoz a többséghez amelyik elnyomja őket.
    Például egy ilyen esetben Amerikában a négerek még mindig a hátsó üléseken ülhetnének csak le, Magyarországon a romák rezervátumokban élnének, és a nőknek nem lenne szavazati joguk.

    Viszont nyilván figyelembe kell venni a társadalom egy nagy részének ellenérzéseit.
    Ezért a helyes megoldás a vita. Ezért helyes olyan törvénykezés, amely az alapvető emberi jogokon alapul, konzekvens, ugyanakkor pragmatikus.

    Mások: a gyermekek örökbefogadásával kapcsolatban nekem mindig Terry Black jut eszembe. Érdekes módon, akkor a társadalom többsége elfogadta és támogatta az örökbefogadást.

    Fej! Tor! Potroh!

  • válasz Egon #470 üzenetére

    engem nyugodtan örökbe fogadhatna mongyuk egy 25-30 éves leszbikus házaspár :U :DDD nagy cicikkel persze :DD


    [Szerkesztve]

  • dabadab

    titán

    válasz Egon #470 üzenetére

    ''Nem tudom Izrael mennyire demokratikus ország, de rémlik valami, [...] mintha elmaradt volna''

    Komoly kiindulasi pontok :)

    Egyebkent Izrael alapjaban veve demokratikus allam, de - ebbol a szempontbol - ket problemajuk van: egyreszt a vallasi fanatikusanak is nevezheto ultra-ortodoxok, masreszt meg a nacionalistak (akiknek remek taptalajul szolgal a palesztin konfliktus (aminek remek taptalajul szolgal a nacionalistak tevekenysege)) (mondjuk a ket csoport (ortodoxok es nacionalistak) kozott eleg nagy az atfedes).

    Nem teljesen ertem, hogy mire menne ki a gondolatmeneted: nem hiszem, hogy Mo. szamara Izrael kulonosebben peldakepul szolgalna (pedig par dologban szolgalhatna), valamint az se teljesen vilagos, hogy mi lenne a meglepo abban, hogy antidemokratikus es a szolasszabadsagot serto lepest antidemokratikusnak es a szolasszabadsagot sertonek neveznek (ahogy tettek azt egyebkent Izraelben is).

    FehérHolló: :D :R

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #739 üzenetére

    Nem egészen értelek, illetve az analógiádat nem.

    Ha egy szál kukiban mászkálsz a körúton, az törvényt sért - ha két azonos nemű élettársi kapcsolatban él, az nem sért törvényt, csak éppen a kapcoslódó jogok nem lesznek törvénybe foglalva.

    Vagy arra célzol, hogy két azonos nemű együttélése pontosan olyan szintű provokáció, mint egy szl kukiban mászkálni a körúton? Merthogy előbbit nem tiltja éppenséggel semmilyen törvény, vagy szabályozás, míg az utóbbit igen.

    A különbség annyi, hogy a nem tiltás mellé az elkső esetet az ember személyiségi jogainak tiszteletben tartásaként célszerű volna törvényileg a különböző neműek házassági kapcsolatához hasonló, illetve azzal azonos privilégiumokkal felruházni.

    Igen, jelenleg a törvényi szabályozás ezt nem teszi meg. 100 éve a nők szavazati jogát sem engedte meg a törvény, mégis indult polgári kezdeményezés ennek elérésére. Vagy 50 évvel ezelőtt az USA-ban a feketék jogaiért indult hasonló pogári kezdeményezés, az is sikeres volt. Az idők változnak. Ha egy új kezdeményezés kellő társadalmi támogatottságot kap, akkor annak szellemében érdemes a törvényi szabályozást újragondolni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • bambano

    titán

    válasz Egon #746 üzenetére

    A 60-as, 70-es évek társadalmi konvenciói szerint egy mai emo-st ronggyá vertek volna a rendőrök. Kicsit régebbre visszamenve meg alágyújtottak volna.
    De mondhatok más példát is: aki kitalálta az elektromos áramot, arra is ferdén néztek az elején. Most meg nem győzik visszafogni a fogyasztókat a szolgáltatók..

    Szerencsére a társadalmi konvenciók változnak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #746 üzenetére

    Nem is tudom, az itt felsorolt országok listája alapján azért azt kell mondanom, hogy elég széles körben elfogadottá vált már a melegek együttélése: [link]. Egyébként el kell ismernem, nem tudtam azt sem, hogy Magyarországon az élettársi kapcsolat szabályai vonatkoznak az élettársi kapcsolatban együtt élő azonos neműekre.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Egon #751 üzenetére

    Csináljunk szavazást! :) Megkérdeztem az asszonyt is: a házasságot támogatja, az örökbefogadást nem (hozzátette a szokásos aggályt, hogy egy szerető meleg családban felnőtt gyerek lehet hogy ''jobban jár'' mintha maradt volna a nyomorban az alkesz szülőkkel (Terry Black). De ezzel együtt is nemet mondott. Azt kell mondjam, hogy igaza van: nagyon nem egyszerű ez a kérdés. Asszem ebben minden józanul gondolkodó ember egyetért).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #750 üzenetére

    Egyrészt arra semmiféle bizonyíték nincs, hogy káros lenne az említett felállás, de folyamatosan vizsgálják nálunk hozzáértőbb emberek, akiknek a sokéves kutatómunkájában hajlamos vagyok megbízni.

    Másrészt tanultam ugyan fejlődéspszichológiát pár féléven keresztül, de az általad említett összefüggést a transzvesztita-nevelés tekintetében nem hallottam. Igaz ugyan, hogy fordítva működik a dolog, több erre irányuló kísérlet is bizonyította, hogy a domináns szülő példája ragads - azaz apás lányokból valószínűbb, hogy fiús lány lesz (több, általában férfiaknak tulajdonított sztereotíp tulajdonsággal, mint pl technikai érdeklődés, sportokban aktívabb részvétel, nagyobb hajlam az agresszióra, kompetitívebb attitűd), és anyás fiúkból nőiesebb férfi (emocionálisabb, empatikusabb, érzékenyebb, intuitívabb az átlagos férfinál). De ez a szexuális irányultságot bizonyítottan nem változtatta meg, csak a tanult magatartásformákat befolyásolta. Hasonló tapasztalatokat gyűjtöttek a gyermeküket egyedül nevelő szülők gyermekei esetében. Bevallom, nem ismerem a kutatások eredményeit az azonos nemű szülőkkel végzett kísérletek kapcsán, de valószínűnek tartom, hogy komoly változás a fentiekhez képest nem várható.

    Mindemellett ebben a topikban mindez kicsit off jelen pillanatban, hiszen pillanatnyilag a homoszexuális párok a saját gyermeküket teljesen törvényesen nevelhetik ugyan (nem is tartanám jó ötletnek ezért elszakítani a gyermeket az akár egyetlen szülőjétől), örökbefogadásról viszont szó sincs.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • ToRR3nt3

    senior tag

    válasz Egon #750 üzenetére

    Én is ettől félek. Először ''csak'' házasság engedélyezése, utána örökbefogadás engedélyezése. Na az lenne a perverzió netovábbja...
    Tényleg, vajon a békében-szerelemben élő melegek hány %-a akarhat papíron is házasságban élni? Kutatott e már a témában a harcos meleg szervezetek akármelyike is?

    ...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

  • dabadab

    titán

    válasz Egon #750 üzenetére

    ''elég sok _transzvesztitáról_ olvastam anno''

    Gondolom nem teljesen lenyegtelen a kulonbseg: hol olvastad? (Ugyanis - talan ertheto modon - a Kiskegyed meg egy pszichiatriai publikacio mas-mas sullyal esik a latba.)

    Egyebkent meg az iment linkeltem az APA hivatalos allasfoglalasat, ami - konkret kutatasokra tamaszkodva - eppenseggel ellentmond az elkepzeleseidnek.

    ''próbáljuk meg, aztán ha nem jó, majd betiltjuk''

    De, egy normalis liberalis demokracia pont igy mukodik, a default nem a ''tilos'', hanem a ''szabad'', es az allami beavatkozast (minden teren) komolyan meg kell indokolni, nem eleg az, hogy ''mert csak''.


    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #751 üzenetére

    Azért ha megengeded a váasztást, inkább azon országok valamelyikében szeretnék élni, ahol a homoszexuális párok együttélését nemhogy nem büntetik, de támogatják, és nem szívesen lennék azon országok állampolgára, ahol ilyesmiért halálbüntetést osztogatnak. Sőt, megkockáztatom a kijelentést, hogy ezzel a magyar állampolgárok jelentős többsége egyetértene velem - feltételezem, te is.

    A diszkrét homofóbiádat osztom, nem tartom magam képesnek arra, hogy gyengéd fizikai kontaktusba kelljen lépnem egy férifitársammal, de felőlem otthona magányában akár az azonos nemű párjával is mindenki nyugodtan élheti a maga életét, és hajlandó vagyok ehhez regisztrált párkapcsolati feltételek biztiosításához hozzájárulni. Ha néposzavazásos kérdés lenne, az örökbefogadást ezzel együtt én sem támogatnám addig, amíg heteroszexuális pároknak is éveket kell várniuk egy-egy örökbe adható gyermekre.

    Ennyit a személyes érintettségemről.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • ToRR3nt3

    senior tag

    válasz Egon #760 üzenetére

    Az örökösödés meg a rendelkezés más papírokkal is elintézhető, tehát ez nem ok. Vsz inkább arról lehet szó, ahogy azt korábban az 1ik fórumtársunk írta, h ez az ''elismerés egyik formája lenne''. Ez vsz nem teljesen igaz, mindig lesznek emberek akik gyűlölni fogják őket, hiába lesz jogilag is támogatva a meleg szerelem, attól, h lesz meleg házasság nem fog csökkenni a homofóbok aránya, sőt.

    ...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #767 üzenetére

    Oké, akkor megismétlem én is másképp: itt, Magyarországon, sokkal kevésbé érdekel, hogy mi Chi-Luan-Szin (Kínai Népi Demokratikus Köztársaság), vagy Hasszen Abdullahman (Szaúd-Arábia), vagy akár Mbziebn Musstasha (Kongó) elképzelése a melegházasságról, mint az, hogy hogyan vélekedik John Smith (Egyesül Királyság), Jürgen Koch (Németország), vagy Sebastian el Guadallo (Spanyolország), lévén adott népek fiai sokkal közelebb állnak a mi kultúrkörünkhöz, hovatovább egy nemzetszövetségbe tartozunk.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • dabadab

    titán

    válasz Egon #763 üzenetére

    1. TB attol, hogy rola van szo, meg nem lesz feltetlenul a legmegbizhatobb szakerto: a szemelyiseg alakulasa nem trivialis tema, siman tevedhet barki, foleg az, aki nem tul felkeszult. Mindezen tul, hogy a regi mondast idezzem: ''the plural of anecdote is not data''.

    2. Az anarchia meg a liberalizmus kozott van egy jelentos kulonbseg: a kozponti hatalom. Egyebkent meg a klasszikus liberalis alapelvek lefektetoi sokat tudnanak regelni arrol, hogy milyen vacak dolog is az, amikor a hatalom mindenfele kontroll nelkul gyakorltatik (a Fuggetlensegi Nyilatkozatban pl eleg sokat irnak errol).

    3. En csak azt latom, hogy van itt egy csomo ember, akit nemileg frusztral az, hogy a zsigeri erveleset meg kellene probalnia vmennyire racionalis modon eloadnia, de ez nem megy neki - igy aztan a gyengek vegso menedekebe, a verbalis agresszioba menekulnek.

    DRM is theft

  • ToRR3nt3

    senior tag

    válasz Egon #770 üzenetére

    És akkor teszem azt előjönnének azzalh akkor mé nem adoptálhatnak gyereket, ha már házasok/regisztrált élettársi kapcsolatban vannak? Miért 2. rendűek ők? Vsz kibaszás lenne egy gyerekkel.

    ...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

Új hozzászólás Aktív témák