Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz rdi #416 üzenetére

    Hehehe, az 5. pontnál kilóg a lóláb: igaza van Divot-nak a hazai liberálisok minősítésével kapcsolatban. Demokráciában élünk, kicsi huszár (tudod: a többség akarata), és ez nemcsak akkor kellene figyelembe, amikor nektek tetsző dolgokat kell átverni a törvényhozáson.
    Vagy pedig: alacsony a kötelező sorkatonaság társadalmi támogatottsága? Állítsuk vissza, legyen min. 5 évig kötelező! Minél jobban köpködi a nép, annál hosszabb időre legyen kötelező!!
    Még szerencse, hogy nem a népszerűségi lista legalján található politikus lesz automatikusan a miniszterelnök, hiszen ''Ha alacsony az elfogadottság, akkor arra adekvát válasz lehet az elfogadottság növelését célzó tevékenység, törvénykezés.''
    LOL.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Egon #446 üzenetére

    A témához szólván.
    A melegek házasságát nem ellenzem. Felőlem nyugodtan engedélyezhetik. Mondjuk a felhozott érvek jó része (pl. örökösödés) megoldható másképp, egyszerűen (végrendelkezzenek, vazze), de ezzel együtt is úgy gondolom, tényleg jár nekik. Az egyházi esküvő engedélyezése ellenben az egyház belügye. Gyerek örökbe fogadását nem támogatom (úgy gondolom, az elsődleges családmodell mint minta, nagyobb hatással van a gyerekre, mint sokan gondolják, és a homoszexualitás a társadalom szemszöéből nézvést igenis deviancia).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz rdi #457 üzenetére

    Így már korrekt.
    Amikor Terry Black fogadott örökbe, személy szerint azt sem helyeselltem. Persze ahonnan ''jött'' az a szerencsétlen gyerek (ahol lenne az örökbefogadás nélkül), az sem jó, ez kétségtelen. Nehéz kérdés, az biztos.
    A vita szerintem is előbbre vihet (feltéve ha konstruktív). Ha a társadalom nagy részének ellenérzéseit jelen esetben figyelembe vesszük, akkor vagy marad minden úgy, ahogy van, vagy csak kicsi lépésekkel haladva (már ha ez haladás... :P) lehet elindulni. Első lépésben engedélyezni a melegházasságot (próbajelleggel?), aztán várni a reakciókat.
    OFFABB
    Nem tudom Izrael mennyire demokratikus ország, de rémlik valami, hogy az ottani szélsőséges ortodoxok miatt mintha elmaradt volna nemrégiben ott egy melegfelvonulás. Kíváncsi lennék, ha kis hazánkban, az ortodox katolikus hívők hiúsítottak volna meg hasonló módon (tetlegesség stb.) egy hasonló rendezvényt, mennyire hangos vonyítás lenne az emberi jogok sárba tiprása miatt, a világon egyedülállóan rasszfasiszta-mindenfóbiás országnak kikiáltva Mo-ot... :U
    /OFFABB

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz je_ki #629 üzenetére

    ''''Ezzel viszont olyan jogot adnak sok embernek, mely sok embert sérthet, hiszen egy nem melegnek sértő lehet, ha jogot kap házasságra a saját nemével.''

    ez idejétmúlt dolog. Engem sért, hogy valaki festi a haját. Tök gusztustalan! Ne lehessen hajfestéket kapni! Szerinted ez így frankó?''

    Ok. Hol a határ? Valahol meg kell húzni. Én szeretnék ilyen dögmelegben tök pucéron, egy szál kukiban sétálgatni a körúton. Milyen már, hogy a kötsög törvények tiltják, és ha megtenném, bevinne a zsaru közszemérem-sértés vádjával. Szerinted ez így frankó?

    OFF

    Lassan átveszem dabadab stílusát

    ON

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz parandroid #742 üzenetére

    Arra célzok, hogy vannak társadalmi konvenciók, íratlan szabályok stb. A jogszabályok egy részében ez megjelenik. Ezek persze lassan változnak. Írták a hajfestést, mint szélsőséges példát, én felhoztam egy példát a másik szélsőségből (azaz a ''mindent szabad'' nézőpontból - ami egyenlő az anarchiával). Úgy gondolom, a homoszexualitás megítélése társadalmi szinten még messze nem olyan ''toleráns'' nálunk, mint amit feltételezel (ha úgy tetszik, túl sok a homofób).
    Félreértés ne essék: ahogy korábban is írtam, én nem ellenzem a polgári házasságot két azonos nemű között. Pusztán a fenti érveléssel nem értek egyet (az érvelést megfordítva pontosan az én példámat kapod).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Lépjünk tovább: örökbefogadás.
    Ahogy egy korábbi topicban írtam, elég sok _transzvesztitáról_ olvastam anno, hogy anyuci tulajdonképpen lányt akart, lányruhában járatta kiskorában - és mit ád az ég: transzvi lett belőle... :U Ebből kiindulva, úgy tűnik, a nevelésnek igenis nagy szerepe lehet a nemi identitás kialakulásában. Márpedig a szülői példamutatás igenis a nevelés jelentős része.
    Igen visszás érvelésnek tartom azt is, hogy akik ellenzik a homo (leszbi) párok örökbefogadását, azok bizonyítsák az esetleges káros hatásokat. LOL. A törvényhozás nem úgy működik, hogy ''próbáljuk meg, aztán ha nem jó, majd betiltjuk''. Amíg nem elhanyagolható mértékben áll fenn a kockázat, hogy egy azonos nemű házaspár örökbefogadott gyermeke szintén a saját neméhez fog vonzódni (a nevelői példája nyomán), és ezáltal a _társadalom szempontjából_ deviáns egyénné válik, addig vétek lenne ezt megengedni. Szerintem.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz parandroid #749 üzenetére

    Szerintem ez egy picit bonyolultabb. Egyrészt ha jól megnézed, kb. 5 országban engedélyezett a házasság (ugyanennyi országban meg halálbüntetéssel sújtják), kb. egy tucatnyiban a regisztrált kapcsolat dívik. A legtöbb helyen _nem büntetik_. Azért ez messze nem azt jelenti, hogy elfogadott, inkább _megtűrt_. Ahol engedélyezett a kapcsolat vmilyen formája, ott is sokan sztem rálegyintettek: annyira nem zavarja őket, hogy ezért tiltakozzanak, de nem is özönlöttek az utcára örömükben, amikor engedélyezték.
    De lehet hogy baromi nagyot tévedek.
    Egyébként saját magamat az ''enyhén homofób'' kategóriába sorolom. Ha az utcán látok két smároló férfit, némileg émelygek... :U Az biztos, hogy ez nem szülői nevelés kérdése: egyik felmenőmtől sem hallottam soha ''buzizást'', hovatovább azt sem tudom, mi a véleményük a kérdésről (mivel nem kommentálták). Anyám a múltkor annyit mondott, hogy annyi egyéb javítani-szabályozni való van ebben az országban, inkább azzal foglalkoznának. Ebben is van valami.

    Szerk.: kptatjuk itt a billentyűzetet jórészt feleslegesen, a svájci órák topicban meg (hogy stílszerű legyek) szexuáltok órát ajánlani nekem... :( ;] :)

    [Szerkesztve]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Egon #751 üzenetére

    Csináljunk szavazást! :) Megkérdeztem az asszonyt is: a házasságot támogatja, az örökbefogadást nem (hozzátette a szokásos aggályt, hogy egy szerető meleg családban felnőtt gyerek lehet hogy ''jobban jár'' mintha maradt volna a nyomorban az alkesz szülőkkel (Terry Black). De ezzel együtt is nemet mondott. Azt kell mondjam, hogy igaza van: nagyon nem egyszerű ez a kérdés. Asszem ebben minden józanul gondolkodó ember egyetért).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz parandroid #755 üzenetére

    ''Mindemellett ebben a topikban mindez kicsit off jelen pillanatban, hiszen pillanatnyilag a homoszexuális párok a saját gyermeküket teljesen törvényesen nevelhetik ugyan (nem is tartanám jó ötletnek ezért elszakítani a gyermeket az akár egyetlen szülőjétől), örökbefogadásról viszont szó sincs. ''

    Valaki említette az örökbefogadást is, az első hozzászólásomban is foglalkoztam a kérdéssel. De ha ez off (azt hittem, csak pillanatnyilag sikkadt el, de ezek szerint figyelmetlenül olvastam), akkor természetesen abbafejezem az ezzel kapcsolatos fejtegetésemet.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ToRR3nt3 #757 üzenetére

    ''Tényleg, vajon a békében-szerelemben élő melegek hány %-a akarhat papíron is házasságban élni? Kutatott e már a témában a harcos meleg szervezetek akármelyike is?''
    Úgy gondolom, az igény a nagy százalékuknál létezik. Nem az örökösödés meg a rendelkezési jog miatt, ez szvsz inkább csak magyarázkodás, a ''hivatalos álláspont''. Igazság szerint megértem őket.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #758 üzenetére

    Bocs, ha a Terry Black a Kiskegyedben nyilatkozza azt _saját magáról_, hogy anyuci miatt lett az, ami (direkt sarkítok), és később nem kér cáfolatot, hajlamos vagyok elhinni, függetlenül a forrás ''irodalmi értékétől''... :U

    ''De, egy normalis liberalis demokracia pont igy mukodik, a default nem a ''tilos'', hanem a ''szabad'', es az allami beavatkozast (minden teren) komolyan meg kell indokolni, nem eleg az, hogy ''mert csak''.''

    Baromira nem vonzó kilátás az _anarchia_, mivel ez már csak egy pici lépés attól, amit felvázolsz.
    A továbbiakban légyszíves kímélj meg a véleményedtől (sokakkal egyetemben, nekem is jelentősen tele van a tütüm veled. Ha tucatnyian mondják, hogy részeg vagy, feküdj le aludni).

    [Szerkesztve]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz parandroid #759 üzenetére

    ''Azért ha megengeded a váasztást, inkább azon országok valamelyikében szeretnék élni, ahol a homoszexuális párok együttélését nemhogy nem büntetik, de támogatják, és nem szívesen lennék azon országok állampolgára, ahol ilyesmiért halálbüntetést osztogatnak.''

    Persze-persze-persze, de én nem erről beszéltem. Pusztán azt mondtam, hogy a térképből nekem nem az jön le, hogy annyiba baromira toleránsak lennének a népek a kérdéssel szemben _globálisan_. Majdnem ugyanannyi helyen tiltják vmilyen formában, mint amennyi heylen engedélyezik, a legtöbb helyen meg _megtűrik_. Azért ez szvsz nem tolerancia. (Már ha az adott ország törvénykezése fedi az állampolgárainak véleményét ezügyben.)

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ToRR3nt3 #764 üzenetére

    Lehet, viszont ha úgy tetszik, az állam elismeri a kapcsolatukat. Simán el tudom képzelni, hogy ez sokat jelent nekik.
    Hülye példa, de ha pl. a GDF nem adna államilag elismert diplomát, és ott végeznél, majd utólag elismernék államilag is, biztos jólesne - függetlenül attól, hogy ugyanannyian fikáznák magánemberként (okkal vagy ok nélkül) az ott folyó képzést (zömében olyanok, akik sem az iskola kilométeres körzetében nem jártak soha, és még a személyes ismeretségükben sincs egyetlen GDF-es sem).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz parandroid #772 üzenetére

    Jogos, viszont had említsem meg, hogy a térkép nem naprakész: a velünk (sokak szerint ott a ''határ'') egy kultúrkörbe tartozó Lettországban _tiltják_, ráadásul az _alkotmányban_... :U
    Ráadásul _szerintem_ a támogató réteg sokkal aktívabb, jobban hallatja a hangját, mint a ''passzívan tűrő'' réteg (aki nem tolerálja a kérdést, de ennek a véleményének nem ad hallhatóan hangot, mivel különösebben nem kérdezik (pl. nincs belőle népszavazás), illetve annyira nem érdekli a dolog, hogy foglalkozzon vele). Ez utóbbiak viszont _szerintem_ sokkal többen vannak.
    Úgy gondolom, túlragoztuk a térképkérdést, részermről abbafejezném.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ToRR3nt3 #775 üzenetére

    Igen, lehet hogy ''kinyílna a csipájuk''. Elképzelhetőnek tartom.
    Viszont úgy gondolom, a két kérdést élesen ketté lehet választani: az egyik engedélyezése nem vonja feltétlenül maga után a másikat is (legalábbis erősen remélem, lévén, hogy én sem támogatnám, ha örökbe fogadhatnának).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #773 üzenetére

    1. TB csak példa volt, már nem emlékszem a konkrét szereplőkre (tehát akár nyugodtan figyelmen kívül is hagyhatod, mivel forrást sem tudok túrni hozzá - ergo nem érv ugyebár). Nincs itt szó szakértésről: két _tény_ van: a/ anyuci lánynak nevelte, b/ a szexuális irányultságában is lányt ''alakít''. Mivel _több esetben_ olvastam hasonlót (többen is nyilatkozták, többek között ha jól emlékszem az ''Éva, sok-sok Ádám és ...'' című, a rendszerváltás környékén megjelent dokumentum-könyvben is volt hasonló, ami az akkori ''kurva-ipart'' mutatja be interjúkkal), hajlamos vagyok összefüggést felfedezni közöttük.
    Ha veszek egy Codegen tápot, meg a haver is, és mindkettőnknek elfüstöl a cucc, hajlamos vagyok gagyinak elkönyvelni a márkát, akár anélkül is, hogy valami elismert szakértő elismert lapban publikált, tudományosan bizonyított cikkében olvasnám ugyanazt. Én már csak ilyen deviáns köcsög vagyok.

    Hajlamos vagyok azt hinni, hogy időnkét szándékosan érted félre a szavaimat (mivel már nem először fordul elő, ebben a topicban is, pl. amit Izraelről írtam, szándékosan ironikusan fogalmazva a konkrét _tényeket_.). Emiatt sem óhajtok tovább kommunikálni veled (ha úgy tetszik te nyertél: a gyengék másik végső menedékébe, az ignorálásba menekülök).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák