Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz concret_hp #1678 üzenetére

    Nem reklamálok, félreértesz, csak azt vitatom, hogy ez így matematikai megoldás lenne, azt is el tudom fogadni, ha nincs rá épkézláb és érthető megoldás, a feladat elég hülye, de a fiam ezt kapta matekórán, állítólag ötöst érne a megoldás, ha a tanár elfogadja.
    Mivel mi anno a 70-es 80-as években nem tanultunk valószínűségszámítást és kombinatorikát matekból, arra gondoltam, hogy mivel épp a binomiális tételt vették, arra vonatkozó matematikai képletre visszavezethető megoldás létezik a kérdésre, azaz, mint az elején írtam, kiszámítható a szabaduláshoz szükséges idő, a szabadulásra a megoldás elfogadható, azonban még mindig nem tudom, mennyi időt vesz igénybe, ami ha több év, mint a várható börtönévek /életfogytig/ akkor az a válasz, hogy nem szabadulhatnak ki.
    Anno nálunk nem fogadtak volna el egy fél megoldást, az időtartam nélkül azonban matematikai értelemben sajnos annak kell tekinteni... Sőt, a nem szabadulhatnak ki, is bizonyításra szorult volna, ha valaki azzal jön...
    Az, hogy nem írják a séták gyakoriságát, azt mutatja, hogy vagy pongyola a feladat maga, egyre inkább erre hajlok, vagy elhanyagolható a szabadulás szempontjából, ami elég nonszensz, ugyanis mi van, ha évente egyszer és nem naponta többször....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák