Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WayneGace

    őstag

    válasz KubanitoS #11028 üzenetére

    Ez még mindig egy játék. Szóval a fizika nem teljesen ugyanaz, mint a valóságban. Az űrben nem terjed a hang, de már az első star warsban vagy már azelőtt is hangosak voltak az űrcsaták. Meg nyilván egy mecha rakéta ellen se védene az, ha leguggol egy pad mögé.

    Második végigjátszásra még jobbnak tűnik a játék, mint elsőre. Jó kislány volt Shepard ( igen, nálam ő nő) és mindenkit meghallgatott, felkeresett. Összehoztam több, mint 6500 haderőt. Érdekes, hogy így azért több mindenki életben maradt. Másabb volt a videó az űrcsatánál. Földre szállásnál is. Például Cortezzel most foglalkoztam és ő is túlélte. Vega is elég korrekt lett. Kibékítettem a getheket és a quarianokat. Garrus összejött Talival. :) Garrust amúgy is megéri magunkkal vinni és kikérdezni a véleményét. Nagyon jó poénokat szór. Talán az egyik legérdekesebb karakter és szeret is beszélni.

    Másodjára most teljes biotikus Sheparddel mentem. Egy max. két fegyver, 200% recharge. Hm, eleinte furának tűnt, de bele lehet jönni. Nagyon erős szerintem, katonánál erősebbnek tűnik. Mindkettővel legnehezebb fokozaton játszottam. Biotikus detonáció nagyon erős. Ami ugye két biotikus képesség kombinálásából lesz. Főleg, ha van egy másik biotikus társunk, akkor elég sűrűn vannak ilyen detonációk. Bansheet, brutalt is nagyon sebzi. Tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    BestSecret invitációt privátban adok.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KubanitoS #11028 üzenetére

    Szerintem már csak azért sem közeledik a sugár, mert előtte mindig pontszerűen lő Harbi. Ezt a dokumentumfilm készítője is kiemeli (kivétel az EC-s jelenet, ahol felfordul a harckocsi és a csapattársak vagy túlélik, vagy sem, de ott is kiemeli ő is, hogy az rendhagyó eset, hogy mozog a nyaláb, nem pontszerűen üt, illetve az már az EC, és én az eredeti verziót tekintem eredetinek :D).

    Szerintem pontszerűen lecsap, és hirtelen felizzik körülötte minden, amitől egy pillanatra elvakul és elveszti az eszméletét, bekap néhány "repeszt" (karcos páncél), picit megpörkölődik a bőre (piszkos arc), stb, de semmi, amit ne élhetne túl, vagy akár ne tudna utána feltápászkodni és elbicegni.

    Az, hogy pontosan milyen messze volt a nyalábtól, és hogy ilyen távolságban milyen fizikai körülmények alakulnak ki, és hogy miként viseli ezt valaki egy olyan felszerelésben, mint amiben Shepard van (ne feledjük a kinetikus pajzsot a páncél körül), az szerintem hihetetlen vad becslés, így csak arra alapoznék, ami történik: Shepard életben maradt, és kész (legalább is egy időre, és akár éberen, akár haluzva, de nem ég porrá és nem áll be az agyhalál sem még legalább percekig).

    Abból ítélve, amit akkor látunk, ha nézzük ahogy a sok egyforma katona rohamozza a csodasugarat, szerintem elég kis sugárban halálos a lézer. Egy-egy embert éget porrá egyesével, nem tucatjával dönti le az embereket a lábukról. A játékban így van, úgyhogy ezt így kell elfogadni, nem azon gondolkodni, hogy ha a garázsban építenénk egy valódi Repaer-lézert (amire kezdjük ott, hogy csak rámondjuk, hogy lézer, de amúgy igazából csak annyit tudunk róla, hogy egy piros fénysugarat látunk, ami mindent átvág, de ki tudja mi az valójában), az pontosan mit csinálna Józsival (már csak azért sem, mert építeni kéne mellé egy kinetikus erőterekkel pajzsoló páncélt is, amit ráadunk Józsira - sőt, előtte ugye meg kéne ölni, aztán implantátumokkal újraéleszteni szegény Józsit...). Szóval maradjuk annyiban, hogy szerintem ez a leghihetőbb, és akkor Józsi is nyugodtan alszik. :DDD

    Annak abszolút semmi értelme nem lenne, hogy Shepard porrá és gőzzé/gázzá változott egy másodperc alatt, mert akkor már legfeljebb csak Istennel beszélget. És legyen ez bármilyen érdekes ötlet, hogy a Citadella torony az a purgatórium, ahonnan vagy a mennybe vagy a pokolba, esetleg tisztítótűzbe küldik, ezt szerintem inkább hagyjuk. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák