Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • texriddick

    csendes tag

    válasz FireKeeper #29 üzenetére

    Számtalan példát lehet mondani, hogy miért is ne lenne így. 40 évvel ezelőtt mit számított, hogy mennyit fogyaszt egy autó? Manapság már a környezetterhelés miatt, másrészt pedig a kőolaj ára és végessége miatt szükségessé vált az autók fejlesztése (fogyasztás csökkentés többek között). Kőolajat nem tudunk ugye előállítani, ezért más lehetőség nem maradt, mint a fogyasztás csökkentése.

    Esetünkben pedig, ha tovább nő a bányászati iparág, akkor a bányászati nehézség miatt csak még több bányagépet kell bekapcsolni, hogy tartani tudd a lépést. Még akkor is, ha egyre hatékonyabbak lesznek a gépek. Lényeg, hogy összességében várhatóan csak növekedni fog az energiafelhasználás bányászati célra globálisan.
    Ha még nagyobb hasznot akarsz húzni a bányászatból, akkor az egyik út az, hogy vagy jobb bányagépeid vannak mint másnak (de azt csak úgy építeni nem tudsz a műhelyedbe, ezért ezt vehetjük úgy, hogy amilyen neked van, azt más is be tudja szerezni attól a néhány vállalattól amelyik bányagépeket gyárt, szóval ez mondhatni kiegyenlített, nem tudsz versenyelőnyre szert tenni), a másik út pedig ha minél olcsóbb az áramod. Emiatt gondolom azt, hogy többek között a bányászati ipar miatt is fejlődni fog a környezetbarát elektromosság elállítás technológiája.
    És igen, lehet igazad van, hogy kár rá elpazarolni, de ezzel csak azt akartam mondani, hogy ezen gondolat mentén végtéren mondhatjuk azt, hogy a bányászat miatt (is) fejlődött ez a dolog (valamennyire pénzelni fogja az iparág az ezirányú fejlesztéseket), és természetesen nem csak bányászatra fogjuk hasznosítani azt az új szuper hatékony technológiát, hanem majd azzal fogjuk tölteni az elektromos kocsit vagy bármi mást.
    Nyilván ez nem holnapra fog megtörténni.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FireKeeper #148 üzenetére

    Az legalább gyorsabban kopik, a magas aranytartalom miatt.

    Az értékálló ékszer nem az arany tartalmától függ. Ha véletlenül megtalálod valamelyik rokonod lakásának padlásán azt a nyakláncot, amit 1749-ben Bécs legjobb ékszerésze készített Mária Terézia számára és erről a zertifikat is az ékszer mellett van, örülhetsz. Aukción az ékszer nyersanyag és fazondíjának sokszorosát fogják kifizetni érte. Unikát, ami megismételhetetlen. A királynő hordta a nyakán.
    Ha találsz a 1930-as évekből származó aranynyakláncot kissé megkopva, a törtarany ár magasságában lehet eladni. Főleg akkor, ha olyan országból származik, ahol nem a ma használatos ötvözés szerint készült az ékszer.

    Tipp a meggazdagodáshoz.

    1964-ben a Porsche új modellt dobott piacra, Porsche 901 néven.
    A Peugeot azonnal jogvitát kezdeményezett a modell számjelzése miatt, ezért átnevezték a a szériát 911-re.
    Az eredeti számozással 82 darab került forgalomba.

    Ha valaki talál egy példányt az eredi számozással és eredeti állapotban (rozsdás lehet, de motorcserés nem) nagyot tud vele kaszálni. Az 57. példányt, 107 ezer euróért vásárolta vissza a Porsche Múzeum. Több elemét az autónak korábban cserélték, nem volt eredeti a motor. Mégis kifizették érte ezt az összeget.

    Az értékét az adja az autónak, hogy mikró szériában kerül forgalomba és a példányok többségét már régen bezúzták. Néhány darab még előkerülhet.

    Ha megtaláltad, segítek jó áron eladni. :D

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák