Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav

    tag

    válasz lugosi #319 üzenetére

    Hát igen, az ebay tényleg jobb, bár mindig tart egy kicsit a használttól az ember ha előtte nem nézheti meg. Utána néztem az indexen enneka pentax m42 dolognak de nem olyan rózsás a helyzet:
    http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=64072320&t=9033172
    Idézem:
    A tapasztalataim szerint az eredeti Pentax gyártmányú (zöld tasakos) K/M42 adapter úgy került kialakításra, hogy segédeszköz nélkül ki lehet venni, nem is adnak hozzá kulcsot. Ugyanis az adaptert a vázban rögzítő rugós fület kívülről el lehet érni, és így körömmel simán meg lehet nyomni. Utángyártottból volt már szerencsém többfélét látni, de mindegyik bénábban volt megcsinálva, volt amelyiket csak speciális kulccsal lehetett kivenni, volt amelyik úgy szorult, hogy egy pirinyó csavarhúzó is kellett a rugós fül eltolásához. Szóval ha lehet, akkor célszerűbb csak az eredetit használni, mintha láttam is volna azt az Optiformnál.

    Na de ha eredeti adaptert elég nehéz, ha egyáltalán lehet, szerezni, akkor jobban megéri az én szempontjaim szerint a 350D, ott a végtelenre sokkal nagyobb esély van, és ezt egy ismerős is megerősítette, ő használt régebben M42/EOS átalakítót és könnyen, az obival együtt kijött a vázból, nem kellett trükközni. És mivel az EOS bajonett átmérője nagyobb az M42-nél, ezért szinte elsüllyed benne egy ilyen optika, ergo kisebb az esély az elcseszett adapterekre, mert még ki is kell emelni egy picit az optikát hogy meglegyen az optimális obi-filmsík távolság(míg a pentaxnál süllyeszteni kell, ami neccesebb), summa summarum az esély a végtelenre mindenképp nagyobb a pentaxhoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák