Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    na beígértem egy minitesztet a minolta md 50mm F1.7-ről, igaz kicsit túl minire sikeredett, de íme pár kép: [link] mind full méretű, néhány gx1-en, néhány e-p1-en, lett lőve, a nevéből lehet következtetni, hogy melyik mivel, milyen rekeszen készült :) sajnos több képpel most nem tudok szolgálni mert 100km-re tőlem lakik a tulaj srác...az én véleményem: az obi jó minőségű, tipikus retró japán, minden patent rajta, a fókuszgyűrű picit kemény de nem zavaró, viszont rövid úton jár a zuiko-hoz meg a helios-hoz képest...ami furcsa: minden szám-skála egy helyen van, ha rekeszt akarsz állítani hirtelen azt sem tudod melyik számot nézd, elég kusza, de szokható...a képe nem olyan mint vártam, azt hittem wide open is elképesztő lesz (tesztek alapján a takumart is veri), de pont annyira éles mint az om zuiko, picivel a bokeh krémesebb de még mindíg csúnya :) F2.8-ra rekeszelve viszont megtáltosodik, az összes manuál obimnál élesebb, cserébe szögletes bukét kapsz...CA, színek terén ugyanazt tudja mint a zuiko, nagyon hasonló nyitva a képük, mintha a minolta kékesebb, műanyagabb, Ca nyitva bőven van, rekeszelve teljesen eltűnik...összességében tetszik nekem
    szerk: aki kíváncsi download-al töltse le a képeket (nem jobbklikk!), mert a dropbox nagyon csúnyán tömörít

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák