Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz tlac #28423 üzenetére

    Grat! :C Most mar minden adott az uj osszefoglalo megirasahoz :))

    (#28424) mgaben: Szuper!

    Viszont ez valahol szomoru is... anno legalabb 1 evet szoptam a sajat DSDT-vel. Most meg ott tartunk, hogy on the fly megy minden csak intel&nvidia lagyen alatta, lassan nem marad semmi kihivas ebben az egeszben.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • tlac

    Topikgazda

    válasz tlac #28423 üzenetére

    A monitoromat használom filmnézésre is, ezért megpatch-eltem az edid-jét, hogy támogassa a 24p-t és 25p-t is.
    A 24p az pontosan 23,976 fps-t jelent, ennek a többszörése kell állítani a monitor frissítését, hogy a fim képkockái szinkronban legyenek a monitorral. Az esetemben ez úgy nézett ki, hogy csináltam egy 47,952Hz-et a 24p-hez és egy 50Hz-ez a 25p-hez az edid-ben.
    Elvileg a clover-rel is lehetne injectálni edid-et, de az nekem valamiért nem működött, ezért használni a gyári osx-es megoldást:

    Létre kell hozni egy új fájlt, pl. nekem ezt kellett:

    /System/Library/Displays/Contents/Resources/Overrides/DisplayVendorID-1e6d/DisplayProductID-5b09

    a könyvtárnében a VendorID és fájlnévben a ProdutctID az hexában van megadva

    a fájl tartalma pedig az LG 27UD58-hoz:

    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
    <!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
    <plist version="1.0">
    <dict>
    <key>DisplayProductName</key>
    <string>LG Ultra HD</string>
    <key>IODisplayEDID</key>
    <data>AP///////wAebQlb4aUAAAcaAQS1PCJ4nzA1p1VOoyYPUFQhCABxQIGAgcCpwNHAgQABAQEBTdAA
    oPBwPoAwIGUMWFQhAAAafKYAoPBwPoAwIGUMWFQhAAAaAAAA/QAwPYeHOAEKICAgICAgmK0AoPBw
    PoAwIGUMWFQhAAAaAUkCAxFxRJAEAwEjCQcHgwEAAAI6gBhxOC1AWCxFAFhUIQAAHlZeAKCgoClQ
    MCA1AFhUIQAAGgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAyA==
    </data>
    <key>DisplayVendorID</key>
    <integer>7789</integer>
    <key>DisplayProductID</key>
    <integer>23305</integer>
    </dict>

    Az edid base64 formátumban van.

    Ezt a fájlt a legegyszerűbben ezzel a script-tel lehet legenerálni, aztán kicserélhetjük benne az edid-et. (Egyébként ez script is módosítja az edid-et, azt csinálja hogy rgb módra kényszeríti az osx-eket, hackintosh-on nem kell, ha valódi Mac-re kötünk nem Apple monitort, akkor kellhet.)

    Filmlejátszáshoz a KODI-t javaslom, mert abban be lehet állítani, hogy a monitor frissítését automatikusan állítsa át a filmhez. (Nekem még külön be kellett állítani a natív felbontást is neki, mert a 4k-n nagyítást használok, és ezt nem natív felbontásnak fogja érzékelni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák