Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz st3v3np3t3r #37069 üzenetére

    komoly a baj
    kérlek linkeld ahol az 560 "le lett szólva"
    ez a magyarozás csak szerintem gáz? mikor elfogynak a kifogások meg az érvek akkor ez jön
    de ha a magyar mentalitás nem tetszik, kérj segítséget külföldi fórumon

    ..szerintem jónak tűnik

  • sanzi89

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #37069 üzenetére

    Olcsó konfig, csak neked:
    - Gigabyte GA-P41-ES3G alaplap + Intel E8400 proci 9.000Ft
    - 2*2GB DDR2-800 6.000 Ft
    - 500 GB SATA HDD 6.000Ft
    - FSP 700W Hyper 700 tápegység 18.500 Ft
    - 4*Gigabyte RX560 2GB GDDR5 GV-RX560GAMING OC-2GD videokártya 42.986 Ft
    VAGY
    - 4*Asus RX560 4GB GDDR5 ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING videokártya 52.140 Ft

    Szerintem ez egy "budget" gép. Az alaplap tud 4 VGA-t kezelni, tapasztalat. És nem tud 4-es riser-t kezelni, csak 2 VGA-val indul elosztóval, tapasztalat. A HDD-ből azért kell - szerintem - a nagyobb, mert gyorsabb és egy driver install, Windows Update, gép újraindítás kínkeserves 160-as HDD-vel. Tápegységből csak új, garanciával, nagyon túllövés a 700W-os táp 4db RX560-ashoz, de kisebbet nem érdemes szerintem venni, alig olcsóbb. RX560-asból ezt a kettőt ajánlom, van külső 6PIN-es tápja, normális hőcsöves, memóriát is fedő hűtése. A Gigabyte-ot csak akkor ha nem ETH-t akarsz túrni, hanem mondjuk XMR-t, vagy kisebb DAG fájl méretű Ethash alapú coint, a 4GB-osat akkor, ha ETH-t. A Gigabyte BIOS moddal tud 400 h/s-t szénné hajtás nélkül, az ASUS meg 12 MH/s-s szintén BIOS moddal szénné hajtás nélkül. Kalkulátor, hogy ez mennyit hoz aktuálisan a konyhára: WhatToMine

    u.i.: Ezen linkek összeszedése, és a komment megírása nekem 15 percbe telt. Ha vetted volna a fáradtságot a visszaolvasásra, neten nézelődésre akkor ugyanezeket az információkat magad is össze tudtad volna rakni. És a segítő szándék gyanánt azt kapja az ember, hogy ezek a magyarok, meg a szokásos demagóg fröcsögés. Lehet a stíluson kellene csiszolni, nem keveset. Én heteket olvasgattam az RX560-as témakörben, van 2 darab 5 VGA-s rig-em, ma már nem építenék ilyen VGA-ból semmit. Inkább 1060 3Gb vagy RX570 4GB, ezzel a gond, hogy jelenleg nem kapni.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #37069 üzenetére

    Még nem tanultad meg, illetve esélyes, hogy nem tartasz ott, hogy értsd: többet ér az időd, minthogy szarra pazarold. Sokszor ezért nem veszünk olcsót mi, akik ezt már megtanultuk.

    Az egy magyar sajátosság, mondhatni, hogy a lehető legkevesebbet akarjuk beletenni.

    Már miért kéne alapból két kártya egy kezdő bányába? Elég egy is, csak működjön. Ha mégegyzer megnézed, belőttük azt a szintet, ahonnan el lehet indulni, aminek van értelme. Lehet alá menni, de akkor nem bányászatról beszélünk, hanem szórakozásból elvert időről.
    Ma sokat bukni egy akármilyen drágább VGA-n elég nehéz, amikor szinte nincs is kártya, ha el akarnám adni a Vegát most, vehetnék belőle két 1070-et. Ha el akarnám adni a 480at, vehetnék belőle 1070-et. Vagy akár egy olcsóbb, de még elfogadható autót a két kártyából.

    Segítő szándék: tisztázzuk, neked mi a segítő szándék? Ha megmondják neked a tutit, vagy megmutatják az utat, amin elindulva eljuthatsz a jó megoldásig? Nekem az utóbbi, pont azért, mert a megértés a lényeg, nem a kész állapot.

    Ne vedd magadra.. de vedd magadra.

    S hogy mit árul el a topikról: Mindenki csak kérdezni akar, meg sült galambot a szájába, de olvasni már nehéz.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák